QUANTUM SWAN OÜ hetkeolukord
Juba 636 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Aastal 2017 Eestis registreeritud ettevõte Quantum Swan OÜ (edaspidi „Ettevõte“) asutati programmeerimise eesmärgil. Aruandeperioodil lõpetati Ettevõtte teadus- ja arendustegevus avatud lähtekoodiga plokiahelal põhineva tarkvara alal, juhtkonna fookus nihkus kapitali säilitamisele. Ettevõte tegutseb Eestis ja teeb koostööd teenusepakkujatega üle kogu maailma.
Ettevõtte varade kogumaht oli 31. detsembri 2023. aasta seisuga 176,8 miljonit eurot (31.12.2022: 182,3 miljonit eurot), hõlmates erinevaid krüptovarasid ja sularahasaldosid pangas. Aruandeperioodi lõpetati puhaskahjumiga 9,7 miljonit eurot (2022.a puhaskahjum oli vastavalt 560,5 miljonit eurot).
Ettevõte on pühendunud web3 ökosüsteemi edendamisele ning on välja töötanud ja jätkab avatud lähtekoodiga plokiahelal põhineva tarkvara arendamist, et toetada detsentraliseeritud finantseerimise (DeFi) ökosüsteemi. See hõlmab ETHLendi protokolli juurutamist Ethereumi plokiahelas 2017. aastal, detsentraliseeritud laenurakendust (dApp), mis hõlbustab vastastikuste laenude andmist. Kuigi ETHLend jätkab tegevust, ei halda ettevõte enam ega saa sellest tulu.
2017. aastal korraldas ettevõte LEND-tokeni genereerimise ürituse (inglise keeles „token generation event“), välistades teatud riikide kasutajad ja viies läbi käsitsi „Tunne oma klienti“ (KYC) kontrolli. LEND-token pakkus ETHLendi platvormil mitmeid funktsioone, sh kasutamist vahetusvahendina, tagatisena ja detsentraliseeritud juhtimisena (hääletamisena). Aastal 2020 migreeriti LEND-token nutilepingu kaudu üle
AAVE juhtimistokenile, mida praegu kasutab aktiivselt üle 100 000 unikaalse rahakoti aadressi, et osaleda juhtimises.
Alates 2018. aastast ja jätkates 2022.aasta alguses arendas ettevõte uut detsentraliseeritud likviidsustehingute mudelit ehk nn fondipõhist mudelit, kus kasutajad saavad pakkuda laenu või laenata pigem fondist kui vastastikku. Sellest mudelist kujunes välja praegu tuntud
AAVE-protokoll. AAVE-protokoll on Ethereumi plokiahelale ja ka teistele EVM-ühilduvatele plokiahelatele nagu Polygon ja Avalanche paigaldatud mittehallatav detsentraliseeritud likviidsusprotokoll (põhinedes kogukonna tagasisidel ja hääletusel). Nagu eespool märgitud, reguleerib seda protokolli AAVE juhtimistokenite omanike rühm. Ettevõttel puudub kontroll protokolli üle, ettevõte ei saa protokolli eest tasu ja samuti ei osale ettevõte kasutajate tehingutes seoses protokolliga. AAVE-tokeni omanikud teevad kõik otsused, mis on seotud protokolli ja seda ümbritseva ökosüsteemi kasvuga.
Aastal 2020 seadis makromajanduskeskkond Ettevõttele, kellel on märkimisväärsed krüptovarad ainulaadseid väljakutseid ja võimalusi.
COVID-19 pandeemia algus käivitas turu raputused ja majandusliku ebakindluse, mõjutades traditsioonilisi finantsturge. Samal ajal näitas krüptoturg suurenenud volatiilsust, kus Bitcoin koges märkimisväärset langust märtsis 2020. aastal, millele järgnes märkimisväärne taastumine.
Krüptohindade dünaamiline olemus mõjutas oluliselt meie finantssooritust kogu aasta vältel. Digitaalsed varad said traditsiooniliste tururiskide vastu kaitseks, muutes Ettevõtte portfelli üha enam seotuks krüptohindade kõikumistega. See korrelatsioon mõjutas otseselt Ettevõtte finantstulemusi, kuna krüptovarade väärtus reageeris kiiresti turuliikumistele.
2021 aastal kujundas finantsmaastik jätkuvalt pandeemia järelmõju koos digitaalsete valuutade kasvava tähtsusega. Bitcoin’i enneolematu tõus ja detsentraliseeritud finantseerimisplatvormide (DeFi) kasvav aktsepteerimine rõhutas veelgi seost Ettevõtte finantstulemuse ja krüptoturu vahel. Positiivne dünaamika jätkus ka 2022. aasta alguses, kui institutsionaalne ja jaemüügi huvi digitaalsete varade vastu laienes.
Kuigi Ettevõtte krüptovarade väärtus tõusis turu ülevooluperioodidel, kujutas volatiilsus endast ka ohtu Ettevõtte finantsstabiilsusele. Juhtkond navigeeris neid muutuvaid tingimusi, jälgides hoolikalt turusuundumusi, rakendades riskijuhtimisstrateegiaid ja aktiivselt haldades meie krüptoportfelli, et kasutada ära võimalusi või leevendada võimalikke miinuseid.
28.07.2021. aastal sõlmiti ühinemisleping Quantum Swan OÜ, Block Holdings OÜ ja Custodia OÜ vahel. Ühinemislepingu kohaselt ühinesid
Block Holdings OÜ ja Custodia OÜ (ühendatavad ühingud) Quantum Swan OÜ-ga ning loeti lõppenuks. Ühinemise bilansi päevaks oli 1. juuli 2021.
2022. aasta jooksul lõpetas ettevõte avatud lähtekoodiga plokiahelal põhineva tarkvara uurimis- ja arendustegevuse.
2022. aasta juunis sõlmis Ettevõte olulise lepingu, mis hõlmas enamuse oma digitaalsete varade müüki seotud osapoolele. See strateegiline otsus oli osa juhtkonna pidevatest jõupingutustest meie varade portfelli optimeerimiseks ja finantsseisundi jätkusuutlikkuse tagamiseks.
2023. ja 2024. aastaks on ettevõtte strateegiline fookus jätkuvalt investeeringutasuvuse ja kapitali säilitamisel.
Peamised finantssuhtarvud olid: 2023 2022
Müügitulu 0 1 106 813
Puhaskasum/-kahjum -9 748 516 -560 452 351
Lühiajaliste kohustuste 18,43 22,93 kattekordaja (kordades)
Kommentaarid (0)