EESTI LOGOPEEDIDE ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 1105 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
31.12.2023 seisuga on Eesti Logopeedide Ühingul (ELÜ) 230 liiget, kellest hääleõiguslikke on 207 liiget. 230-st liikmest on 12 toetajaliiget, 7 liikme liikmestaatus on vastavalt põhikirjale peatunud (pole tasunud jooksva aasta liikmemaksu) ning 4 liiget on omal soovil liikmestaatuse peatanud.
2023. aastal lisandus 8 uut liiget, neist 5 toetajaliiget ja 3 tegevliiget, lahkus 8 liiget. 1 liikme staatus muutus mitteaktiivsest taas aktiivseks. 2 toetajaliiget astus tegevliikmete hulka.
19. mail toimus ELÜ üldkogu Tartus.
30. oktoobril toimus ELÜ erakorraline üldkogu veebikeskkonnas Zoom.
Seoses eestseisuse liikme Helen Kuke lahkumisega valiti kaks uut juhatuse liiget: Maarja Maripuu (tervishoiu valdkonna esindaja), Johanna
Juhkam (meedia, Facebook).
ELÜ eestseisuse koosolekud toimusid 1 kord kuus virtuaalselt läbi Zoom’i keskkonna. Lisaks toimusid mitmed arutelud jooksvalt meili teel.
Kõikide koosolekute protokollid on kättesaadavad ühingu kodulehel Intranetis.
ELÜ Facebook´i lehel on ligikaudu 2000 jälgijat. Edastati olulisi uudiseid, koolituste reklaame ja töökuulutusi.
ELÜ koduleht: www.elu.ee
KOOLITUSED 2023 1. ELÜ koostöös Kipinäkeskusega: AAC suhtluslehtede loomine ja kasutamine 2-3.03.2023 (Tallinn)
Osalejate arv: 63.
Koolituse eesmärgiks oli anda infot lausel baseeruva piltkommunikatsiooni kasutamise ja mudeldamise vajalikkusest, piltkommunikatsioonis kasutatavast sõnavarast, funktsionaalsete kommunikatsioonimaterjalide loomisest, klientidele piltkommunikatsiooni tutvustamisest ja lähedaste nõustamise strateegiatest.
Koolitaja: logopeed Iina HeikurainenKoolituse maht: 0,5 EAP (14 akadeemilist tundi) 2. ELÜ tasuta avalik loeng "Logopeedi roll ja ülesanded patsientide toetamisel intensiivravist ambulatoorse jälgimiseni" 6.03.2023 (veebiseminar)
Seminaril räägiti patsientide kommunikatsiooni taastamisest ning neelamishäire hindamisest ja teraapiast.
Veebiseminari läbiviija: logopeed Veronika Raudsalu 3. ELÜ tasuta veebiseminar logopeedidele "Logopeedi roll intensiivravis ja erakorralises meditsiinis.
6.03.2023 (veebiseminar)
Veebiseminari eesmärgiks oli anda ülevaade, kuidas võimalikult varajane sekkumine parandab ravitulemust ja patsiendi elukvaliteeti ning patsiendi kommunikatsiooni ja neelamise eripäradest intensiivraviperioodil.
Veebiseminari läbiviija: logopeed Veronika Raudsalu 4. ELÜ tasuta veebiseminar logopeedidele "Logopeedi töö neuroloogiaosakonnas.
23.03.2023 (veebiseminar)
Veebiseminaril tutvustati logopeedide igapäevatööd Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloogia osakonnas: põhilised diagnoosid neuroloogia osakonnas, patsiendi kommunikatsioonivõime ja neelamisfunktsiooni hindamine (sh instrumentaalsete neelamisuuringute teostamine) ning teraapia, meeskonnatöö.
Veebiseminari läbiviijad: logopeedid Liis Linde, Liis Mets, Kairin Koop.
5. ELÜ tasuta veebiseminar logopeedidele "Millega tegeleb logopeed KNK keskuses?" 10.05.2023 (veebiseminari)
Veebiseminaril tutvustati logopeedi igapäevatööd Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-, nina- ja kurguhaigustekeskuses.
Veebiseminari läbiviija: logopeed Meeri Kompus 6. ELÜ: Laste söömis- ja toitumishäired 19.05.2023 (Tartu)
Osalejate arv: 65
Koolituse eesmärk oli anda ülevaade levinud laste söömis- ja toitumishäiretest, söömis- ja toitumishäirete diagnostikast, kliinilisest väljendusest ja kulust ning ravivõimalustest.
Koolitajad: Viljandi Haigla laste- ja noorukitepsühhiaatria osakonna lastepsühhiaater dr Taavi Hallik, psühhiaater ja pereterapeut dr Meeri Pennar
Koolituse maht: 0,2 EAP (6 akadeemilist tundi) 7. ELÜ: Standardiseeritud kõnetesti kasutamine 5-6-aastaste laste kõne uurimisel 5.06.2023 (Tartu)
Osalejate arv: 28
Koolituse käigus anti ülevaade testi koostamisest, testi kasutamise eelistest ja piirangutest, 5-6a laste kõne arengu olulistest näitajatest ning testi
Kommentaarid (0)