EESTI KULTUURI KODA MTÜ hetkeolukord
Juba 848 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 20 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Eesti Kultuuri Koja 2023. aasta tegevuste aruanne
Koja eesmärkideks on: ühendada loomingulise tausta või huvidega juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine ning parandamine; kultuuri ja loominguga seotud küsimuste regulaarne, loomingulisi praktikaid ühendav või ületav avalik arutelu; kultuurikeskkonna ja loomingulise õhkkonna väärtustamine ühiskonna meelelaadi olulise osana; kultuurivaldkonda puudutava seadusandluse edendamine; oma liikmeskonna huvide esindamine ja kaitse. Oma eesmärkide saavutamiseks koda: korraldab avalikke üritusi, seminare, mõttetubasid ja muid koja eesmärkide täitmisele suunatud avatud koosviibimisi; teeb tihedat koostööd seadusandliku võimu, täitevvõimu, majandus- , haridusasutuste ja poliitiliste institutsioonidega, erialaliitudega ja muude kultuurivaldkonda esindavate organisatsioonidega; arendab, toetab ja hoiab tugevat ja aktiivset liikmeskonda; kogub, analüüsib ja mõtestab kultuuri-alast informatsiooni, osaleb kultuuri ühiskondliku rolli ja väärtustamise arutamisel ja võimendamisel; teeb muid tegevusi, mis on vajalikud koja eesmärkide saavutamiseks.
Kultuurikoja põhikirjaliste eesmärkide täitmiseks on ellu kutsutud töörühmad. Iga töörühm koondab vastava valdkonna eksperte, praktikuid, katusorganisatsioonide esindajaid üksikisikuid ja poliitikakujundajaid. Eesti Kultuuri Kojas on kokku 47 liiget.
EKK teeb koostööd mitmete organisatsioonidega, kelle seas on MTÜ Parentum voto ac Favore, Eesti Rahvamajade Ühing,
Muusikute Täiendõppe Keskus, rahvusvahelise kultuurihariduse uurimisasutuste võrgustik (ENO), Eesti Keele Instituut, Eesti
Kultuuriministeerium.
SÜNDMUSED
Eesti Kultuuri Koja aastakonverents toimus 19. mail 2023 Haapsalu Kultuurikeskuses. Konverentsi peateema “Muutunud kogukondlikud kultuurimaastikud” alla mahtus kolm suuremat alateemat, millest esimene oli pühendatud kriiside mõjule tänasel kultuurimaastikul, teine väikelinnade-, väikesaarte- ja väikekoolide kultuuriruumide kestlikkusele ning kolmas kogukondade kultuurilise jätkusuutlikkuse alalhoidjatele. Ühendas neid kõiki sisemine taju meie väikese rahva haprusest ning teadmisest, et saame eelkõige olemas olla oma kultuuri kaudu, kus kogukondlikud kultuurimaastikud on riigi olemise aluseks.
Konverentsil anti kätte Kultuuri Tegu 2022 auhinnad.
Kultuuri Tegu
Kultuuri Tegu auhinda antakse välja antakse välja alates 2014. aastast koostöös Kultuuriministeeriumiga, auhinnafondi suurus on igal aastal 5000 eurot.
Kultuuri Tegu 2022 peapreemia pälvisid Alo Põldmäe ja Vahur Kivistik Holdre lossi klaverimuuseumis avatud püsinäituse “EESTI KLAVER” eest. Muuseumis on väärikalt esindatud Eesti klaveriehituse 224-aastane ajalugu, mille jooksul Eesti meistrid valmistasid ligi 100 erineva nimega klavereid. Sisuliselt said seni laialipillutatult hoitud KlaMu eksponaadid endale püsikodu
Holdre Lossis.
Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna laureaadiks sai Hando Tamm. Lisaks kunstnikutööle on Hando Tammel olnud missiooniks tuua kunst maale. Äksi, mis sai ka Tartumaa Aasta külaks 2022, toob alati uhkusega välja nii Galerii No1 kui ka Hando Tamme tegevuse- kunst maale ja kõigile kättesaadavaks! Ja et võimestada kogu seda missiooni, on Hando Tamm Euroopa
Kultuuripealinn Tartu 2024 kunstiline juht Tartu valla projektis kunstifestival „Linnast välja“.
Tuleviku Tegija preemia võitis 15-aastane muusikat armastav noor talent Minna Emilia Vürst. Ta on väga töökas ja pühendunud oma muusika õpingutele. Kokku osales Minna 2022. aastal 19nel konkursil, pälvides ka mitmeid esikohti. Minna Emilia kuulub ka mitmetesse orkestritesse ja ansamblitesse.
Kommentaarid (0)