OPPIDAN MTÜ hetkeolukord
Juba 91 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Oppidan visioon ja missioon
MTÜ Oppidan eesmärgiks on edendada linnauuringute distsipliini Eestis; mõtestada linnaarengu etappe ja nende sotsiaalset mõju; soodustada isealgatuslikku linnaloomet; luua linna elanikes kuuluvus- ja omanditunnet; kujundada keskkonna- ja energiasäästlikku ning tulevikule orienteeritud elulaadi. Oma eesmärkide saavutamiseks teostab MTÜ Oppidan järgmisi tegevusi: - loob ja haldab platvormi linnaprotsesside uurimiseks; - ühendab urbanismiteooria reaalsete ja toimivate lahenduste katsetamisega; - vahendab rahvusvahelisi eksperte Eesti linnauurijatega; - teeb koostööd teiste teadusasutuste, kodanikuühenduste ning avalike organisatsioonidega; - algatab ja kaasab huvirühmi linnaruumi puudutavatesse kriitilistesse aruteludesse; - teostab linnauurimuslikke projekte ja uurimusi; - korraldab ja võtab osa heategevuslikest projektidest; - loob interdistsiplinaarseid koostöövõimalusi linnauurimuste mitmekesistamiseks; - katsetab linnaelu parandavaid lahendusi ja uurimismeetodeid; - loob, soodustab ja võtab osa kaasavas ja sotsiaalset lõimumist toetavates protsessides; - koostab, avaldab ja koondab linnauurimuslikke väljaandeid.
MTÜ Oppidan 2023. aasta tulemused
Lähtuvalt eelmisel aastal seatud eesmärkidest, olid 2023. aasta tegevustes tähtsaimad osad linnaruumi teemadel populaarteaduslike ja akadeemiliste artiklite kirjutamine, erialastest projektides ja võrgustikes kaasa löömine, õpetamine ja MTÜ eesmärkidega seonduv ettevõtlus, mis rahastab teadus- ja arendustegevusi.
MTÜ asutaja Mattias Malk jätkas Eesti Kunstiakadeemias doktorantuuri, mille peamine uurimisobjekt on Rail Balticu planeerimine ning selle protsessi sotsiaalne vastutus erinevatel skaaladel. Uurimus on seotud ka MTÜ Oppidan tegevustega. Lähtuvalt eelmise aasta eesmärkidest tegeles MTÜ populaarteaduslike ja kriitiliste artiklite kirjutamisega linnaruumi teemadel. Selle tulemisena ilmusid järgmised artiklid: (cid:127) Millist linna me saame endale lubada? Sirp, 14.04.2023 (cid:127) Tunnete ja teooria tulemus. Sirp 14.04.2023 (cid:127) Kasumist kasulikuma ruumi poole. Sirp, 09.06.2023 (cid:127) Uus on taasavatud Vana-Kalamaja. Sirp, 15.09.2023
Lisaks avaldati kaks peatükki metodoloogilis-instruktiivses kogumikus Repository of Methods: 49 Methods and Assignments for Writing Urban
Places (nai0l0 publishers, toimetajad Carlos Machado e Moura, Dalia Milián Bernal, Esteban Restrepo Restrepo, Klaske Havik, Lorin Niculae).
Need kaks peatükki (Bordering - Observational walks along edges; Intervening Tactically - Urban action research) valmisid osana COST Action
CA18126 liikmelisusest. Sama koostöövõrgustiku raames avaldati ka retsenseeritud artikkel Fables of Floods and Fire - Diluvial Myths as Tools for Urban (Re-)Configuration, mille kaasautorid olid Amer Obied, Marisa Kerbizi ja Willie Vogel.
Jätkus koostöö Eesti Kunstiakadeemia urbanistika magistrikursusega. Selle aasta magistristuudio fookus oli Akadeemia teele ehitatud esimestel eesti paneelkortermajadel. Valminud projektid ja sekkumised leidsid aset ja nende tulemuste avalikud esitlused toimusid linnaruumis.
Ettevõtlusest tekkinud kulu suunati tulevastesse teadus- ja arendusprojektidesse.
MTÜ Oppidan eesmärgid 2024 aastaks 2023. aastal on MTÜ Oppidanil plaanis jätkata visioonis ja missioonis kirjeldatud põhitegevustega. Peamine eesmärk on jätkata avaliku diskussiooni kujundamist ja selles osalemist artiklite kaudu, linnaruumi teemaliste õppeainete juhendamist ja uute koostöövormide katsetamist.
Eesmärkide saavutamiseks jätkab MTÜ Oppidan koostöö- ja rahastusvõimaluste otsimise ja taotlemisega.
Kommentaarid (0)