SOLARCAR ESTONIA MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 1186 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puud

SOLARCAR ESTONIA MTÜ hetkeolukord

Juba 1186 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

Solarcar Estonia MTÜ on 2020. aastal asutatud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on päikeseenergia jõul töötava sõiduki projekteerimine, valmistamine ja sellega võistlustel osalemine, läbi selle inseneeria populariseerimine ning liikmete praktiliste oskuste arendamine läbi Solaride’i akadeemia.

Solarcar Estonia MTÜ toetajate hulka 2023. aastal kuulub mitusada eraisikut, Tartu linn, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium ning üle 30 eraettevõtte. Solarcar Estonia MTÜ tegi lisaks sisulist koostööd ülikoolidega - Tartu Ülikool, Tallinna

Tehnikaülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Tehnikakõrgkool ning Tallinna Polütehnikum.

Solaride’i tiimil oli 2023. aastal kolm fookust: 1. Uue generatsiooni päikeseauto kontseptsiooni loomine, auto projekteerimine, prototüüpimine ning tootmine; 2. Solaride Akadeemia väljatöötamine ning koolituste planeerimine ja korraldamine projektis osalejatele; 3. Inseneeria populariseerimise tegevused noortematele kooliastmetele.

Päikeseauto tootmine 2023. aastal on päikeseauto valmimisse panustanud üle 40 inseneeria valdkonna tudengit. 2023. aasta kevadel valmis Eesti II päikeseauto, millega osaleti 2023. aasta oktoobris Bridgestone World Solar Challenge võistlusel, cruiser võistlusklassis. Võistlusel saavutati oma võistlusklassis 3. koht ning tehnilise kontrolli eriauhind (Prohelion Scrutineer's Choice Award). Inseneeria valdkonna mentorite juhendamisel on noored insenerid saanud laiapõhjalised praktilised kogemused tootearendusprotsessi erinevatest etappidest.

Solaride'i akadeemiaprogramm

Sel hooajal (2022-2023) arendati lisaks päikeseautole välja ka täiendõppeprogramm, mis alustab terviklikul kujul tööd 2024. aasta alguses, kui stardib Solaride’i kolmas hooaeg. 2023. aastal viidi lõpuni eeltööd selleks, et erinevaid formaate testida ning koguda sisendit ülikoolidelt ning tööandjatelt, mis aitas luua tööturu vajadustele vastava ning akadeemilist haridust täiendava programmi. Paralleelselt on üles ehitatud mentorprogramm, mis jaguneb kaheks. Esiteks valdkondlik mentorlus, mille raames töötavad noortega üle 30 eksperdi. Teiseks, tiimijuhtide mentorprogramm, mille raames saavad ligi 15 juhi rollis olevat noort endale püsiva juhtimisalase kogemusega mentori.

Lisaks mentorlusele korraldati liikmetele koolitusi, mis jagunevad kolme kategooriasse: 1. Valdkonnapõhised koolitused.

2. Üldoskusi toetavad koolitused, mis on suunatud kõikidele tiimiliikmetele.

3. Juhtide arenguprogramm.

Inseneeria populariseerimine

Inseneeria populariseerimine on Solaride’i turundustiimi peamine fookus. 2023. aasta jooksul korraldati üritusi väga erinevatele sihtgruppidele.

Solaride’i tiimi ja päikeseautoga osaleti erinevatel suurüritustel nagu Robotex, Startup Day, sponsorite korraldatud üritused jpm. Lisaks astuti üles erinevatel noortele suunatud sündmustel. Samuti jätkati projektiga, mille eesmärk oli korraldada tiimiliikmetega hooaja (2022-2023) vältel 100 Tagasi Kooli külalistundi põhikooli ja gümnaasiumiastme noortele üle Eesti, et tutvustada inseneeriat ja inseneri elukutset. Projekti tulemusel korraldati kokku 103 koolitundi, 39 koolis üle 4600-le osalejale. Kõige taustal tehakse järjepidevalt kommunikatsiooni nii meedias kui Solaride’i kanalites.

2023. aastal toimus ka eraisikult toetuste kaasamine Hooandja platvormil, mille kampaania jõudis üle 200 000 inimeseni ning Austraalia võistluste kajastamine, jõudes meediasse üle 75 korra ning sotsiaalmeedia vahendusel ligi 200 000 inimeseni. Võistlusest valmis ka dokumentaalfilm, mis jõuab kinoekraanidele 2024. aasta kevadel.

Kulud 2023. aasta lõpu seisuga töötas MTÜ-s 6 inimest, nendest juhatuse liikme lepinguga 1 ning töölepinguga 5. Lepinguliste inimeste eesmärk oli tagada valdkondade tulemuslik juhtimine ja organisatsiooni arendamine. Tööjõukulud kokku 2023. aastal olid 164 887€. Kõik muud kulud olid seotud põhitegevusega.

MTÜ liikmed ja juhatus

Aasta lõpu seisuga olid MTÜ liikmeteks Alvo Aabloo, Priit Salumaa, Karl-Tanel Paes, Kristel Leif, Mart Erik Kermes, Kädi Alanurm, Asso

Soosalu, Sven Raba, Alice Veedla, Peter Kipp, Joosep Ress, Getrin Valge. Liisa Ševtšuk, Tartu Ülikool (esindaja Kstina Noormets) ja Tallinna

Tehnikaülikool (esindaja Fjodor Sergejev). Aasta lõpu seisuga kuulusid juhatusse Karl-Tanel Paes, Asso Soosalu, Liisa Ševtšuk ja Peter Kipp.

Üldkoosolekud 2023. aastal toimusid Solarcar Estonia MTÜ üldkoosolekud 04.04.2023, 30.05.2023 ning 21.12.2023.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.