Kuidas luua kodukontor, mida sa armastad?
Kodus töötamisel on palju eeliseid. Suurimaks peetakse ehk seda, et jääb ära see hommikune aeg, kus sa pead kuskile sõitma. Seejärel jääd nautima mõtet, et tööd saab teha oma kodu tagaaias lamamistoolil või toas teleka ees diivanil. Mõni aeg hiljem sa aga taipad, et sa pole sellisel moel kodus töötades kõige produktiivsem. Selleks tuleb luua see „õige“ töökoht, millel reegleid otseselt ei olegi. Küll aga saame jagada näpunäiteid, mis aitavad sinu kodukontoris produktiivsust tõsta.
Parim asukoht
Asukoha valik on lihtsam kindlasti neil, kellel on kodus selle jaoks eraldi tühi ruum. Kui tühja ruumi ei ole, tuleb olla kodukontori loomisel veidi leidlikum. Selleks, et luua oma vaikne kohake, vaadake oma kodu värske pilguga. Ehk on kuskil selline kapike, köögilaud või trepialune, kuhu annab tekitada oma nurga. Vaja on vaid veidi loovust.
Privaatsus
Kui kodus on eraldi ruum, kuhu kontor tekitada, siis ilmselt on sellel ka maast laeni seinad ja uks, mida saab kinni panna. See muudab privaatsuse ja vaikuse hõlpsasti kättesaadavaks. Kui kodukontor asub aga magamistoa nurgas, võib olla raske eraldada tööd kodust ja kodu tööst.
Töönurga eraldamiseks on mitmeid viise: näiteks eraldi maas seisev sein (ruumieraldaja) või lakke riputatud kardin. Kardina puhul saab luua interjööri, mis sobib kokku ülejäänud sisustusega, valides selleks nii vastavas stiilis kui värvis kardinad.
Kui on palju videokohtumisi või -koosolekuid, tuleb kindlasti sellega arvestada. Tuleb tagada see, et kodus olev pereliige ei saaks lihtsasti kõnet segada ning et nende hääl ei kostuks teisest toast “kontorisse”.
Kasutajad
Sisustuse valikul tuleb läbi mõelda, kes hakkavad seda ruumi kasutama. Kas kontoris viibid ainult sina, ka teised täiskasvanud või ka lapsed? See annab sulle kindlamad juhtnöörid mööbli valikul. Kui ruumi kasutavad nii täiskasvanud kui lapsed, peaksid nii laud kui tool olema lihtsasti reguleeritavad ja tihedama kasutamise tõttu kvaliteetsemad. Kui samal ajal teeb tööd mitu inimest, tasub kaaluda n-ö partnerlauda.
Panusta endasse
Tasub investeerida kodukontorisse, milles sa tunned ennast motiveerituna, kus töö sujub ja sa oled maksimaalselt produktiivne. Tööaeg, tavapäraselt 8 tundi päevas ja 40 tundi nädalas, on päris suur osa sinu nädalast. Kui töökoht on ebamugav, toolil ei leidu õiget asendit, aken peegeldab ekraanile, ruumis on vähe valgust, tapeet/seinavärv on vale või kardin tõmbab pidevalt sinu tähelepanu endale, siis ei suuda sa kodukontoris töösse piisavalt panustada. Selleks, et töö sujuks, tasub investeerida just enda vajadustest lähtuvasse kodukontorisse.
Eelista mugavust
Ära haara oma kodukontorisse suvalist tooli oma kodust. Kontoritool peab olema mugav, õige seljaasendiga, ergonoomiline, hästi hingav. Ka see on panus sinusse endasse, kuna vale tool tekitab rühiprobleeme. Kui tooli ja laua kõrgust ei ole võimalik reguleerida, on sinu käed arvuti taga töötades valel kõrgusel ning kannatavad randmes olevad närvid.
Kodukontori loomisel on sulle hea meelega abiks ka Remont ja Viimistluse meeskond!
Kommentaarid (0)