TATOLI HALDUS OÜ hetkeolukord
Juba 681 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Tegevusaruanne Tatoli Haldus OÜ moodustati AS Tatoli jagunemise teel 27.07.2020 aastal. Esimese majandusaasta pikkuseks oli 17 kuud.
Peamiseks tegevusalaks on kinnisvara haldamine ja investeerimine põllumaadesse. Tegeleme ka kasutatud põllumajandustehnika müügiga ja 2022a. alustati ka väetiste hulgimüügiga. Tatoli Haldus OÜ omas kuni novembrini remondihalle Tartus, Pärnus ja Mäos, mida renditi AS
Tatoli-le. Ettevõte omab sidusettevõtet SIA Soegaard Lat, et investeerida põllumaadesse Lätis. 2023. a. Oktoobris toimus Tatoli Haldus OÜ jagunemine, mille tulemusel liideti osa ettevõttest Kartjon Invest OÜ-ga ja Esoni OÜ-ga. Tatoli Haldus OÜ koostab konsolideeritud raamatupidamise aruande.
Tatoli Haldus OÜ konsolideerimisgruppi kuuluvad seisuga 31.11.2023: 1) Tatoli AS osalus 70% 2) Soegaard SIA osalus 50%. Detsembris kaotati valitsev mõju tütarettevõtetes, säilitades osalus nii, et tütarettevõtetest said sidusettevõtted. Tütarettevõtted on konsolideeritud kuni valitseva mõju kaotamiseni. Osalused vastavalt Tatoli AS 33,3% ja Soegard SIA 49%.
2023. aasta majandustulemused, mikro- ja makrokeskkond ning väljavaated 2024. majandusaastaks
Tatoli Haldus OÜ konsolideeritud käive oli 2023. aastal 40 443 963 eurot. Ukraina sõda ettevõtte tegevusele erilist mõju ei avaldanud, aga kasutatud tehnika müük Ukrainasse ei ole antud momendil sõja tõttu võimalik. Samas seoses uue tehnika hinnatõusuga on Eesti põllumees hakanud ostma rohkem kasutatud tehnikat.
Sõda Ukrainas mõjutab Eesti põllumajandustootjaid otseselt. Kuna Ukraina ja Venemaa on väga suured teraviljatootjad globaalselt, siis on teravilja ja toiduainete hinnad on kasvanud ning mõistliku saagikuse korral võiks oodata kõrgemat müügitulu tootjatele. Samuti võiks suur hulk
Ukraina põgenikke leevendada tööjõupuudust teatud põllumajandussektorites. Teiselt poolt on sõja tõttu kasvanud põllumajandustootmise oluliste sisendite kulud – kütus, energia, väetised. Arvestades, et põllumajandustootjatel on erinevad riskide hajutamise strateegiad nii toodangu hinna müümise ajastamisel kui ka sisendite hindade lukustamise ajastamisel, siis võib ka mõju olla erinevatele tootjatele väga erinev ning on keeruline öelda, millised mõjuvad osutuvad 2024. aasta hooajal tugevamaks. Siiski, peamiseks faktoriks kujuneb meie hinnangul lõpuks saagikus, mis põua tõttu jääb küll eelnevaletele aastale alla hindame, et meie klientidel võiks tulla keskmine hooaeg. Võttes arvesse erinevaid äri mõjutavaid tegureid , prognoosime 2024. majandusaastal äritegevuse stabiilset jätkumist aruandeaastaga sarnases mahus, Töötajate arv 1.
Juhatuse liige saab töötasu tegevuse eest ettevõttes, muid soodustusi töö ajal või töölt lahkumisel ja tagasikutsumisel ei ole.
Olulisemad konsolideerimata finantssuhtarvud
Suhtarv 2023 2022
Likviidsuskordaja 152,25 22,58
Võlakordaja (%) 0,003 1,89
Varade puhasrentaablus ROA (%) 2,95 -0,31
Omakapitali rentaablus ROE (%) 6,23 1,44
Käiberentaablus (%) 13,21 -2,03
Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:
Likviidsuskordaja = (käibevara - varud) / lühiajalised kohustused
Võlakordaja (%) = (kohustised / varad) * 100
Varade puhasrentaablus ROA (%) = (ärikasum / koguvara) * 100
Omakapitali rentaablus ROE (%) = (kasum / omakapital) * 100
Käiberentaablus (%) = (ärikasum / netokäive) * 100
Kommentaarid (0)