ISESEISEV ELU MTÜ hetkeolukord
Juba 3283 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 13 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,1 punktiga ja kommenteeritud 16 korda.
Tegevusaruanne 2023
2023. AASTA TEGEVUSARUANNE
Ühingu tegevuse põhieesmärk on toimetulekuraskustega inimestele võimalikult iseseisvama elu võimaldamine. Ühing on loodud 1997. aastal ning ühingu tegutsemise eesmärk on arendada uusi või täiendada olemasolevaid sotsiaalhoolekandeteenuseid vastavalt sihtgrupi vajadustele ja rahalistele võimalustele.
Ühingu tööd korraldab juhatus. Juhatus on kahe liikmeline. Juhatuse tööd juhib juhatuse esimees. Juhatus on aruandekohuslane üldkoosoleku ees.
Ühing osutas majandusaasta jooksul viit (5) erihoolekandeteenust ja eakate ööpäevaringset hooldusteenust ning toiduabi teenust läbi Tartu
Toidupanga. Teenuseid osutatakse Tartu- ja Jõgeva maakonnas.
Töötamise toetamise, toetatud elamise, kogukonnas elamise, igapäevaelu toetamise teenust osutatakse püsiva psüühilise erivajadusega tööealistele inimestele. Teenuseid rahastas ja teostas teenuste järelevalvet Sotsiaalkindlustusamet.
Igapäevaelu toetamise teenuse (edaspidi IET) maht tegevusloal on 178 erihoolekandeteenuse kohta. Sotsiaalkindlustusameti poolt teenuste mahu täituvust ei tagata, kuigi teenust vajavad inimesed on olemas. Tegevusloal olevast mahust on aastas keskmiselt täidetud 79%. IET teenuse ruumikulusid kompenseerivad osaliselt kohalikud omavalitsused. Elva tegevuskeskuse ruumid kuuluvad ühingule, teised tugikeskuse ruumid on renditud. Tegevuskeskuse ruumide olemasolu on väga vajalik, sest grupitöö- ja ühisüritustega on võimalik arendada erivajadusega inimeste sotsiaalseid oskusi. Samuti on vaja tegevusruume, et õpetada läbi kogemusnõustamise ja inimeselt inimesele üle antavaid toimetuleku oskusi.
KOV-de poolt tegevuskeskuste ruumide ülalpidamisekulude tasumise protsent IET käibest; Tartu LV 80%, Elva VV 13% ja ülejäänud maapiirkonna vallavalitsused kokku 7%. KOV- de ruumitoetus on sihtotstarbeline, erivajadusega inimeste tegevuskeskuse ruumikulude katmine.
Lepingud ruumide toetuse kohta on sõlmitud; Tartu Linnavalitsus, Elva-, Kambja-, Luunja, Tartu Vallavalitsus.
Igapäevaelu toetamise teenuse põhieesmärk on läbi erialaste tegevuste tõsta ja säilitada psüühilise erivajadusega inimeste toimetulek oma igapäevaelu toimetustes.
Töötamise toetamise teenus – eesmärk teenuse saajad integreerida avatud tööturule. Tegelikus elus on enamus teenuse saajaid väga väikese töövõimekusega ja tulevad toime spetsiaalselt psüühilise erivajadusega inimestele loodud kaitstud töökohtadel, koos tööalaste - ja sotsiaalsete oskuste treeninguga. Tegevusloa maht 88 kohta, millest täidetud 49%. Teenuse osutamise käigus valminud tooted peavad olema realisatsioonikõlblikud, sest müüdav toode tõstab erivajadusega inimese enesehinnangut ja säilitab töötamise motivatsiooni. Töötamise toetamise teenus peaks olema pigem avatud tööturul töötavate klientide ja kliendi tööandjate toetamine ja nõustamine, kuid avatud tööturule saab erivajadusega inimene liikuda ainult läbi töötreeningu, mis nõuab juhendamist, tööpraktika võimalust. Töötamise toetamise teenuse tegevusjuhendaja on psüühilise erivajadusega inimesele „ratastool“, mis aitab liikuda avatud tööturu poole. Motiveerib, on töötavale kliendile nõuandjaks ja toetajaks avatud tööturul töökoha leidmisel ja püsimisel.
Pikaajaline kaitstud töötamise teenus – Sotsiaalkindlustusamet korraldas hanke, mille ühe võitjana sõlmis SKA MTÜ-ga Iseseisev Elu 12 kuulise hanke lepingu, mille alusel osutati PKT teenust 15-le psüühilise erivajadusega inimesele. Hanke teenus on reaalselt töökeskuse kulusid kattev teenus. Ühingul on pakkuda 8 erinevat töökohta, kus treenida ja arendada inimeste tööoskusi.
Toetatud elamise teenus, psüühilise erivajadusega inimestele spetsiaalne erihoolekandeteenus, millel on kaks põhitunnust: - kliendikeskne tegevus ehk sisutegevus - eluasemest lähtuv ehk toetav tegevus.
Teenuse maht on 76 kohta, teenuse kohtade täituvus 91%.
Kommentaarid (0)