SAARTE KOOSTÖÖKOGU MTÜ hetkeolukord
Juba 1494 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 67 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 10 korda.
Tegevusaruanne 2023
Ühingust
MTÜ Saarte Koostöökogu (ingl.k. nimi: NGO West-Estonian Islands Partnership) on 2006. aastal asutatud ettevõtete, mittetulundusühingute ja omavalitsuste vabatahtlik ühendus. MTÜ Saarte Koostöökogu (edaspidi SKK) registreeriti Pärnu Maakohtu registriosakonnas 14.augustil 2006.
MTÜ põhikiri kinnitati 30.03.2006.
Organisatsiooni eesmärk on edendada elu Saare maakonna maapiirkondades tuginedes oma liikmete koostööle, partnerlusele ja omaalgatusele. Saarte Koostöökogu visioon on sõnastatud järgmiselt: Aastal 2024 on Saare maakond hea elukeskkonna ja puhta loodusega piirkond Läänemeres, kus on elujõulised kogukonnad ning konkurentsivõimeline ja spetsialiseerunud ettevõtlus, mida edendatakse läbi koostöö ja ühistegevuse.
Ühingu tööd tööd korraldab alates 1. juulist 2021 5-liikmeline juhatus (kuni 30.06.2024). Ühingu igapäevast tööd juhib tegevjuhina juhatuse liige
Koit Kelder.
Saarte Koostöökogul oli 2023. a. lõpus 90 liiget, nendest 3 omavalitsust, 56 MTÜ- d/SA ja 31 ettevõtet. Täpsem info ühingu kohta on kodulehel aadressiga www.skk.ee
Peamised tegevused 2023. aastal
Leader 2015-2024 periood 2023. aastal jätkas ühing praeguse arengustrateegia elluviimist uue perioodi vahendite arvelt, mida jaotatakse 2014-2020 perioodi proportsioonide alusel. 2023. aastal toimus ühingul 2 üldkoosolekut: 25. mail Saare KEK-is ning 13. novembril hotellis Meri. Ühingu üldkoosolek on kinnitanud vastavalt vajadusele otsuseid ka koosolekut kokku kutsumata. Üldkoosolekute protokollid on ühingu kodulehel.
Valmistumine uue perioodi 2024-2027 rakendamiseks 2023. aastal koostati ja kinnitati ühingu uus LEADER arengustrateegia aastateks 2023-2027. Strateegia koostamise protsessi käigus toimus 9 piirkondlikku arutelu „Tule teeme tulevikku!“ ning arvukalt arutelusid strateegia juhtrühma (juhatuse) tasandil. 25. mail 2023.a kinnitas SKK üldkoosolek selle määruse alusel koostatud LEADER arengustrateegia 2023-2027, mida täpustati veel 31.10.2023 üldkoosoleku otsusega.
Regionaal- ja põllumajandusministeerium kiitis LEADER kohaliku arengu strateegia heaks ning kehtestas selle rakendamiseks meile eelarve
Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) vahenditest koos Eesti riigieelarves ettenähtud kaasrahastusega 7. novembril 2023.
aastal summas 3 526 140,30 eur. Strateegias ettenähtud sotsiaalmeetme rakendamiseks kehtestas sotsiaalkaitseminister „Perioodi 2021–2027
Euroopa Liidu ühtekuuluvus- ja siseturvalisuspoliitika fondide rakenduskavade vahenditest“ meile eelarve 247189 eur.
Taotlusvoorude läbiviimine ja tegevus ühisprojektide raames
Tavapäraselt septembris, 11.-20. septembrini võtsime vastu projektitaotluseid meetmesse 1 - Ettevõtete konkuretnsivõime suurendamine ja ühistegevus ja meetmesse 2 - Elujõuliste kogukondade arendamine ja elukeskkonna parendamine.
Voorud toimusid tavapärasest väiksemas mahus, kuna tegemist oli nn “jääkide vooruga”. Lisaks tavapärastele taotlusvoorudele viisime aprillikuus läbi veel ühe vooru meetmes 4 - 2022. aastal alguse saanud COVID 19 põhjustatud kriisi mõjuga toime tulemine tegevuspiirkonnas.
Rahastuse saanud projektid ja hindamiskomisjoni koosoleku protokollid on kodulehel: https://skk.ee/leader/toetatud-ja-ellu-viidud-projektid.
Meetme 3 - Piirkonna arengut ja ettevõtlust edendav ühistegevus ja koostöö raames, kus taotlejaks saab olla vaid Saarte Koostöökogu ise ning mille tegevused, esitasime 2023. aastal PRIA-le kaks ühisprojekti taotlust: - Edukas ja ettevõtlik Saaremaa vol.2 - Noorte ettevõtlikkuse ja rahatarkuse suurendamisele suunatud projekt EduVik
Tegevused jätkusid kõikide varem esitatud ühisprojektide raames: - Sillad jälle kokku! - Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele vol. 2! - Saaremaa ja Muhu saarte majapidamiste valguskaabliga ühendamise lahenduse väljatöötamine. Kõikide eelpool nimetatud meede 3 projektitaotluste raames tehakse piirkonnas väga erinevaid temaatilisi elavdamis- ja arendamistegevusi.
PRIA meetme 16.4 lühikeste tarneahelate või kohalike turgude kaudu põllumajandustoodete ja toidu turustamisvõimaluste arendamise vol2 toetuse abil teeme tegevusi kohapeal kasvanud ja valmistatud toidu tutvustamiseks tarbijatele. Toetusega on aasta jooksul tehtud erinevaid tegevusi eelkõige piirkonnamärgise EHTNE turundamiseks ja selle kaudu kohaliku toidu ja teenuse tutvustamiseks. Suvel korraldasime Kuressaare turuplatsil turupäevi, pakkudes võimalust kohalikele tootjatele oma toodete müümiseks ning tarbijatele kohalike toodete degusteerimiseks ja ostmiseks. Juunist kuni augustini oli Kuressaare lossipargis avatud EHTNE
Kommentaarid (0)