TARTU NÕUSTAMIS- JA KRIISIABIKESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 53 847 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskuses osutati 2023 aastal järgmiseid teenuseid: 1) psühholoogiline esmaabi, esmakonsultatsioonid ja võrgustikutöö; 2) psühholoogiline nõustamine eesti, vene, inglise ja ukraina keeles lastele, noortele ja täiskasvanutele; 3) kriisiabi vägivalla ja õnnetuste korral (lein, suitsiidkatsed jne.); 4) individuaalne psühhoteraapia; 5) paari ja pere psühhoteraapia; 6) psühhodiagnostika (testimine); 7) supervisioon e. töönõustamine; 8) esmatasandi kriisiabi telefoni ja veebinõustamise kaudu;
Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskuses pakuvad psühholoogilst nõustamist ja psühhoteraapiat nii mittetulundusühingu koosseisulised psühholoogid-psühhoterapeudid kui ka töövõtulepinguga psühholoog-nõustajad ja psühhoterapeutid. Ühingus töötavad lastepsühholoogid, noortepsühholoogid, täiskasvanute psühholoogid, paari- ja pereterapeudid, psühhoterapeudid.
Pöördumisi oli 2023 aastal 1650, 2022 aastal oli see arv 1562. Seoses Ukraina sõja jätkumisega tulid nõustamiskeskusesse psühholoogilist kriisiabi saama mitmed Eestisse elama asunud sõjapõgenikud.
Suuremas osas toimusid nõustamisseansid keskuses kohapeal, ent osadele klientidele sobis teenust saada Zoomis, skypis, jitsis jne virtuaalsetes kanalites või telefonitsi. Kui klient haigestus ootamatult, oli tal võimalik psühholoogilise nõustamise seansil osaleda sobival virtuaalsel kanalil.
MTÜ Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskusel oli 2023 aastal kokkulepe Tartu Linnavalitsuse
Sotsiaal- ja Tervishoiuosakonnaga nõustamisteenuse osutamiseks Tartu linna vähekindlustatud elanikonnagruppidele ja riskirühmadele. Kokkulepe hõlmas samuti Tartu linna elama asunud Ukraina põgenikke.
Oluline lepingupartner MTÜ Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskusele on Eesti Töötukassa.
See tähendab, et Töötukassas töötuna registreeritud inimesed saavad tasuta psühholoogilist nõustamist kuni 10 akadeemilise tunni ulatuses meie nõustamiskeskuses.
MTÜ Tartu Nõustamis- ja Kriisiabikeskusel on teisigi koostööpartnereid nagu
Sotsiaalkindlustusameti Ohvriabikeskus, Politsei- ja Piirivalveamet ja Päästeamet.
Koostöö on ka mitmete koolide (H.Elleri nimeline Tartu Muusikakool jne), erinevate keskuste (näiteks Johannes Mihkelsoni Keskus) ja ühingutega. Kliente saadavad paljud perearstid üle Eesti, samuti haiglad ja polikliinikud, erinevad vallavalitsused jne. Läbi selle laienevad vastavatele sihtrühmadele võimalused saada kliendi jaoks tasuta psühholoogilist nõustamist, eelkõige paühholoogilist kriisiabi ja ka psühhoteraapiat.
Projektide läbiviimine annab ühingu tegevusse uue kogemuse ja võimaldab töötada erinevate sihtgruppidega, kasvab ka ühingu teadlikkus Euroopa Liidu projektikonkurssidel uusi projekte teostada. Hetkel on vähe võimalusi projekte taotleda, kuna MTÜ tegevustele
Kommentaarid (0)