EESTI ASENDUSKODU TÖÖTAJATE LIIT MTÜ hetkeolukord
Juba 624 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 7 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2023
2009. aastal loodud Eesti Asenduskodu Töötajate Liidu (EATL) eesmärgiks on Eesti asenduskodude kasvatusala töötajate koondamine ühtsesse organisatsiooni, mille abil parendada omavahelist koostööd ning luua paremad eeldused asenduskodus kasvavate noorte paremaks toimetulekuks hilisemas iseseisvas elus.
Mida me teeme: (cid:127) Koolitused, seminarid noortele
Sageli on noortel, eriti mitmeid hülgamisi kogenud ning palju traumasid üle elanud noortel, madal enesehinnang, nad ei usu endasse. Nad kardavad elu muutusi ning end proovile panna, neil on hirm ebaõnnestumise ees. Koolituste eesmärk on näidata noortele, et ka läbikukkumisse saab suhtuda kui kogemusse, millest õppida ning tegelikult on just tihtipeale rasked ning keerulised kogemused ja elusituatsioonid need, mis meile kõige rohkem õpetavad. Õpetame noortele kuidas on võimalik iseennast motiveerida ja inspireerida, et hoida positiivset eluhoiakut (ellusuhtumist) ja mitte tunda end ohvrina.
(cid:127) Koolitused, seminarid töötajaile
Läbi koolituste ja seminaride parendame kasvatusala töötajate omavahelist koostööd, töötingimusi ning kasvatusalatöötajate ettevalmistust ja täiendkoolitusi, mille kaudu luuakse paremad eeldused asenduskodus kasvanud noorte paremaks toimetulekuks hilisemas iseseisvas elus.
(cid:127) Mentorprogramm KLATist väljuvate noorte asenduskodud peretöötajatele
KLAT ehk Kinnise lasteasutuse teenus on mõeldud viimase abinõuna lastele, kelle käitumine ohustab tõsiselt lapse enda elu, tervist ja arengut, või teiste isikute elu või tervist.
(cid:127) teenuse käigus piiratakse lapse liikumisvabadust kui ühte kõige olulisematest põhiõigustest; (cid:127) last on võimalik sinna suunata ainult läbi kohtu;
KLAT teenus on mõeldud kas suure abivajadusega või ka väär- või kriminaalteo toime pannud alaealistele. Samuti neile lastele, kelle puhul asendatakse vahistamine kinnise lasteasutuse teenusega.
(cid:127) Elluastuvate noorte toetamine
Nõustame ja jõustame asendushoolduselt elluastuvaid noori, kes on silmitsi erinevate olukordadega, mis iseseisva elu alustamisega kaasnevad.
(cid:127) Valdkonda panustajate tunnustamine
Eesti Asenduskodu Töötajate Liit korraldas 10. korda asendushoolduse valdkonna tunnustussündmust Kuldse Kartuli Gala, kus tunnustatakse valdkonda panustajaid. 2023 aastal jagati välja 8 Kuldset Kartulit. Laureaatide valiku tegemises osalesid: Asendushoolduse valdkonnaga seotud noored, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindulustusamet, Õiguskantsleri kantselei, SEB
Heategevusfond, Tallinna Ülikool, MTÜ Oma Pere.
(cid:127) Sügiskool 2023 19.-20. septembril osalesid üle Eesti asenduskodude töötajad Eesti Asenduskodu Töötajate Liidu ja Sotsiaalkindlustusameti korraldatud
Sügiskoolis, mis seekord toimusid Jõgevamaal Voorel. Kahe päeva jooksul kuulati loenguid erinevatel teemadel, osaleti loovates töötubades ning arutleti üheskoos. Sügiskool on hea võimalus valdkonna töötajatel omavahel kohtuda ning tutvusi luua, saades nii tuge ka tööalaselt.
Eesti Asenduskodu Töötajate Liidu juurde kuulub noorteaktiiv Ühise Eesmärgi Nimel (www.yen.ee), mille asutajad on juba ellu astunud noored, kes on teadlikud, millised raskused ja ootamatud situatsioonid võivad ette tulla, kui asutakse „vallutama“ suurt maailma ja kuidas selles suures maailmas ellu jääda ning kus kohast vajadusel nõu/tuge saada.
Liit juhindub oma tegevuses Mittetulundusühingute seadusest, teistest riigi õigusaktidest ja oma põhikirjast, Eesti Kodanikuühenduste eetikakoodeksi põhimõtetest.
Eesti Asenduskodu Töötajate Liit ei ole kutseorganisatsioon, ettevõtluse toetamise organisatsioon, ametiühing ega poliitiline ühendus. Nimi Eesti
Asenduskodu Töötajate Liit sai algselt pandud, et ühendada asenduskodude töötajad eesmärgiga tagada täna asenduskoduteenusel olevate laste ja noorte toimetulek iseseisvas elus.
www.eatl.ee
Kommentaarid (0)