SAAREMAA PRUULIKODA OÜ hetkeolukord
Juba 359 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 2,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
2022 aasta oli oluline pööranguline aasta, otsustasime võtta kasutusele Saaremaa Pruulikoda kaubamärgi ja ärinime, et selle abil inimestele paremini tutvustada ja teadvustada Saaremaa traditsioonilise õlletegemise erilisust ja geograafilist eripära. Saaremaal toimetab ligikaudu 30 traditsioonilist õlletegijat, kes oma pere traditsioonide ja esivanemate õpetuste järgi õlut teevad. Saaremaa Pruulikoda toetab igati traditsioonilisi õlletegijaid ja kultuuri kandjaid.
Saaremaa Pruulikoda käib ka välismaal Saaremaa õllekultuuri ja ajalugu tutvustamas. Seni on käidud Kornölfestil Hornindalis Norras, Leedus
Andrioniskis Sambariai festivalil ja Soomes Hullu Hirvi pubi poolt korraldatud festivalil Raumas.
Pihtla Pruulikoda OÜ ühines Saaremaa Pruulikoda OÜ-ga.
Ettevõte toodab traditsioonilisi Saaremaa jooke ning peatoode ongi traditsiooniliselt tehtud Saaremaa koduõlu. Müürikatlas keedetud veest ämbriga tõstetud keetmata virdest lahtises tannis käärinud nii nagu on ajalooline õlletootmise viis Pihtla kandis ja Saaremaal. Sisaldab odraidandist pärinevaid ensüüme, proteiine, piimhappebaktereid.
EUIPO registreeris "Pihtla" kaubamärgi klassides 33 ja 32, mis kaitseb ettevõtte huvisid kõikides Euroopa liidu riikides.
Saaremaa Koduõlu tegija on Andrus Viil, kes jätkab Trei Aarne ja Viilide perekonna õlletegemist.
Pere õlletegmine algas Pihtla külas 1907. aastal, kui Juhan Viil ostis Simmu talu ning hakkas seal paargus tegema magesid ning tegi ka autentset Saaremaa koduõlut. Juhan Viili kasutusel olnud puust käimatanni ja kurnatanni on võimalik vaadata Avatud Talude Päeval kohapeal
Pihtlas.
Eesti Vabariik loodi aastal 24. veebruar 1918.
Ettevõte kasutab sotsiaalmeediakanaleid www.saaremaapruulikoda.ee, fb/saaremaabrewery, instagram/saaremaabrewery
Kommentaarid (0)