EESTI METSASERTIFITSEERIMISE NÕUKOGU MTÜ hetkeolukord
Juba 1246 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Eesti Metsasertifitseerimise Nõukogu on avalikes huvides tegutsev huvikaitset teostav mittetulundusühing, kelle eesmärk on: • aidata kaasa vastutustundliku ja säästva metsanduse printsiipide rakendamisele Eestis ning • tõsta oma tegevusega metsaomanike, metsa- ja puidutööstuse, pakendi-, trüki- jt puidul põhinevat materjali toorainena kasutavate tööstuste, metsandusega seotud huvigruppide, otsustajate ning tarbijate teadlikkust vastutustundlikust metsandusest, tootmisest ning tarbimisest.
PEFC-märgis tootel või pakendil annab infot, et puidust toode, tootes sisalduv puit või puidul põhinev materjal on pärit säästvalt ja jätkusuutlikult majandatud metsast ning on toodetud vastutustundlikult.
Eesti Metsasertifitseerimise Nõukogu asutati 29. oktoobril 2001. aastal mittetulundusühingute Eesti Erametsaliidu ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu poolt. Ühing loodi laiapõhjaliseks kõiki olulisi huvirühmi kaasates. Nii osalesid
EMSNi asutamise juures ka metsanduslikud haridusasutused, kohalik omavalitsus, metsatöötajate esindajad, riigimetsa majandaja, kirikud ja looduskaitseorganisatsioon.
EMSNi asutamise eesmärk oli kaasa aidata erinevate metsasertifitseerimise süsteemide jõudmisele Eestisse, arendades selleks välja Eesti metsaomanike ning metsa- ja puidutööstusettevõtete jaoks Euroopa metsaomanike poolt enimkasutatud PEFC Eesti metsasertifitseerimise süsteemi, millega tagati metsaomanikele ja teistele metsa majandamisega seotud organisatsioonidele valikuvõimalus erinevate sertifitseerimissüsteemide kasutamiseks oma töös.
EMSN on rahvusvahelise PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification, so Metsasertifitseerimise
Skeemide Tunnustamise Programm) liige alates 22.novembrist 2002.a.
EMSNi eesmärgid ja põhitegevused
EMSNi põhitegevuseks on PEFC kaubamärgi esindamine Eestis. Oleme loonud süsteemi metsade ja tarneahelate sertifitseerimiseks PEFC põhimõtete järgi. EMSN korraldab PEFC Eesti Metsasertifitseerimise Süsteemi dokumentide koostamise, tagades süsteemi vastavuse PEFC baas- ja tehnilistele nõuetele, ning süsteemi heakskiitmise ja ajakohastamise. Samuti sõlmib EMSN PEFC kaubamärkide kasutamise litsentsilepinguid.
Eesti Metsasertifitseerimise Nõukogu põhitegevused on jätkusuutliku metsanduse põhimõtete väljatöötamine ja levitamine, ettevõtete, tarbijate ja ühiskonna teadlikkuse tõstmine jätkusuutlikust metsandusest ja PEFC põhimõtetest, serditud ettevõtetele lisaväärtuse ja uute turuvõimaluste loomine, jätkusuutlikust metsandusest pärineva puidu kasutamise mahu suurendamine jt ühiskonnas laiemat mõju omavate tegevuste läbiviimine.
Lisaks PEFC sertimise süsteemi haldamisele panustab EMSN ka laiemalt jätkusuutliku metsanduse edendamisse.
2023. aasta peamised tegevused EMSNi arengustrateegia aastateks 2019-2025 kohaselt on järgmised:
FOOKUS 1: Areng organisatsioonina, finantside elujõulisus ja vahetu mõju.
Eesmärk 1.1.: EMSNi eelarvemudel on ümber kujundatud finantsiliselt jätkusuutlikuks ja tõhusamalt hallatavaks.
Oleme tihedas suhtlemises nii olemasolevate kui uute klientide ning kolleegidega mitmetest erialaliitudest. Samade väärtuste jagamine ja ühiste lahenduste leidmine on olnud mõjusa ja üksteist võimestava koostöö aluseks ning uute
Kommentaarid (0)