SAKRET OÜ hetkeolukord
Juba 3359 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 97 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Sissejuhatus
Sakret OÜ on enam kui 15-aastase ehitussektori kogemusega Eesti silmapaistvam ehitusmaterjalide tootja, kes on spetsialiseerunud kuiv- ja kasutusvalmis ehitussegude tootmisele ning seeläbi oleme jõudnud valdkonna usaldusväärsemate tootjate sekka.
Sakret OÜ omab enam kui 150 originaalset kõrge lisandväärtusega tooteretsepti, tagades kogu ehitusmaterjalide valiku alates betoonist, müürisegudest, krohvidest kuni keerukate süsteemideni, näiteks soojusisolatsioon, plaatimine ja isetasanduvad segud.
Kõrgete kvaliteedistandarditele pühendudes omavad kõik Sakreti tooted ja tootesüsteemid CE- märgistust ning on sertifitseeritud pädevates asutustes. Innovatsiooni püüdluses arendame pidevalt uusi tooteid, et tagada ehitussektoris kõrge tase.
Sakreti professionaalne meeskond on pälvinud tunnustust Balti riikides uuenduslike materjalide tootmise ja ekspordi arendamise eest. Sakret on ehitussektori arvamusliider, olles aktiivne liige Eesti
Ehitusmaterjalide Tootjate Liidus, Eesti Kaubandus-Tööstuskojas, teeb tihedat koostööd piirkonna peamiste õppeasutustega, töötab välja õppematerjale õpilastele ja ehitajatele, suurendades teadlikkust ehitussektorisse pürgivatele ehitajatele ja arhitektidele.Sakret OÜ müüb oma tooteid aastaringselt, kuid kõige suurem müük on just suveperioodil, kuna valmis kuivsegude püsivuse jaoks on võtmeteguriks korralikud ilmastikutingimused.
Alates 2013. aasta lõpust on Sakret OÜ ainuomanikuks Läti ettevõtte Sakret Holdings AS. Samasse kontserni kuuluvad järgmised ettevõtted: Sakret SIA, Sakret LT UAB ja Sakret Plus SIA. Sakret tegutseb kolmes Balti riigis 3 kuivsegude ja 1 vedelsegude tehasega, omab 4 laborit toodete testimiseks ja uute toodete arendamiseks, Sakret soovib jätkuvalt pühenduda oma tegevuses tipptaseme saavutamise.
Turundus
Statistikaameti andmetel oli aastal 2023 Eesti ehitusettevõtete toodangu väärtus kokku 1,2 miljardit eurot. Hoonete ehitamine moodustas 706 miljonit eurot ja tsiviilehitus 462 miljonit eurot. Võrreldes 2022. aasta III kvartaliga vähenes hoonete ehituse maht 10% ja tsiviilehitustööde maht (teed, sillad, sadamarajatised, torustikud, side- ja elektriliinid, spordiväljakud jne) kasvas 4%.
Ehitusturg on alates 2022. aasta teisest kvartalist olnud langustrendil, mida on mõjutanud mitmed tegurid, sealhulgas ehitushindade tõus, kõrgemad intressimäärad ja tarbijate kindlustunde vähenemine.
See suundumus on mõjutanud eelkõige hoonete ehitamist ning eriti just uusehitiste projekte, samas on tsiviilehitusprojektid näidanud vastupidavust mahu kasvuga.
Ehitusregistri andmetel valmis 2023.aastal 1599 eluruumi, mis on 2% rohkem kui 2022. aastal. Suurem osa valminud eluruumidest asus Tallinnas, järgnesid Tallinna ja Tartu linnade lähistel asuvad vallad.
Vaatamata uute eluruumide nõudluse kasvule kolmandas kvartalis oli aasta jooksul väljastatud ehituslubade arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ligi veerandi võrra väiksem. Ehituslube väljastati peamiselt korterelamute ehitamiseks.
Mitteelamuehituses valmis 253 hoonet kasuliku üldpinnaga 260 900 ruutmeetrit. 2023. aastal valminud mitteeluhoonetest moodustasid valdava osa uued lao-, tööstus- ja äripinnad. Võrreldes 2022. aasta III kvartaliga kasvas nii kasulik pind kui ka valminud mitteeluhoonete maht.
2024. aastaks prognoositud stsenaariumi kohaselt on oodata Eesti majanduse langust, mis on suuresti
Kommentaarid (0)