SOTSIAALSE KAPITALI KOOSTÖÖKESKUS MTÜ hetkeolukord
Juba 171 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Sotsiaalse Kapitali Koostöökeskus (SKK) on mittetulundusühing, kelle põhikirjajärgseks tegevuseks on erinevate sotsiaalsete probleemide uurimine ja lahenduste leidmine ning sekkumisstrateegiate väljatöötamine. Soovime läbi oma projektide pakkuda harivaid ettevõtmisi nii noortele kui täiskasvanutele. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on: 1.
tööturg 2. lähisuhtevägivald 3. vanemaealiste huvikaitse 4. haridus 5. kultuur 6. elukestev õpe.
SKK korraldab koolitusi, teeb rakenduslikke ekspertküsitlusi , töötab ekspertküsitlustele toetudes välja koolitusmaterjale nii baas- kui täiendkoolituste läbiviimiseks, korraldab valdkondlikke ja valdkonnaüleseid ümarlaudu, aitab töötutel naaseda tööturule, neid selleks ette valmistades, suunates ja julgustades, abistades ümberõppel, uue elukutse omandamisel jne.
SKK peamised tegevused 2023. aastal olid seotud lähisuhtevägivalla ennetamise ja tõkestamise projektiga „Istanbuli konventsioon Eestis. Variraport“ , mida rahastatakse
Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) finantsmehhanismi Aktiivsete Kodanike Fondist (Active
Citizens Fund, ACF). Istanbuli konventsiooni variraportis analüüsiti Eesti seadusandluse vastavust Istanbuli konventsiooni nõuetele ja Eesti riigi võimekust täita konventsiooni nõudeid ohvrite ees. Variraporti eesmärgiks on olla riigile toeks Istanbuli konventsiooni rakendamisel, teha ettepanekuid ja soovitusi õigusregulatsiooni täiendamiseks ohvrikaitse tugevdamiseks, praktilise töökorralduse muutmiseks koolitusprogrammide väljatöötamiseks jms. Projekti raames osales SKK ekspertuuringute ja ümarlaudade läbiviimisel.
Ka osales SKK sotsiaalministeeriumi partnerlusprojektis “Noored-vanad võrgustuvad koos (NOVA)“. Partnerlusprojekti eesmärgiks on käivitada vanemaealiste huvikaitse- ning esindusorganisatsioonidest ja ekspertidest koosnev koostöövõrgustik , samuti moodustada omavalitsustes nõukogusid, et parandada vanemaealiste huvide kaitset ning esindatust.
Projekti raames tegeles SKK tegevusprogrammi väljatöötamisega vanemaealiste tõrjumise vähendamiseks tööturul, korraldasime arutlusi ja ümarlaudu, viisime läbi intervjuusid jms.
SKK töötab projektfinantseerimise režiimis, mis tähendab, et projekti juhid korraldavad kõiki toiminguid projekti kestvuse ajal ja vastutavad projekti tegevuste ja ülesannete täitmise eest.
SKK-l ei ole ühtegi koosseisulist töötajat. Projektide ellu viijad , konsultandid ja koolituste läbiviijad täidavad kõiki ülesandeid füüsilisest isikust ettevõtjatena.
Kommentaarid (0)