SETO INSTITUUT SA hetkeolukord
Juba 323 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Seto Instituut tegutseb vastavalt oma põhikirjale, kus on määratud: Seto Instituut on heategevuslik avalikes huvides tegutsev eraõiguslik juriidiline isik, mis on loodud Setomaa ja seto kultuuri alase teadustöö kordineerimiseks, edendamiseks ja populariseerimiseks. Setomaa ja seto kultuuri alase info koondamiseks ning seto kultuuripärandi säilimisele kasaaitamiseks.
Organisatsioon juhindub oma tegevuses iga-aastasest tegevuskavast ja SA Seto Instituudi arengukavast ning instituudi nõukogu seatud suundadest. Organisatsiooni tegevus toimub läbi terve aasta. Instituudis on palgal täiskohaga tegevjuht (Ahto Raudoja) ja 0,8 koormusega asjaajaja-projektijuht (Helen Külvik) ja alates 0,5 tööaja määraga arendusprojektide koordinaator Ode Oras.
Olulisemad tegvused 2023 aastal olid: * Jätkati tööd Ida-Setomaa kalmistute andmebaasi täiendamise ja haldamisega - http://setoinstituut.ee/kalmistud/. 2024. aastast on andmebaasis 7 kalmistu (Petseri Luteri ja -õigeusu, Laura luteri, Mõla, Taeluva, Saalesja, Pankjavitsa) andmed koos kõiki koondava üld otsinguga. Andmebaasi olulisust näitab ainuüksi selle külastatavus - 1 aastaga on tehtud seal umbes 35000 päringut.
* 2023 aasta suureks ettvõtmiseks oli 16 Värska Põhjalaagri info tahvli jaoks materjali koondamine ja nende tahvlite koostamine, kujandamine ja paigaldamine, mis rahastati Setomaa Turismi ja Setomaa Muuseumide poolt koostööprojektist: EST- EL Välispiiri projekti "Põhjalaagri arendamine".
* Seto Instituudi kodulehel paikneva digiarhiivi täiendamine oli Ode peamine tegevus terve aasta jooksul – 2023 aastal täienes arhiiv
Arvo Kukumäe materjalidega aga peamiseks loeme Sulo Nurmeotsa 1990 aastate Kagu radio raadiosaadete digitaliseerimist, registrite koostamist ja avalikuks tegemist. Arhiiv on kättesaadav Instituudi kodulehelt: https://www.setoinstituut.ee/digiarhiiv-2/ * 31.07-03.08 oli Värskas noortelaager, milles keskendusime pärimuse korjamisele (peamiselt 1940-60ndad aastad). Selleks koostasime spetsiaalse küsitluskava ja tegime noortele ka väljaõppe. Osales 12 noort, vanuses18-23 aastat. Enamus neist oli meie korraldatu idlaagris juba kolmandat aastat. Lindistati kokku mitukümmend tundi materjali, lisaks sellele palume noortelt ka välitöö päevaikuid. Lindistused ja üleskirjutatud materjalile tuleb koostada registrid. Selle väljatöötamiseks teeme koostööd Heiki Valgu ja
Kirjandusmuuseumiga. Päris suur lootus, et nendest noortest tekib seto teemadega tegelajate järelkasv.
* Instituudi korraldatud õpilastööde preemiakonkursile esitati 7 tööd: 1 magistritöö, 2 bakalaureuse, 1 proseminari, 3 kooliõpilaste tööd.
Lisaks sellele jäid osad tööd esitamata. Instituut jätkab tihedat koostööd kõrgkoolide ja kohalike üldaharidus koolidega.
Juhatuse liikmele arvestati brutotasu 17 600 eurot.
Põhitegevust iseloomustavad suhtarvud ja nende arvutamise metoodika 2023 2022
Lühiajaliste kohustuste 10,0 13,8 kattekordaja
Aktivate tootlus aastas -7,5% 42%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja: käibevarad /lühiajalised kohustused
Aktivate tootlus aastas: puhaskasum/perioodi keskmised aktivad 2024 aastal jätkatakse analoogsete tegevustega. Tegevustes ja personali osas suuri muutusi ei planeerita.
23. mai 2024
Juhatuse liige Ahto Raudoja
Kommentaarid (0)