EESTI JÄÄTMEHOOLDUSKESKUS MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 1024 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 53 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puu

EESTI JÄÄTMEHOOLDUSKESKUS MTÜ hetkeolukord

Juba 1024 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 53 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

Mittetulundusühing Eesti Jäätmehoolduskeskus tegevuse eesmärkideks on ühingu liikmete jäätmehoolduse kavandamine ja korraldamine ning selleks kõikide vajalike tegevuste elluviimine nii liikmete kui riigi tasandil ning jäätmevaldkonna kompetentsikeskusena toimimine ja selleks vajalike võimekuste arendamine. Ühing on koostööpartner Kliimaministeeriumile ning Eesti Linnade ja Valdade Liidule. Ühingu igapäevasteks tegevusteks on liikmete tasandil jäätmevaldkonna õigusaktide ja muude regulatiivsete dokumentide väljatöötamine, korraldatud jäätmeveo hangete ettevalmistamine ja läbiviimine ning hankelepingute sõlmimine, jäätmeveoga seotud probleemide lahendamine, jäätmevaldajate teadlikkuse tõstmise tegevused, jäätmevedajate ja jäätmevaldajate tegevuste nõuetekohasuse monitoorimine, jäätmevaldajate registri kasutamisega seotud küsimuste lahendamine, liikmete nõustamine jäätmevaldkonna küsimustes ning liikmetele toetusmeetmete kasutamiseks taotluste koostamine.

Ühing asutati 24. oktoober 2003 ja esmakanne äriregistrisse tehti 19. novembril 2003. aastal.

Ühingu liikmeteks on 27 kohalikku omavalitsust: 2023. aastal liitusid ühinguga Hiiumaa vald ja Põlva vald ning lisaks kuuluvad ühingusse Anija vald, Harku vald, Häädemeeste vald, Jõelähtme vald, Järva vald, Kambja vald, Kihnu vald, Kose vald, Kuusalu vald, Mulgi vald, Märjamaa vald, Otepää vald, Paide linn, Põhja-Pärnumaa vald,

Põhja-Sakala vald, Põltsamaa vald, Raasiku vald, Saarde vald, Tartu vald, Tori vald, Tõrva vald, Türi vald, Valga vald ja Viljandi vald.

MTÜ Eesti Jäätmehoolduskeskus esindab oma liikmeid lähtuvalt põhikirjast ja nendega sõlmitud halduslepingute alusel.

2023. aastal viidi läbi kaheksa korraldatud jäätmeveo kontsessioonlepingu sõlmimise hankemenetlust. Uus korraldatud jäätmeveo periood algas

Häädemeeste, Järva, Kanepi, Kuusalu, Mulgi, Märjamaa, Otepää, Tõrva ja Valga vallas ning Paide linnas. Kõigis neis omavalitsustes viidi läbi infopäevad korraldatud jäätmeveo uue perioodi hanketingimuste tutvustamiseks ja koostati infomaterjale.

2023. aastal jätkati liikmete jäätmekavade ajakohastamisega ning volikogude poolt võeti vastu Harku, Järva, Kihnu, Kose, Kuusalu, Mulgi ja

Tartu valla ning Paide linna jäätmekavad.

2023. aastal toimusid mitmed kohtumised ja nõupidamised jäätmevedajatega, taaskasutusorganisatsioonidega ning Kliimaministeeriumi esindajatega. Fookus teemadeks olid pakendijäätmete tootjavastutuse teostamise küsimused ja jäätmereformi ettevalmistamine. Ühing toetab omavalitsusekeskse jäätmehoolduse juhtimise mudeli kasutuselevõtmist.

2023.aastal osaleti Keskkonnaministeeriumi poolt korraldatud Riigi jäätmekava 2023-2028 koostamise huvigruppide kohtumistel, partnerpäeval ja veebiseminaridel ning jäätmereformi ümarlaudadel. Lisaks osaleti Keskkonnaameti veebiseminaridel „KO(h)Vihommik“, ERMELi jäätmepäeval, Eesti ZeroWaste konverentsil ning KIKi infopäevadel, omavalitsuste komisjonide ja volikogude istungitel, korraldatud jäätmeveo teemalistel infopäevadel.

2023. aasta sügisel võeti kasutusele dokumendihaldussüsteem Delta ning eelarve planeerimise, täitmise ja jälgimise tarkvara VeeRa.

21. augustil 2023 osaleti Hiiumaal rahvusvahelisel ringmajanduse teemalises konverentsil, mille raames külastati Dagöplast AS tootmisüksust, kus valmivad kompostitavad ja biolagunevad tooted.

SA-le Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) koostati projektitaotlusi omavalitsuste nimel. Vastavalt omavalitsuse soovile oli ühing abiks projekti elluviimisel (aitas koostada taotluseid, lepinguid, aruandeid, viis läbi hankeid, suhtles omavalitsuse nimel KIKiga).

2022. aasta septembris oli avatud taotlusvoor Ringmajanduse programmis, kus toetust sai taotleda ohtlike jäätmete kogumisringide korraldamiseks. Toetuse taotlemist võimaldati vaid nendele kohalikele omavalitsustele, kes ei saanud toetust 2020. voorust ning kelle jäätmemajanduse tase minuomavalitsus.ee andmetel on vähemalt 3. Ühingu liikmetest vastas tingimustele 13 liiget, kuid suurem osa liikmetest ei soovinud kogumisringe või oli ohtlike jäätmete kogumine juba varasemalt liidetud korraldatud jäätmeveosse. Omavalitsuste nimel esitasime 6 taotlust.

Ohtlike jäätmete kogumisringid toimusid 2023. aasta mais-juunis ja septembris-oktoobris Järva, Märjamaa, Põhja-Pärnumaa, Tartu, Valga ja

Viljandi vallas. Kokku toimus 16 kogumisringi, kõik ringid on planeeritud nädalavahetustele. Kogumisringide käigus koguti kokku 33,8 tonni ohtlikke jäätmeid maksumusega 34 476 eurot.

2023. aasta 20. märtsil lõppes esimene taotlusvoor Ringmajanduse programmis, kus sai toetust taotleda Keskkonnaministeeriumi ja tema allasutuste koostatud jäätmevaldkonna teavitusmaterjalide trükkimiseks ja levitamiseks kohaliku omavalitsuse poolt ning teavituseks jäätmete liigiti kogumisest.

Omavalitsuse nimel esitasime KIKi ühe taotluse (Tori vald). Projekti raames oli planeeritud trükkida olmejäätmete liigiti kogumise juhis A3 suuruse lamineeritud plakatina korteriühistu trepikoja seinale ja jäätmerattad kõikidele huvilistele nii era- kui kortermajades. Kokku trükiti 600 tk

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.