TARTU PERERAADIO ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 550 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 19 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
2023. aastal lähtus Tartu Pereraadio Ühing oma tegevuses jätkuvalt põhikirjast ning koostas ja levitas raadiosaateid, mis oma sisult vastavad kristlik-hariduslikule programmiformaadile.
Pereraadio on Eesti kristlike raadiojaamade võrgustik ja mis edastab saateid 24 tundi ööpäevas. Lisaks
Pereraadiole korraldab Tartu Pereraadio Ühing veel kahe venekeelse programmi levitamist. Venekeelsete saadete osalise tootmisega tegeleb uus Narvas tegutsev organisatsioon Radio Eli MTÜ. Rahvusvahelise ringhäälinguloa tingimuste alusel levib venekeelne RadioEli programm kesklainealas Valgevenest ja
Ukrainast kuni Venemaa Volga-äärsete piirkondadeni. Venekeelse programmi saatekava kujutab segu omatoodetud ning rahvusvaheliste koostööpartnerite (Trans World Radio Europe, Adventist World Radio,
Ingeri Evangeelne Luterlik Kirik jt) saateist. Eestikeelne Pereraadio ja venekeelne Semeinoje Radio nimeline programm on kuuldavad Eestis piirkonniti 12 FM saatejaama vahendusel. Samuti osaleme koostöös Eesti
Ringhäälingute Liiduga DAB+ ja Radioplayer digitaalsete levikeskkondate arendamisel.
Raadiosaadete ja terviklike raadioprogrammide (Pereraadio, RadioEli ja Semeinoje Radio) tootmist teostatakse heategevusliku projektina. Raadiosaadete tootmise tulemus - raadiosaated, antakse tasuta kasutusse meie oma või ka teistele raadiojaamadele (näiteks: „Raadio 7“, “Marta”, “Kadi”) samuti teistele mittetulundusühingutele nagu näiteks Eesti Pimedate Raamatukogu, millised moodustavad heategevusliku projekti esmase sihtrühma. Lõpptarbijatele on "toodete" (saadete) tarbimiseks vaja need raadioeetri või muu meediumi kaudu kätte toimetada.
Lõpptarbijate sihtrühm tuleneb toodetava raadioprogrammi formaadist ja eesmärgi iseloomust - religiooni ja hariduse edendamine. Kuulajakirjade järgi on terve päeva jooksul kuulatav kristlik raadioprogramm oluline saatja nii päevatoimetuste juures (palju on kuulajate hulgas “emapuhkusel” viibijaid) või haigevoodi kõrval.
See hoolekanne inimeste vaimse tervise eest on vajalik nendele, kes on ka füüsiliselt haiged kui ka nendele kes füüsiliselt terved. Kuna riik finantseerib kristliku meediat suhteliselt tagasihoidlikult siis on heategevuslikud meediakanalid ainuke võimalus terve päeva jooksul kristlikku programmi kuulata.
Kommertsraadiojaamade programmides sisalduv kaubanduslik reklaam moodustab “tasu”, mida kuulajad justkui “maksavad” programmi kuulamise eest. Pereraadio programm on ka selles mõttes tasuta, et me ei müü reklaamiaega. Eetris on küll kristliku sisuga informatsioon, koguduste teated ja samuti kajastatakse (seda siis nii saadete, intervjuude kui ka teadete näol) erinevate heategevuslike organisatsioonide (näiteks:
Toidupank, Maarja küla, Lootuse küla, Lasterikaste Perede Liit, toetusfondid, SA Väärtustades elu jne.) ettevõtmisi, kuid tasu selle eest ei võeta.
Pereraadio eripära ongi see, et eetris antavate programmide põhiline autorkond koosneb vabatahtlikest.
Kaastöölisteks on erinevate erialade ja ettevalmistusega inimesed: erinevates kirikutes kogudusi teenivad vaimulikud, teoloogid, kõrgkoolide õppejõud, kooliõpetajad, tudengid, muusikud, ajakirjanikud, ettevõtjad, erusõjaväelased meditsiinitöötajad jne. Kaastöö Pereraadiole on vabatahtlik, autorid ei saa honorari, nad ei ole kuidagi materiaalselt hüvitatud, pigem “maksavad” tööle peale (aeg, telefonikõned, transport jne).
Pereraadio 30 aastase järjepidevuse taga on suures osas raadiokuulajate vabatahtlik annetus, millest makstakse vähestele palgaliste töötajate palgad.
2024. aastal jätkab Tartu Pereraadio Ühing raadiosaadete tootmist ja levitamist ning jätkab programmide ja taristu arendamist.
Kommentaarid (0)