Kuidas Kratik endale nime sai?
Kratik, meie armas lelutehas, sai oma nime pärast põhjalikku ja loovat nimetamisprotsessi. Eelkõige on see lugu, mis näitab, et nime valimine võib olla põnev ja mõnikord ka veidi pähklikrõbistamist nõudev ettevõtmine.
Aastal 2022 oli Eestis populaarsete lastenimede hulgas mõned selged lemmikud, nagu Oskar, Sebastian, Sofia ja Mia. Kuid Kratiku loo taga peitub palju enamat kui lihtsalt populaarsete nimede valik.
Kratiku nimeotsing sai alguse sõnade kogumisest, mis seostusid laste, nutikuse, tegeluse ja Montessori meetodiga. Lisaks lisati mõned sõnad, mis viitasid tarkusele ja loovusele. Nimede loomiseks prooviti erinevaid variante, kaasa arvatud erinevad keelteversioonid ja tähendused.
Kui nimede loomise mõttetöö jõudis kulminatsioonini, võeti appi sõber Jorven, kes tõi kaasa veelgi loovamaid ideid ja variante. Nii sündis üle 60 nimevaliku, mis oli küll väga põnev, kuid samas ka üsna suur number.
Selleks, et leida kõige sobivam nimi Kratikule, hakati nimevalikuid järk-järgult kärpima. Esmalt hinnati kriitiliselt, millised nimed ikkagi ei sobinud. Näiteks jäeti kõrvale need, mille kirjapilt võis olla keeruline mõistetav välismaalastele.
Seejärel kontrolliti, kas nimed on juba kuskil registreeritud või domeenid võetud, sest nimi pidi olema ainulaadne ja kasutatav ka veebilehe loomisel.
Lõpuks jäi 13 võimalikku nimevarianti: ELULELU, ISESEIN, KRATIK, MASI, MONSORI, NIKKER, NIKRI, NUTIKRATT, PAHANTUUS, PUJU, SMARDU, TEGEL, VULPINE.
Need nimed pandi rahvahääletusele, kus 20 sihtgrupi esindajat valisid oma kolm lemmiknime. Lõpuks tuli välja, et Kratik oli selle kireva ja loomingulise nimedevooru võitja. Nii sai Kratik oma nime, mis sümboliseerib lõbusat marakratti, kes teeb pahandusi, kuid alati uudishimu ja mängulise meelega. Kratik on nimi, mis kutsub meid avastama ja mängima ning see on täpselt see, mida meie lelud pakuvad.
Pikemalt loe Kratiku blogist!
Kommentaarid (0)