SPORDIMEDITSIINI SA hetkeolukord
Juba 1248 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga ja kommenteeritud 2 korda.
Tegevusaruanne 2023
Spordimeditsiini Sihtasutuse tegevusaladeks on sportlaste spordimeditsiiniline teenindamine, terviseuuringute läbiviimine noorsportlastel Eesti Tervisekassa ennetusprojekti raames, samuti harrastussportlastel ja tippsportlastel.
Spordimeditsiini Sihtasutus koordineerib ja viib läbi spordimeditsiini alaseid uurimistöid. Sihtasutuse tegevust finantseerib peamiselt avalik sektor toetustena, millest suurimad toetajad on Kultuuriministeerium,
Eesti Olümpiakomitee ja Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet.
Toetused on suunatud peamiselt noorsportlaste uuringute läbiviimiseks. Lisaks tehakse terviseuuringuid noorsportlastele Tervisekassa finantseerimisel riigi rahvatervise strateegia ennetusprojekti „noorsportlaste tervisekontroll” raames. Tegevuse eesmärgiks on spordiga seotud terviseriskide (sh südame-veresoonkonnahaiguste ja äkksurma) ennetamine lastel ja noortel. Enamiku uuringuga seotud kuludest finantseerib Eesti Tervisekassa.
Soetatud meditsiinitehnika tõhusaks kasutamiseks pakutakse ka tasulisi terviseuuringuid spordiklubidele ja harrastussportlastele.
2020. aastast käivitus ka uus meditsiiniliste tugiteenuste kasutamise mudel Team Estonia sportlastele, mida koordineerib Spordimeditsiini Sihtasutus.
2023. aastal oli suund peamiselt terviseuuringute mahu säilitamisele ja kvaliteedi parandamisele. Tähtis osa
Spordimeditsiini Sihtasutuse töös on tippsportlastele taastumiskavade väljatöötamine ning vigastuste ja ülekoormuse järgse taastusravi arendamine.
Terviseuuringute kvaliteedi parandamiseks on soetatud vajalikku meditsiinilist tehnikat ja väikevahendeid.
2023. aastal soetati põhivara 9 180 euro väärtuses. Osteti meditsiiniline seade, mis võimaldab noor-, tipp- ja harrastussportlastele läbi viia veelgi tõhusamaid ja kaasaegsemaid terviseuuringuid.
Selleks, et Spordimeditsiini Sihtasutuse meditsiiniline ja tehniline personal oleksid kaasaegsel tasemel, panustab asutus täiendõppesse ja koolitusse.
Spordimeditsiini Sihtasutuse keskmine töötajate arv majandusaastal oli 27 töötajat, sihtasutuse tööjõukulud olid 821 990 eurot.
Spordimeditsiini Sihtasutuse nõukogu on 3-liikmeline. 2009. aastal kinnitati nõukogu esimeheks Toomas
Vilosius. Juhatusse kuulub üks liige, kes täidab tegevjuhi kohustusi. Juhatuse liikmele makstud töötasu oli 68 168 eurot.
2019. aasta alguses laiendati sihtasutuse tegevus lisaks olemasolevale, uutele pindadele, Karulaugu
Spordikeskuses Viimsis. Uus asukoht võimaldab läbi viia rohkem kaasaegseid ja efektiivseid terviseuuringuid noor-, tipp- ja harrastussportlastele.
2020. aasta septembris toimus Spordimeditsiini Sihtasutuse restruktureerimine, mis oli seotud sihtasutuse kolimisega uutesse ruumidesse asukohaga Veerenni 51, Tallinn 10138.
2023. aastal säilitati pakutavate teenuste valik, valmistati ette ja koordineeriti meditsiiniline taustasüsteem
Pariisi suveolümpiamängudeks.
Peamised finantsnäitajad 2023 2022
Tulud kokku 1 894 645 1 599 031
Tegevustulem 103 012 24 050
Investeeringud kokku 9 180 59 370
Maksevõime tase (käibevara/lühiajalised kohustused) 2,88 2,03
Peamiseks eesmärgiks 2024. majandusaastal on säilitada pakutavate teenuste valikut, personali koolitamine ja olemasoleva meditsiinilis-tehnilise baasi korrashoid ning noorsportlastele suunatud terviseuuringute kvaliteedi säilitamine ja projektipõhine korrastamine.
Kommentaarid (0)