VILJANDI VABA WALDORFKOOLI ÜHING MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 3102 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 48 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommen

VILJANDI VABA WALDORFKOOLI ÜHING MTÜ hetkeolukord

Juba 3102 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 48 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommenteeritud 7 korda.

Tegevusaruanne 2023

Sissejuhatus

Viljandi Vaba Waldorfkooli Ühing on 1993. aastal asutatud mittetulundusühing, mis peab üleval lasteaed-üldhariduskooli nimega Viljandi Vaba

Waldorfkool. Ühingu liikmete poolt kodanikualgatusena rajatud Viljandi Vaba Waldorfkool loob haridusalaseid valikuvõimalusi peamiselt Viljandi linna ja maakonna peredele, kes soovivad oma lastele waldorfpedagoogilist kasvatust ja haridust. Ühingu sihiks ei ole teenida asutajatele, juhatusele ega ühingu liikmetele majanduskasumit.

Alates 1. jaanuarist 2000 on Viljandi Vaba Waldorfkooli Ühing kantud tulumaksusoodustusega ühenduste nimekirja.

Alates 2017. a. maikuust on Viljandi Vaba Waldorfkooli Ühingul I-III kooliastmeni tähtajatu tegevusluba ja 2019. a. maist gümnaasiumiastme tähtajatu tegevusluba.

Õpilaste arv ja klassikomplektid

Viljandi Vabas Waldorfkoolis õpib hetkel 114 õpilast. Klassikompletkid on järgmised: I, II, III-IV, V, VI, VII, VIII, IX klass põhikooli osas ning liitklass X-XII gümnaasiumis. Järgmisest õppeaastast avame ühe esimese klassi ning eraldi gümnaasiumi X klassi.

Lasteaia kahes rühmas oli 2023. aastal kokku 42 last.

Juhtimine

Viljandi Vaba Waldorfkooli Ühingu juhtimine on korraldatud selliselt, et Ühingul on juhatus, kuhu kuuluvad juhatuse liikmed ning juhatuse koosolek toimub laiendatud koosseisus üks kord nädalas. Juhatuse pädevuses on majandus- ja üldised Ühingut puudutavad küsimused.

Õppetööteemadega tegeleb õpetajate kolleegium ja lasteaiaga seotud jooksvad küsimused otsustatakse lasteaia kolleegiumis. Kolleegiumi koosolekud toimusid üks kord nädalas.

Majandus- ja arendustegevus

Ühingu rahalised vahendid laekuvad toetustest riigi- ja kohalike omavalitsuste eelarvetest, lapsevanemate makstavatest õppemaksudest, annetustest ning sihtfondidest.

Juhatuse liikmed oma töö eest tasu ei saanud. Alates 01.05.2021 on koolijuhatajaks Eneli Erilaid.

Viljandi Vaba Waldorfkooli Ühingul on töötajaid kokku 39, nendest 28 on õpetajad. Kooli valduses on erinevad kinnistud, mida kasutatakse ja arendatakse lähtuvalt võimalustele ja Ühingu huve silmas pidades.

Viimase aasta energiakriisi tõttu on suurenenud kooli igapäevased kulutused tunduvalt. Ka õpetajate miinimumpalgatõus erakoolile seab väljakutseid. Lähtuvalt sellest otsustati tõsta alates uuest õppeaastast 10% õppemaksu.

Haridusalane töö

Suvel toimusid erinevad koolitused õpetajatele. Põhiliselt osaleti Waldorfkoolide ja –lasteaedade ühenduse poolt korraldatud üldpedagoogilistel ja eriala koolitustel

Sel õppeaastal on koolis toimunud nii mõndagi uut kui ka traditsioonilist: Esimest korda toimus Miikaelipäeva etendus Viljandi Lossimägedes, traditsiooniliset toimus koristuspäev Viljandi linnas, spordipäev, laternapäev, advendiring, jõululõuna, jõulukontsert Jaani kirkus, jõululaat, talvelaager, vabariigi aastapäeva rongkäik, aastapäeva kontsert, avatud uste päev gümnaasiumi tutvustamiseks, tunnel, ülekooliline kanuumatk, teatrikülastused ja oma kooli draamaepohhide käigus valminud etendused.

Avalikkusele suunatud koostöö 2022/2023 õppeaastal tegi Viljandi Vaba Waldorfkool ja -lasteaed aktiivset koostööd Eesti Vabade Waldorfkoolide ja -lasteaedade Ühendusega.

VIljandi Vaba Waldorfkooli Ühingu jätkuvaks tegevussuunaks on kohaliku kultuuri- ja hariduselu rikastamine ja koostöö tugevdamine kogukonnas.

2023. aastal jätkas tegevust lastevanematele suunatud laupäevakool. Laupäevakooli toimumistele aitavad kaasa omaltpoolt tublisti kooli ja lasteaia lapsevanemad.

Olulisemad eesmärgid 2024. aastaks (cid:127) Ühingu/kooli juhtimise struktuuri jätkuv korrastamine, ellu viimine ja organisatsiooni arengu toetamine, sh ühingu ja kooli põhikirja ajakohastamine.

(cid:127) Lastevanematekogu loomine (cid:127) Tugisüsteemide arendus (HEV, tugipersonal).

(cid:127) Gümnaasiumi arendus.

(cid:127) Jätkata klassi- ja aineõpetajate koolitustel osalemise toetamise ja sisekoolitustega.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

VILJANDI VABA WALDORFKOOLI ÜHING MTÜ: lapsesõbralik kool võib olla ka tulus äri

VILJANDI VABA WALDORFKOOLI ÜHING MTÜ  on tegutsenud juba 20 aastat ning tuleb välja, et tegemist on ka rahalises mõttes eduka ettevõttega. Kuna kooliaasta on al
ssb.ee
VILJANDI VABA WALDORFKOOLI ÜHING MTÜ on tegutsenud juba 20 aastat ning tuleb välja, et tegemist on ka rahalises mõttes eduka ettevõttega. Kuna kooliaasta on algamas, uurime asja lähemalt. Waldorfpedagoogika asetab põhirõhu haridus- ja kasvatustöö eetilistele ja esteetilistele aspektidele. Lastes arendatakse terviklikku orgaanilist maailmatunnetust, mis on aluseks loodushoiu ja keskkonna teadvuse ja vastutustunde kujundamisele, kirjutab kool oma kodulehel. Lapsesõbralik kool suudab aga ka rahaliselt omadega kenasti toime tulla. Viimase viie aasta jooksul on ettevõte teeninud omanikutulu

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.