EESTI PLANEERIJATE ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 583 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 6 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Tegevusaruanne 2023
Põhikirja kohaselt on Eesti Planeerijate Ühingu eesmärkideks: planeerimisalase parima praktika tutvustamine ja nõustamine; (cid:127) planeerimismetoodika arendamine; (cid:127) koostöö korraldamine, kogemuste ja informatsiooni vahetus; (cid:127) ettepanekute tegemine õigusloomeks ja õigusaktide täiendamiseks.
(cid:127)
Eesmärkide saavutamiseks ühing: organiseerib planeerimisalaste õppevahendite ja muude väljaannete koostamist ja levitamist; (cid:127) korraldab planeerimis alaseid koolitusi, konverentse, seminare; (cid:127) loob ja tihendab rahvusvahelisi sidemeid ühingu eesmärkidega seotud valdkondades.
(cid:127) 2023 aastal olid olulisemad tegevused: Planeerimiskonverentsi läbiviimine; Planeeringu rändnäitus
Pärnu maakonnaplaneeringu teemaplaneeringu „Pärnu jõe ja kalda ala ruumilise arengu perspektiiv ning seosed mereplaneeringuga“ asjakohaste mõjude hindamine, suvepäevad Saaremaal ning erinevate ettepanekute tegemine õigusloomesse.
Uuringud 1.
Pärnu maakonna planeeringu teemaplaneeringu „Pärnu jõe ja kaldaala ruumilise arengu perspektiiv ning seosed mereplaneeringuga“ asjakohaste mõjude hindamine
Eesti Planeerijate Ühingu osutus edukaks teemaplaneeringu asjakohaste mõjude hindamise hankel.
Ühingu liikmed (Maila Kuusik, Indrek Ranniku, Kaido Koppel, Pille Metspalu) olid planeeringu koostajale partneriks ja aitasid kaasa parima praktika arendamisele planeeringu eesmärgi ja üldistusastmega seotud mõjude hindamisel. Asjakohaste mõjude hindamise töö lõpetati edukalt 2023.
Seadusloome 1.
Eesti Planeerijate Ühing osales aktiivselt erinevates seaduseloome protsessides, millest tulenevalt saadeti ühingu poolt järgnevad ettepanekud seadusloomes:
Planeerijate ühing andis seisukohad rohepöörde tegevusplaanile 2023-2025 väljavõte kirjast https://www.planeerijad.ee/wp-content/uploads/2023/01/Rohepoore-RK-130123.pdf
Arvestades valdkonna kriitilist tähtsust on vajalik enamate täiendavate tegevuste väljatöötamine ja lisamine. Samuti edaspidi nende elluviimise prioriseerimine riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve otsuste tegemisel.
Kommentaarid (0)