SCENER OÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 2681 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 47 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga komme

SCENER OÜ hetkeolukord

Juba 2681 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 47 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.

Tegevusaruanne 2023

2023. aastal jätkasid Scener grupi ettevõtted energiaportfellihalduse ning -bilansihalduse teenuse pakkumist Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes avatud turu klientidele ning käivad ettevalmistused Poola turule sisenemiseks. 2023. aastal alustas Scener taas gaasi bilansihaldusega Leedus, pakkudes teenuseid biogaasi tootjatele ning mitmetele kauplejatele. Lisaks oleme teinud tehinguid ka biogaasi sertifikaatidega, mis täiendab oluliselt meie elektrienergia päritolu sertifikaatide portfelli.

Scener OÜ-l on 100% osalusega tütarettevõte Leedus: UAB Scener, 100% osalus Läti ettevõttes SIA Scener, 100% osalus Soome ettevõttes

Scener OY ja 67% osalus Eesti ettevõttes Polscen OÜ, millel on 100% osalus Poola ettevõttes Polscen Spa AK.

2023. aastal oli konsolideerimisgrupis 9 töötajat (2022. a oli 8). Tööjõukulud kokku olid 525 tuhat eurot (2022. a. 415,9 tuhat eurot), millest juhatuse liikmetele makstud tasud olid 52,9 tuhat eurot (2022.a 47,6 tuhat eurot).

Konsolideerimisgrupi eesmärgiks on olla Baltikumis elektrienergia avatud turul juhtiv sõltumatu portfellihaldur.

Eesti on osaline elektribörsil Nord Pool, kus kauplevad elektritootjad, kes müüvad börsile oma toodetud elektrit ja elektrimüüjad, kes ostavad börsilt elektrit, et seda lõpptarbijatele edasi müüa.

2022. aasta 24. veebruaril alustas Venemaa täieulatuslikku agressiooni Ukrainas. See oli omakorda päästikuks energiakriisile kogu Euroopas, mis oli seni suures ulatuses sõltuv odavast Vene importgaasist. Täiuslikule tormile andis hoogu Venemaa elektri ekspordi lõppemine Soome ja

Balti riikidesse. Selle tulemusel kadus turult ära enam kui 2000 megavatti tootmisvõimsust ehk rohkem kui Olkiluoto 3 tuumajaama jagu elektri tootmise võimsust.

Tänaseks on sõja otsesed mõjud oluliselt vähenenud kuid endiselt on palju ebakindlust.

Eesti ja lähiriikide elektrihindu ja seeläbi ka tootmismahte mõjutasid 2022. aastal maagaasi turuhind ning ilmastikuga seotud tegurid. Kõrge maagaasi hind on tinginud Euroopas olukorra, kus gaasist elektrit tootvate elektrijaamade tootmise omahind on tõusnud kõrgemaks kui põlevkivist ja kivisöest elektri tootmise omahind.

2023. aastal energiakriisi mõjud vähenesid ning hinnatase langes oluliselt. Samas on näha suuremat nõudlust süsteemi reguleerimisel, mis suurendab prognoosist tingitud bilansienergia riski. Oleme oma kliendilepingutes kokku leppinud lisaklauslid, mis annavad meile õiguse muuta lepinguid vastavalt muutunud turuolukordadele.

2024. aastal on oodata olulisi muudatusi Baltikumi bilansiturgudel, mille tulemusena muutub oluliselt bilansienergia hinnarisk. Aruande esitamise hetkeks ei ole veel selgunud kõik detailid lisanduvate süsteemikulude suuruse ning mõjude kohta. Ettevõtte teeb endast oleneva, et viia kõik kliendilepingud ning tingimused vastavusse oodatavate muudatustega.

Riikliku elektri toetusmeetmega loodi kodutarbijatele, väikestele äriklientidele ja kohalikele omavalitsustele võimalus osta elektrit

Konkurentsiameti poolt ajutiselt kehtestatud hinnaga alates 2022. aasta neljandast kvartalist. Riigikogus vastuvõetud seadusemuudatuste kohaselt on universaalteenus määratud kestma kuni 2026. aasta aprillini. Universaalteenuse osutamise jätkusuutlikkuse määravad siiski ära turuhinnad ja kui need peaks langema, siis loobuvad tarbijad tõenäoliselt ise universaalteenusest. Sceneri kliendid otsustasid universaalteenuse tariifist loobuda 2023. aasta alguses.

Eesti hinnapiirkonna 2023. aasta keskmine elektrihind oli 90,79 €/MWh (2022. aasta keskmine elektrihind 193€/MWh).

Elektri avatud hulgiturul tekib elektri hind ostu- ja müügipakkumiste suhtena. Elektri turuhinna läbipaistvuse tagab elektribörs, kus nõudluse ja pakkumise põhjal kujuneb igapäevaselt elektrienergia börsihind. Eesti ja naaberriikide elektriturud on ülekandekaablitega tihedalt ühendatud.

Seetõttu mõjutavad Eesti elektritootmist ja -hindu näiteks nii veetase Norra hüdroelektrijaamades, Skandinaavia tuumaelektrijaamade töö, ülekandekaablite korrasolek kui ka Taani tuuleolud jne.

Majanduse üldine keeruline olukord 2023. aastal ei ole meie ettevõtete tegevust oluliselt mõjutanud. Scener grupi majandustegevus on EUR’i põhine, mistõttu valuutakursside muutusest tingitud riske hindame väikeseks. Intressimäärade muutustest tingitud olulisi riske ei ole. Fikseeritud hinna rise ka ei ole, kuna meil ei ole fikseeritud hinnaga elektrimüügi lepinguid. Tegevuse hooajalisuse omapäraks on alates märtsist kuni oktoobrini kestev päikeseelektrijaamade suur tootmisvõimsus. Sellel perioodil on meie käibe numbrid oluliselt kõrgemad, kui sügis-talvisel perioodil. Energiakriisi mõjutajaks meie ettevõtete grupile on olulise allahindluse tegemine Leedus, kus kandsime maha 2022. aastast laekumata summa ja sellest tulenevalt on ka Leedu tulem negatiivne. 2023. aasta jooksev tulem oli kõikides riikides positiivne.

2024. aastal planeerime jätkata olemasolevatel turgudel ja laieneda Poola turule. Ettevõttel väljakujunenud dividendipoliitikat ei ole. Dividende makstakse vastavalt tulemusele, võimalusele ja osanike otsusele.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.