ISEKALLUR OÜ hetkeolukord
Juba 222 039 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 88 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 157 korda.
Tegevusaruanne 2023
2023 majandusaasta oli täis olulisi investeeringuid ja strateegilisi otsuseid, mis on suunanud meie ettevõtte tulevikku. Oleme keskendunud mitte ainult teenuste täiustamisele, vaid ka oma tehnilise ja füüsilise infrastruktuuri arendamisele, et pakkuda klientidele parimat võimalikku kogemust.
Investeeringud. Möödunud aastal tegime olulisi investeeringuid Tartu suuna väljaarendamiseks (20.06.2023 asutasime tütarettevõtte Isekallur Tartu OÜ) ning laiendasime oma tehnikaparki ja kohapealseid võimalusi. Samuti panustasime Lennuradari kompleksi ehitusse (2023 majandusaasta lõpu seisuga väärtuses 336 235 eur), mis vastas meie kasvavatele vajadustele ning aitas parandada logistikat ja teenuste kättesaadavust.
Lisaks oleme teinud olulisi investeeringuid tarkvara ja digitehnoloogiate arengusse (2023 majandusaasta lõpu seisuga väärtuses 16 145 eur), mis võimaldab meil tõhusamalt ja täpsemalt oma teenuseid pakkuda. Meie eesmärk on jätkata innovatsiooni ja tehnoloogia kasutuselevõtmist, et tagada klientidele parim kogemus ja ettevõtte pikaajaline jätkusuutlikkus.
Investeeringute kaasamine. 2021 majandusaastal olime esimeseks kalluritega tegelevaks ettevõtteks, kes kaasas avalikult turult ühisrahastust. 2022 aasta lõpul alustasime uue ühisrahastuse kampaaniaga, mille raames oli huvilistel võimalus investeerida kuni 2023 jaanuari lõpuni. 2022/2023 ühisrahastuse kampaania eesmärk oli lansseerida uus B2B suunatud SaaS platvorm AYREN.EU Eestis. Kogu raha kaasamise protsess oli küllaltki pikk ning keeruline teekond, kuid viis eduka ja võiduka lõpuni. 2023 majandusaasta seisuga kaasati kokku 107 548 eur, millest osakapitali täiendava nimiväärtuse moodustab 512 eur ja ülekursi 107 036 eur. Tänu kaasatud investeeringutele suudame arengu kiiruses võita väärtuslikku aega.
Jagunemine. Ettevõtte juhatuse poolt võeti vastu otsus AYREN platvormiga seotud tegevuste eraldamiseks uude ettevõttesse. 16.05.2023 koostatud jagunemiskavaga asutati Ayren Holding OÜ. Jagunemiskava alusel liikusid kõik AYREN platvormiga seotud õigused ja vara summas 117 996 eur Ayren
Holding OÜ-sse. Kõik jagunemise hetkel olnud Isekallur OÜ osanikud said jagunemisel Ayren Holding OÜ osanikeks samades proportsioonides kui Isekallur
OÜ-s. Osanikele jäi alles ka nende senine osalus Isekallur OÜ-s.
IT- lahendusi on erinevalt tehnikast võimalik oluliselt lihtsamini ja kiiremini eksportida. Toote esimeseks test-turuks on Eesti ehk tarkavara toodetakse ja testitakse Eestis ning seejärel hakatakse müüma eksportturgudel Euroopas ja USA-s. Jagunemine võimaldab tegevusi selgemalt eristada - Isekallur
OÜ keskendub eeskätt teenuste arenduses koduturule ning Ayren Holding OÜ saab võimaluse AYREN platvormiga lihtsamalt liikuda eksportturgudele (hetkel on fookuses USA turg).
Väljakutsed. Vaadates möödunud aastat, oleme astunud vastu mitmetele väljakutsetele, sealhulgas majanduslikule ebastabiilsusele ja ressursside hinna tõusule, mis väljendub ka majandusaasta tulemustes. Kuigi oleme turbulentsest majanduskeskkonnast tulenevalt pidanud tegema kohandusi, oleme suutnud säilitada oma visiooni ja pühendumuse ning jätkame ettevõtte kasvu ja arengu suunas.
Kokkuvõttes, meie eesmärk on jätkata oma teenuste täiustamist ja laiendamist, säilitades samal ajal oma tegevuse stabiilsuse ja jätkusuutlikkuse. Oleme tänulikud meie klientidele ja partneritele toetuse eest ning püüame jätkuvalt pakkuda parimat võimalikku teenust.
Tunnustus. Oleme esimene kalluriettevõte Euroopas, kes on kaasanud edukalt ühisrahastust, Top 10 noorettevõtja 2021 (Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, LHV ning Eesti presidendi poolt valitava Noore ettevõtja Top), 4x järjest Äripäeva gasell.
2023 peamised finantssuhtarvud võrrelduna 2022 majandusaastaga
Finantssuhtarvud 2023 2022
Müügitulu kasv -10,62 % 27,56 %
Brutokasumi marginaal -0,22 % 2,30 %
Netokasumi marginaal -3,01 % 0,42 %
Omakapitali rentaablus -11,20 % 1,55 %
Finantssuhtarvude leidmiseks on kasutatud järgmisi valemeid: (cid:127) Müügitulu kasv = aruandeaasta müügitulu - eelmise majandusaasta müügitulu/eelmise majandusaasta müügitulu x 100 (cid:127) Brutokasumi marginaal = brutokasum/müügitulu x 100 (cid:127) Netokasumi marginaal = netokasum/ müügitulu x 100 (cid:127) Omakapitali rentaablus = puhaskasum/omakapital x 100
Kommentaarid (0)