GAIA HARIDUSE SELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 3599 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 8 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Käesolev tegevusaruanne on osa MTÜ Gaia Hariduse Selts majandusaasta aruandest, mis on koostatud juhindudes heast raamatupidamistavast.MTÜ Gaia Hariduse Selts asutati 2014.
aastal eesmärgiga alustada erakooli pidamist. Käesolev majandusaasta oli MTÜ Gaia
Hariduse Selts üheksas tegevusaasta. Õppetöö toimub riikliku ja Gaia Kooli õppekava põhiselt, järgides Gaia haridusmudeli väärtuseid. Õppesuundadeks on loodusõpe ja pärimuskultuur. Õpe toimub I-III kooliastmes. 2023. aastal on plaanis avada gümnaasiumiaste.2022/2023 õppeaastat alustas Gaia Kool Tallinnas 9 klassikomplektiga.
Õpilaste arv 2022.a. 10. novembri seisuga oli 214 õpilast. Õppemaks aastas oli 1795.- eurot õpilase kohta. Palgalisi töötajaid oli 2022/2023. aastal kokku 27 (taandatuna täistööajale) ja nendele arvestatud töötasu koos sotsiaalmaksudega oli 657 707.- €. Seltsi rahalised vahendid laekuvad toetustest riigi- ja kohalike omavalitsuste eelarvetest, lapsevanemate makstavatest õppemaksudest, kooli poolt pakutavate lisateenuste müügist, arendusprojektidest ning annetustest.Kooli peamine kasvatuseesmärk on õnneliku, endaga rahuloleva, kaasinimestest ja keskkonnast hooliva inimese areng. Juhindutakse põhimõttest: terve inimene, terve kogukond, terve maailm.Gaia Kooli arengukava eesmärgid ja tegevused on jagatud kuue valdkonna vahele: 1) õppen ja kasvatusprotsess, 2) õppekorraldus ja personalitöö, 3) juhtimine ja eestvedamine, 4) koostöö huvigruppidega, 5) ressursside juhtimine, 6)teadus ja arendustegevus.Gaia kooli eesmärgid vastavalt kooli arengukavale ja üldtööplaanile õppeaastal 2022/23 on: - Arendada kooli materiaalset baasi ning õppekeskkonda - Tugevdada koolikogukonda - Toetada õpetajate arengut - Toetada iga õpilase arengut
Eesmärkide elluviimiseks on tööplaanis ette nähtud erinevaid tegevusi. Kooliaasta läbivateks arendustegevusteks olid arengukava ning õppekava koostamine. Majandusaasta jooksul on alustatud ettevalmistusi Gaia gümnaasiumi avamiseks sügisel 2023.
Üldeesmärkide elluviimine on toimunud vastavalt tööplaanile ning kooli Nõukogu,
Õppenõukogu, Õpilasesinduse, lastevanemate kogukonna ning kooli pidaja koostöös.
Käesolev majandusaasta lõppes seltsile kahjumiga kogusummas 66 590 .- eurot. Kahjumi tekkimise põhjuseks olid erinevad asjaolud.
Esmaseks asjaoluks oli riiklikult kinnitatud õpetajapalga tõus ca 23% võrra. Kuna riiklik tegevustoetus ei kata kogu palgakasvuga tekkivat lisakulu, siis tekkis koolile kohustus leida täiendavalt eelarve väliselt ca 50 000.- eurot.
Teise asjaoluna saab esile tõsta õpilaste arvu mõju kooli eelarvele. Kooli õpilaste arv on tavapäraselt iga-aastaselt suurenenud. Aruande perioodi jooksul aga kasvas õpilaste arv minimaalselt, ennekõike seoses mitmete koduõppe õpilaste lahkumisega, seoses nende õppima asumisega elukohajärgses koolis.
Planeerimata kulu tõi kaasa ka Erasmus + projekti GaiaYes lõpparuanne.
Projekti lõpprahastus oli projekti käigus sisse viidud muudatuste tõttu ca 14 000.- euro võrra väiksem projekti käivitamisel lepinguliselt allkirjastatud summast.
Selts planeerib jõuda kasumisse järgnevate aastate jooksul, ennekõike vähendades kulutusi ruumide rendile, planeerides efektiivsemat ruumikasutust, suurendades õpilaste arvu koduõppeijate seas ning koostades arendusprojekte erinevate tegevuste läbiviimiseks ning õppevahendite soetamiseks.
Juhatuse liikmed:
Marit Otsing-Saar
Ele Koppel
Kaja Karu-Espenberg
Toomas Trapido
Kommentaarid (0)