ÕPILASMALEV SA hetkeolukord
Juba 957 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 5 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,0 punktiga ja kommenteeritud 8 korda.
Tegevusaruanne 2023
Sihtasutus Õpilasmalev (SA ÕM) on kantud Harju Maakohtu registrisse 27.06.2001. SA ÕM on
Tallinna linna poolt loodud ühing, mille põhieesmärk on toetada noorte arengut mitteformaalse õppe ja töökasvatusega, et hõlbustada nende ühiskonda lõimumist, luua noortele head töövõimalused ning hoida ja arendada õpilasmalevat kui noorsootöö vormi.
SA ÕM 2023. aasta eesmärgiks oli ca 1000 malevakoha loomine Tallinna koolinoortele. Lisaks korraldada õpilasmaleva suursündmusi ja projekte/programme, kuhu kaasata ka teisi Eesti malevakorraldajaid.
2023. aasta algas SA ÕM jaoks uue Eesti Õpilasmaleva logo kujundamisega. EÕM2023 logo kujundas SA ÕM rühmakomandör Liis Gross. EÕM2023 logo kasutati läbivalt aasta jooksul maleva meenetel, trükistel jne. EÕM2023 logoga meeneid (T-särgid, embleemid) tellisid ja võtsid kasutusele ka teiste Eesti piirkondade malevakorraldajad.
Veebruaris tähistas SA ÕM oma 20. tegutsemisaasta täitumist.
Kevadperioodil toimusid mitmed koolitused nii uutele kui juba mitmendat aastat töötavatele rühmajuhtidele. Koolitustel käsitleti teemasid nagu esmaabi, juhtimine, suhtlemine erinevate osapooltega, turvalisus, tööseadusandlus, vaimne tervis, tegevused rühmas, meeskonnamängude korraldamine, grupikokkulepete tegemine, grupi arengufaasid, noore eakohased arenguvajadused, suhtlemistõkked, aktiivne kuulamine, enesekehtestamine, hinnanguvaba kirjeldamine, probleemolukordade lahendamine, noorte enamlevinud psüühilised häired, mitteformaalne õppimine, malevategevuste päevakava planeerimine jpm.
2023. aastal oli SA ÕM malevarühmade juures tööl 103 rühmajuhti, kes täitsid 116 rühmajuhi ametikohta.
10. mail algas registreerimine SA ÕM rühmadesse. Tunniga laekus üle 1500 ankeedi. Kõige kiiremini täitusid linnasisesed põhikooli õpilaste rühmad, mille tööandjaks Tallinna linnaosad ja asutused.
Malevarühmi on 60, millest 25 linnasisesed ja 35 linnavälised. Nende hulgas toimusid ka EÜE ehk üliõpilaste malevarühmad. Kokku sai SA ÕM kaudu tööd 946 noort. Rühmade komplekteeritus oli 100%.
Linnavälistes rühmades oli peamiseks töövaldkonnaks põllumajandus-aiandustöödega, viljakorjamine (maasikas, vaarikas, mustikas, õun jne). Töötati ka tootmisettevõtetes ning teenindusvaldkonnas. Linnasisesed rühmad tegelesid peamiselt heakorra- ja haljastustöödega mõne linnaasutuse juures. Aga olid esindatud ka müügitöö ja toidukulleri teenuse pakkumine.
EÕM kokkutulek 2023 toimus 14-16. augustil Toosikannu puhkekeskuses. Kolme päeva jooksul selgitati välja aasta parim rühm võrkpalli, teatevõistluse, köieveo, rühmalaulu, rühmalipu ning
Kommentaarid (0)