PATCHSTACK OÜ hetkeolukord
Juba 2049 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,3 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Patchstack OÜ tegevusalaks on vabavaral põhinevate veebirakenduste turvalisuse tagamine.Patchstack pakub oma klientidele pilvepõhist tarkvara, mis tuvastab klientide veebirakendustes kasutusel olevad haavatavad vabavaralised tarkvara komponendid ning pakub aktiivset turvakihti tuvastatud haavatavuste vastu läbiviidud küberrünnakute kaitseks. Patchstack klientideks on peamiselt veebi arendajad, digiagentuurid ning veebimajutuse teenuse pakkujad.
Patchstack on esimene vabavara turvalisusega tegelev ettevõte maailmas, kes suudab ära katta kogu vabavaralise tarkvara haavatavuse elutsükli. Patchstack Alliance (eetiliste häkkerite kogukond) teavitab Patchstack meeskonda uutest haavatavustest vabavaralistes komponentides. Patchstack mVDP programmi läbi aidatakse seejärel haavatava vabavaralise komponendi arendajal probleem parandada.
Haavatavuste info avaldatakse seejärel Patchstack Database turvahaavatavuste andmebaasis, mille abil teavitavad Patchstack partnerid (s.h veebimajutuse pakkujad) oma kliente, kes on haavatavustest mõjutatud. Patchstack App kaudu paigaldatakse haavatavustest mõjutatud klientide veebirakendustele turvareeglid, mis reaalajas blokeerivad haavatavuse vastu läbiviidud küberrünnakuid.
Vabavaralise tarkvara turvalisuse olulisus on viimaste aastate jooksul ainult süvenenud. 2024 aastal on Euroopa Liidul plaanis avaldada ka
Cyber Resilience Act, mille läbi Patchstack poolt pakutud lahendus muutub ettevõtete ja avaliku sektori jaoks veelgi olulisemaks.
Kasv ja areng 2023. aastal jätkas ning laiendas ettevõte koostööd läbi rahvusvahelsite veebimajutus teenuse pakkujate. 2023 on ettevõte suuresti keskendunud 2022 aastal alustatud tootearendus projektile, mida osaliselt rahastab ka Euroopa Innovatsiooni Fond läbi EIC Accelerator programmi.
Edasised plaanid
Ettevõte üheks edasisiseks eesmärgiks on laienda oma toode rohkematele vabavaralistele tarkvara ökosüsteemidele. Lisaks on plaanis teha klientidele kättesaadavaks tööriistad, mis aitavad vabavaraarendajatel püsida kooskõlas tulevase Cyber Resilience Act regulatsioonidega.
Oliver Sild
Kommentaarid (0)