KOGO GALERII MTÜ hetkeolukord
Juba 77 410 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
Kogo galerii pakub avalikkusele suunatud rahvusvahelist ja mitmekülgset kaasaegse kunsti programmi Tartus Aparaaditehases, olles
Lõuna-Eestis ainus omataoline galerii. Kogo mitmekülgse ja rahvusvahelise näituseprogrammi keskmes on kunstnike sooloprojektid ning kunstnike ja kuraatorite koostöös valminud näitused. Kogo peab oluliseks toetada oma tegevusega kunstnike vaba loomingut, interdistsiplinaarsust, fantaasiat ja uudseid ideid. Oma kureeritud näituste- ja publikuprogrammiga pöörame tähelepanu olulistele teemadele ühiskonnas.
Usume, et kunstil on oluline roll inimestevahelise mõistmise, sallivuse, avatud maailmavaate kujundamisel. Oma tegevusega aitame kaasa kaasaegse kunsti populaarsuse kasvule ja kunsti positsiooni ja mõju tugevnemisele. Kogo galerii avalikes huvides tegevused jaotuvad järgmiselt: näitusteprogramm ja publiku- ja haridusprogrammid, piirkonna kunsti esindamine rahvusvahelistel tippsündmustel ja kunstivaldkonna üldine arendamine.
Näituseprogramm ja sündmused
Galerii programmi „Kväärime ära! / Queer It Up!“ raames toimus 2023. aastal viis avalikkusele suunatud näitust: „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“, „Hüpoksilise lima ja troopilise lubja vetes“, „Triquetra“, „Dräägime ära“, „Vägivalla lõputu sära“. Näituste külastamine on tasuta. Lisaks toimusid näituste raames nn töötoad, kus näitustel püstitatud küsimusi lahatakse spetsiifilisemalt kuraatorite ja kunstnike või ka teiste parasjagu käsitletava teema asjatundjatega.
2023. aastal korraldas galerii neli korda üritust „Aparaaditehase Galeriide Öö“, mille eesmärk on kureeritult laiemale avalikkusele tutvustada
Aparaaditehase galeriisid ning anda üldine ülevaade galeriide olemusest ja rollist Eesti kunstimaastikul.
Piirkonna kunsti esindamine rahvusvahelistel tippsündmustel ja näitused välismaal 2023. aastal esindati Eesti kunsti messidel Art Brussels (Belgia), Liste Art Fair Basel 2023 (Šveits) ja Viennacontemporary (Austria).
Rahvusvahelisel tippsündmustel osalemise eesmärk on suurendada Eesti ja teiste Baltimaade kunstnike ülemaailmsele nähtavust. Kogo galerii oli ka partner Vilniuses Arka galeriis toimunud Baltimaade kunstnike rühmanäituse ”Tundemaastikud” loomises.
Kunstivaldkonna üldine arendamine
Galerii osaleb Eesti Kunstiasutuste Liidu tegevuses, sh kunstnikutasude töögrupis, ja meedia töögrupis, kus galerii panustab organisatsioonide koostöö edendamisse, valdkondlikku huvikaitse korraldamisse ja ühiskonna kunstialase teadlikkuse tõstmisse.
Viidi läbi loovuurimusprojekt „Kunst töökeskkonnas“ koostöös Tartu Ülikooli, Rakendusliku Antropoloogia Keskuse ja ettevõtetega. Projekti eesmärgiks on uurida tegureid, mis mõjutavad inimeste heaolu töökeskkonnas ja suhtumist kujutavasse kunsti.
Kogo galeriil on 2022. aasta lõpus 5 liiget, kes kõik panustavad galerii tegevusse, 3 neist kuuluvad juhatusse. Täistööajale taandatuna töötas galeriis 2023. aastal 2,35 inimest. 2023. kaasas Kogo galerii enam kui 15 kunstnikku ja kuraatorit, tegi koostööd u 20 vabakutselise kunstitöötajaga (disainerid, meistrid, fotograafid jt) ning u 150 ettevõttega väljaspool kunsti valdkonda.
Rahastajad ja omatulu 2023. aasta programmi elluviimiseks sai MTÜ Kogo galerii suurprogrammi toetuse Tartu linnalt ja tegevustoetuse ning näituste projektitoetusi
Eesti Kultuurkapitalilt. Rahvusvahelistel messidel osalemiseks saadi toetust Eesti Kultuuriministeeriumi meetmest Eesti Kultuur Maailmas.
Aparaaditehase Galeriide Öö korraldamiseks saadi rahastust Tartu linnalt.
Tegevustoetused moodustasid 15% tuludest ja projektitoetused 63% tuludest. Kulude jaotus oli palgakulud 30%, üüri- ja kommunaalkulud 20%, näituste ja sündmuste produktsiooni kulud 40% ja muud kulud 10%. Kodanikuühenduse Sihtkapitalilt KÜSKilt saadi toetus arenguhüpet ettevalmistavast voorust, projekti käigus kaasati arenguekspert ning valmis MTÜ Kogo galerii äriplaan.
2023. aastal moodustas omatulu 22% galerii tuludest. Omatulu teeniti kunstiteoste müügist, kunstiteoste rentimisest, galerii tuuridest ja haridusprogrammidest ning ekspertteadmiste pakkumisest.
Kommentaarid (0)