EESTI INFOSÜSTEEMIDE AUDIITORITE ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 786 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
2023. aasta oli ISACA Eesti haruühingule 25. tegutsemisaasta. 2023. aasta jooksul pidasime oma liikmetele üheksa hariduslikku seminari. Peale "koroona-aastaid" on saanud tavaks, et seminaridel saab füüsilisele osalemisele lisaks osaleda ka virtuaalselt. Lisaks on Cybernetica võimaldanud seminari ülekannet oma kontori Tartu ja Tallinna ruumide vahel. Seegi on andnud võimaluse liikmetel kokku saada füüsiliselt ka
Tartus.
Aasta jooksul olnud tihedad suhtes ka ISACA peakontori esindajatega ja suhted ISACA teiste haruühingutega, liikmetel on võimalus osaleda lisaks Eesti EISAÜ seminaridele ka ISACA muudel üritustel ja haruühingute seminaridel. Otsest osalemise statistikat pole ühing selle kohta kogunud.
2023. aasta lõpuks kuulusid ühingu liikmeskonda 120 inimest (2022-97 liiget, 2021 - 91 liiget, 2020 - 86 liiget, 2019 - 81 liiget). Ühingu liikmete arv on näidanud olulist tõusutrendi. ISACA hinnangul on meie liikmeskonna uuendamise reiting liikmemaksu tasumise alusel 2023. aastal 87,5% (2022-90%), mis näitab stabiilset ja ühingut usaldavat liikmeskonda. Samas järsk tõus seletab ka loobujate hulka.
ISACA sertifitseeritud liikmeid on vastavalt (sulgudes 2022.a. lõpu seis):
CGEIT: 2 (2)
CRISC: 11 (9)
CISA: 45 (43)
CISM: 22 (16)
CDPSE: 2 (2)
Jätkunud on igakuiste seminaride traditsioon. Nendel üritustel on esindatud keskmiselt 20-40 EISAÜ liiget ja ka teemast huvitatud külalised - valdavalt on külalisteks küberkaitse tudengid, aga ka liikmete poolt kaasa võetud konkreetsest teemast huvitatud kolleegid või EISAÜ koostööpartnerite liikmed. EISAÜ koostööpartneriteks on Eesti Siseaudiitorite Ühing (ESAÜ) ja Kaitseliit (KL). Partneritega jätkus infovahetuskokkulepetele tuginev koostöö, mis annab võimaluse vastakuti hariduslikel seminaridel osaleda.
EISAÜ seminaridel osalemise jätkuvat suurt aktiivsust loeme seminaride väärtuslikkuse näitajaks. Regulaarne suhtlus seminaride raames võimaldab tulemuslikku erialase info levikut ja soosib professionaalide koostööd.
Igakuistel seminaridel tehti aasta jooksul ettekandeid järgmistel aktuaalsetel teemadel: (cid:127) Jaanuariseminaril tutvustas Tarmo Oja (Cybernetica AS) E-ITSi Eesti originaal mooduleid (X-tee ja eID) ja nende loomise protsessi.
(cid:127) Veebruariseminaril rääkis Tõnu Tammer CERT-EE viimase aasta jooksul toimunust tegevustest ja kübertrendidest.
(cid:127) Aprillis tegi Asko Seeba Mooncascade OÜst rääkis 5 sammust, mida teha enne oma teenuse pilves käivitamist.
(cid:127) Mai seminaril rääkis enda kogemusest Livio Nimmer teemal "Küberturbe audit küberkriminalistika vaatest".
(cid:127) Juunikuus eraldi EISAÜ seminari plaanitud polnud ja soovitus oli 14. juunil osaleda konverentsil Küberinnovatsioon 2023 Tartus.
(cid:127) Augustis tutvustas Teet Raidma ja RIA riigi infoturbemetmete osakond E-ITSi auditi juhendit.
(cid:127) Septembris Alo Lääne Riigikontrollist tutvustas „Andmekogude juurdepääsuhalduse“ auditi aruannet.
(cid:127) Oktoobris rääkis Andri Rebane, kuidas nad RITis infoturvet on üles ehitanud, kuidas E-ITSi kasutanud ja milline võiks olla kliendi ootus ja vaade turbele.
(cid:127) Novembriseminaril lahkasid Urmas Kukk, Ivar Anton ja Taavi Toppi (KPMG) NIS2 direktiivi sisu.
(cid:127) Detsembris koolitas Anto Veldre seminaril osalejaid teemal "Eestikeelsete riskihaldusprotsessi terminite adekvaatsuse ja sobivuse analüüs ISO standardite tõlgete valguses".
Kommentaarid (0)