LUNDEN FOOD OÜ hetkeolukord
Juba 10 695 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 69 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,7 punktiga ja kommenteeritud 12 korda.
Tegevusaruanne 2023
Lunden Food OÜ, kes alustas tootmistegevust 2007. aastal Lunden Tootmine OÜ nime all, saavutas käesoleval majandusaastal käibe suuruseks 38 948 922 eurot (2022: 32 816 026 eurot).
Ettevõte toodab erinevaid jahutatud ja külmutatud valmistoite: täidetud leivad, salatid, sushi, pitsad, vormiroad, magustoidud ja muud toidud.
Lunden Food OÜ 2023 aasta majandustulemused olid loodetust oluliselt paremad.
2023 majandusaastal saavutati arvestatav käibe tõus võrreldes eelmise aastaga ja tänu efektiivsele hanketööle suudeti sisendite, st tooraine hinnad saada alla.
Peamine käibekasv tuli Soome turult ja reisijateveo sektorist.
Ettevõtte peamiseks turuks on jätkuvalt Soome kaubandusketid ja lennundusettevõtted ning reisilaevad Läänemerel, kuhu 2023 aastal turustati 80 % kogu ettevõtte toodangust.
Kohalikule Eesti turule panustati oluliselt rohkem, Eestis müüdud toodang moodustas 16 % kogumahust. Suurimaks kliendiks koduturul on endiselt Circle K Eesti AS bensiinijaamad. Suure arengu on teinud ettevõtte kaubamärk Chef Lunden, mille kasv
Eesti jaekaubanduse kettides on kahekordistunud.
2024 aasta eesmärgiks on suurendada müügimahtusid uute klientide ja turgude leidmise kaudu kasumlikuna, hoides samaaegselt kulud kontrolli all.
2024 aasta planeeritav käive on 42 mlj. eurot ehk 8 % rohkem, kui 2023 aastal.
Makromajanduslikud arengud võivad mõjutada ettevõtte tegevuskeskkonda erinevates suundades. Positiivselt mõjub hetkel energia ja muude sisendhindade stabiliseerumine. Negatiivne ja ärevust tekitav on riigi plaan kehtestada uued maksud (automaks, suhkrumaks, pakendimaksud), mis oluliselt vähendavad ettevõtte konkurentsivõimet ja seda eriti välisturgudel.
Loodetavasti taastub vahepealsest madalseisust ka turismi- ja toitlustussektor. Ootame kõige rohkem olukorra stabiliseerumist maailmas ja tarbijate kindlustunde suurenemist, mis võimaldaks neil osta enam suurema lisandväärtuse ja kõrgema kvaliteediga, kuid samas ka kõrgemate hindadega tooteid.
Jätkub suund investeerida tootmise efektiivsuse tõstmisesse, ettevõtte tehnoloogia uuendamisse ning tootearendusse.
Koostööd on alustatud teadusasutustega. Olulisel kohal on ka keskonna parandamise ja toodete turvalisust tagavad investeeringud – 2024 aastal on planeeritud investeeringuid 600 tuhat eurot. (2023: 596 tuhat). Rahaliselt mahukamateks investeeringuteks 2024 aastal on uue reoveepuhastusjaama ehitus ja taaskasutatava energia, ehk siis päikesepaneelide paigaldamine ja kasutusele võtmine.
Lunden Food OÜ pöörab järjest enam tähelepanu oma tegevusega kaasnevate sotsiaalsetele ja keskkonnamõjude jälgimisele ning vastutustundliku ja jätkusuutliku tegutsemise arendamisele.
Aastast 2020 oleme liitunud jätkusuutliku arengu platvormiga EcoVadis, esimesel aastal olime pronksi tasemel, 2021-2022 aastal saavutasime hõbetaseme ja 2023 aastal õnnestus jõuda kuldtasemeni. Ettevõttel on jätkusuutliku arengu strateegia.
Ettevõttes töötas keskmiselt 351 põhikohaga töötajat (2022: 322).
Palgakulud olid kokku 5 520 184 eurot, millele lisandusid sotsiaalmaksukulud 1 808 015 eurot (2022: tööjõukulud 4 501 463 eurot, sotsiaalmaksukulud 1 481 158 eurot).
Ettevõtte tegevus on avatud erinevatele finantsriskidele: intressimäära risk, likviidsusrisk ja valuutakursside muutumisega seonduvad riskid.
Intressimäära risk kasvab, kui üldised intressimäärad hakkavad tõusma. Eelnevatel majandusaastatel teenitud kasum on ettevõtte poolt jaotamata ja investeeringud on tehtud omavahenditest.
Ka 2024 majandusaastal on riski vähendamise eesmärgil plaanis investeerida vaid omavahendeid kasutades. Ettevõttel ei ole laenukohustusi, mistõttu hindab juhtkond krediidiriski mitteoluliseks.
Juhtkonna hinnangul ettevõttel otseseid likviidsusprobleeme ei teki, kaudsete likviidsusriskide vähendamiseks on eesmärgiks tõhustada debitoorse võlgnevuse jälgimist.
Lunden Food OÜ ei osta ise toorainet kolmandatest riikidest, küll aga oma tarnijate kaudu. See tähendab, et kaudselt on ettevõte avatud ka valuutakursside muutustest tulenevatele mõjudele.
Olulisemad finantssuhtarvud:
Ärirentaablus (%) = ärikasum / müügitulu * 100 2023: 4,52 % 2022: -0,66 %
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = käibevara / lühiajalised kohustused 2023: 2,38
Kommentaarid (0)