CELLIN TECHNOLOGIES OÜ hetkeolukord
Juba 2197 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 8 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Cellin Technologies OÜ (edaspidi CT) tegeleb biomeditsiinilise teadus-arendustegevusega ning rakuteraapia-alase tootmisteenuse ja kliinilise uuringu teenuse pakkumisega.
Teadus-arendustegevus hõlmab vastavate tehnoloogiate arendamist ja väljatöötamist, mis hõlbustavad rakuteraapiaks sobivate ja vajalike rakkude tootmist.
Tegevuseks vajaliku materiaalse baasi oleme suutnud aastatega soetada. Oluline on märkida, et meie pikaaegsele lepingupartnerile
Biolaborid OÜ-le kuulub GMP tingimustele vastav puhasruum.
Peale selle on meil veel olemas ja äärmiselt vajalik sisutatud rakulabor (koekultuuri labor) , kvaliteedilabor, madalate temperatuuridega hoidlad rakutoodete säilitamiseks.
Olles 2021.a. viimastel päevadel saanud EAS-i juhatuse otsuse, mis võimaldas meil alustada projektiga. Seega alustasime kohe EAS-i rakendusuuringute programmis projektiga „Aktiveeritud autoloogsete mesenhümaalsete tüvirakkude kasutamine perifeersete veresoontehaiguste ravis.“ , mille eesmärgiks on kliinilise erandi läbiviimine. Kliinilise erandi läbiviimise positiivsete tulemuste korral on nende tulemuste müügihind 10 - 100 miljonit eurot
Lisaks on meie edukaks tegutsemiseks vajalik intellektuaalne omand. Lisaks intellektuaalsetele toodetele, mille väljatöötamiseks oleme kulutatud nii vaimseid kui materiaalseid ressursse kuulub ettevõtte 1. Eriarstiabi osutamise luba 2. Rakkude ja kudede hankimise ja käitlemise luba – see jaguneb TKK-ga suhtega 50:50% 3. Rakuliste ravimite tootmisluba tema alljaotustega 4. Steriilsete ravimite tootmise kvaliteedijuhtimise süsteem.
5. Patenditaotlus PCT/IB2019/057182, esitatud koostöös Taastava Kirurgia Kliiniku AS-ga omandisuhtega 50:50%.
Kõigil neil neljal põhineb me igapäevane tegevus, neile tuginevad meie tuleviku rahavood. Oluline on teada, et kõik viis intellektuaalset omandit on hierarhilised. Ehk ilma üheta ei saa olla teist, ilma teiseta kolmandat ja ilma kõigi kolmeta neljandat , mis kõik koondub viiendasse. CT intellektuaalse omandi suuris on 10,3 miljonit eurot.
Meie poolt kasutatud intellektuaalse omandi hindamise metoodika (diskonteeritud rahavoogude meetod) on teadusmahukates ettevõtetes laialt kasutatav üle maailma. Metoodika kohaselt hinnatakse varade väärtus selle järgi, palju üks või teine genereerib rahavoogu. Tulevased netorahavood diskonteeritakse nüüdisväärtusesse ja selles väärtuses kajastatakse varasid ka bilansis. Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt tuleb rahavoogude prognoosimisel ja nende alusel varade väärtuse hindamisel prognoose igal aastal täpsustada ja vajadusel vara väärtust korrigeerida. Juhatuse hinnangul ei ole seisuga 31.12.2023 varasid vaja alla hinnata.
Endiselt – vastavalt koroona vaibumisele – jätkasime Ivari Saare juhtimisel tööd võimalike klientidega. Sõlmisime lepingu Jordaania
Ammani ülikooli ja ettevõttega SunMed Ltd.
Xeina Drugs Private Ltd.-ga sõlmisime esinduslepingu. Selle tulemusena saime kolmelt ettevõttelt kinnituse, et kliinilise erandi õnnestumise korral on nad huvitatud investeerima meisse 10 miljonit USD-d, nende hulga Abbott ja Artemis Life Care Ltd.Mitmete ettevõtetega käivad läbirääkimised nende ravimite arendamiseks ja /või tootmisteenuse osutamiseks. Võitsime Universitätsmedizin
Berlin Charite korraldatud hanke rakuliste ravimite tootmiseks, lepingut pole veel sõlmitud. Läbirääkimised käivad Cellprothera, Celixiri ja veel mitme ettevõttega.
Olulisemad finantsnäitajad: 2023 2022
Aruandeaasta kahjum 370 953 613 024
Varade maht 7 317 126 7 623 061
Omakapital 5 896 291 5 469 228
Omakapitali osakaal % varadest 80,58 71,75
Kommentaarid (0)