VIASTON INFRA OÜ hetkeolukord
Juba 5350 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 22 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Viaston Infra OÜ (edaspidi ka Kontsern) põhitegevusalaks on teedeehitus. Töid teostati erasektoris allhanke korras ning avalikus sektoris peatöövõtjana. 2021 lõpus asutati 100% tütarettevõte Eltonet OÜ, mille põhitegevusala on elektritööd ja tänavavalgustuse rajamine. Töid teostatakse samuti nii era- kui riigisektorile.
Enim mõjutavad Kontserni tegevust majanduse tsüklilisus ja majandustegevuse hooajalisus. Kontserni majandustegevus on hooajaline.
Peamised tegevusmahud saavutatakse varakevadest hilis-sügiseni. Peamisteks riskifaktoriteks Kontserni jaoks on tururisk (sh hinnarisk), krediidirisk, likviidsusrisk ja tegevusrisk. Riskide maandamiseks püüab Kontsern tegutseda paindlikult jälgides pidevalt müügimahtusid, kasumlikkust ja konkurentide tegevust.
2023. aasta oli Viaston Infra OÜ jaoks taas edukam aasta, kui eelmine periood. Üldine makromajanduslik olukord ei olnud küll julgustav juba 2021. aastast alates, kuid 2023 õnnestus lõpetada rahuldava tulemusega. Lõppenud majandusaasta müügitulu kasvas võrreldes eelmise perioodiga 41%. 2023. aastal oli Kontserni konsolideeritud müügitulu 11,5 miljonit eurot ja kasum 202 tuhat eurot (eelmisel perioodil müügitulu 8,2 miljonit eurot ja kasum 108 tuhat eurot).
Kontsern investeeris aruandeaastal põhivarasse 69 tuhat eurot (eelmisel perioodil 101 tuhat eurot).
Kontsern lähtub oma tegevuses tegevusvaldkonna heast tavast ning käitub vastutustundlikult arvestades oma tegevuse käigus võimalikke keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid. Viaston Infra OÜ-le on väljastatud kvaliteedi- ja keskkonnajuhtimissüsteemi sertifikaadid vastavalt standardite ISO 9001 ja 14001 ning OSO 45000 nõuetele. Alates 2018 ollakse Eesti Taristuehituse Liidu ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige.
Kontserni keskmine tõõtajate arv majandusaastal oli 25 töötajat (eelmisel perioodil 21 töötajat). Tõõjõukulud moodustasid kokku 849 tuhat eurot (eelmisel perioodil 731 tuhat eurot). Viaston Infra OÜ juhatus on kaheliikmeline. Konsolideerimisgrupi ettevõtete juhatuse liikmetele on makstud töötasu summas 75 tuhat eurot.
Konsolideerimisgrupi dividendipoliitika kujundamisel arvestatakse põhimõtetega, et dividende makstakse vaid sel juhul, kui on tagatud Kontserni jätkusuutlikkus ja vajalikud investeeringud tegevuse laiendamisse.
Järgneva majandusaasta jooksul on Kontsernil kavas jätkata põhitegevusalal alltöövõtu ja peatöövõtu vormis, investeerida põhivarasse ning tagada oodatud kasumlikkus. Kuigi Transpordiameti investeeringute vähenemine avaldab sektorile tervikuna arvestatavat mõju, näeme seoses
Rail Baltica ehituse algusega ning RKIK hangete kasvuga turul suuremat nõudlust pinnasetööde järgi, mis julgustab vaatama optimistlikult tulevikku, olles samas valmis reageerima väliskeskkonnast tingitud muudatustele.
2023 2022
Käibe puhasrentaablus 2% 1%
Varade puhasrentaablus 7% 5%
Lühiajaliste kohustustuste kattekordaja 1,7 2,0
Võlakordaja 0,5 0,4
Käibe puhasrentaablus (PM) = Aruandeaasta kasum (kahjum)/Müügitulu
Varade puhasrentaablus (ROA) = Aruandeaasta kasum (kahjum)/Varad kokku
Lühiajaliste kohustustuste = Käibevarad/Lühiajalised kohustused kattekordja
Võlakordaja = Kohustused kokku/Varad kokku
Kommentaarid (0)