E-RIIGI AKADEEMIA SA hetkeolukord
Juba 2277 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 4 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,8 punktiga ja kommenteeritud 12 korda.
Tegevusaruanne 2023
E-riigi Akadeemia (eGA) on rahvusvaheline oivakeskus, mis aitab suurendada ühiskondade heaolu ja avatust digisiirde abil.
Kannustatuna eGA missioonist, on eGA eksperdid alates 2002. aastast teinud koostööd enam kui 290 organisatsiooni ja 143 riigiga, arendades edukaid digitaalseid ühiskondi, mis parendavad kodanike elu, tugevdavad majandust ning tagavad läbipaistva, demokraatliku ja tõhusa riigijuhtimise. eGA meeskonnal on rikkalikud e-valitsemise arendamise kogemused siirdeühiskondades, eriti Ida- ja Kesk-Euroopa, Aasia,
Aafrika ja Kesk-Ameerika riikides.
eGA meeskonna tuumiku moodustavad Eesti ja Ukraina e-riigi arhitektid ja ülesehitajad. 2024. aastal töötab eGA-s üle 100 meeskonnaliikme. Lisaks meeskondadele Eestis, Ukrainas ja Serbias on eGA-l tütarettevõte Jamaical (eGA for the Caribbean Ltd (EGA4C)) ning Soomes (e-Governance Academy Finland Oy).
eGA teenused hõlmavad digisiirde peamisi valdkondi, pakkudes väärtuslikku abi avaliku sektori ja kodanikuühiskonna organisatsioonidele digimuutuste juurutamise igas etapis. Oleme oma sisulise tegevuse jaganud peamistesse tegevusvaldkondadesse, nendeks on valitsemine ja kaasamine, andmed ja teenused, küberturvalisus, infrastruktuur ja lahendused, digi-arhitektuur.
Kübervastupidavuse tugevdamine on muutunud ülioluliseks paljude riikide jätkusuutliku kasvu ja julgeoleku tagamisel. Sellega kaasneb vajadus usaldusväärse tööriista järele, mis aitaks mõõta ja arendada riiklikku küberturvalisuse võimekust. Riiklik küberturvalisuse indeks (NCSI) juhendab riike tegelema küberkaitsevõime parandamisega, et aidata kaasa usaldusväärsete infoühiskondade loomisele. NCSI on ka dünaamiline andmebaas koos avalikult kättesaadavate tõendusmaterjalidega.
Alates 2015. aastast on eGA korraldanud e-valitsemise konverentsi (e-Governance Conference), kus igal aastal osaleb üle 400 digimuutuste eestvedaja ja eksperdi enam kui 50 riigist.
eGA ei planeeri märkimisväärseid uurimis- ja arendustegevuse projekte ning nendega seotud väljaminekuid järgmistel aruandeaastatel, teeme seda väiksemas mahus kui sobiv võimalus avaneb. eGA majandustegevus ei sõltu hooajalisusest või majandustegevuse tsüklilisusest. eGA on alustanud ettevalmistavat protsessi kolimaks kontor Rotermanni kvartalisse ehitatavasse Golden Gate`i. Kolimine leiab aset tõenäoliselt 2025 aasta teises pooles.
Soovides tagada kvaliteetse teenuse pakkumist, omavad eGA projektijuhtimine, koolitus- ja nõustamisteenused ISO 9001:2015 sertifikaati. eGA on läbinud ka Euroopa Komisjon hindamise (pillar assessment) ning tunnistatud usaldusväärseks partneriks Euroopa Liidu mahukate digiprojektide elluviimiseks.
eGA on teinud edukat koostööd selliste rahastajatega nagu Euroopa Liit, USAID, Maailmapank, UNDP, SIDA, EBRD, ESTDEV ja paljud teised.
Riikide kübertuvalisuse suurendamiseks teeb eGA koostööd ka ENISA, GFCE ja NATO-ga.
eGA on rahvusvaheliselt digitaalse identiteedi ja turvaliste e-teenuste loomist ja juurutamist suunava Secure Identity Alliance nõuandev vaatleja,
GFCE (The Global Forum of Cyber Expertise) partner, on Arengukoostöö Ümarlaua, Vabaühenduste Liidu, EISA (Eesti Infoturbe Liidu) ja ITLi liige.
Oma tegevustes järgib E-riigi Akadeemia vabaühenduste eetikakoodeksit ja mitmekesisuse kokkulepet.
eGA töötab alljärgnevate valdkonnaüleste väärtuste ja aluspõhimõtete kohaselt: (cid:127) Inimõigused: inimõiguste edendamine tagades kõigile juurepääsu digiteenustele.
(cid:127) Sooline võrdõiguslikkus: edendame soolist võrdõiguslikkust tagades naistele meie projektides võrdsed võimalused meestega, planeerime oma projekte soolist võrdõiguslikkust väärtustaval viisil, kasutame sootundlikke lähenemisviise suutlikkuse arendamisel meie koolitustel ja projektitulemuste väljatöötamisel. Me ei poolda sooliste stereotüüpide teket ja väärtustame naiste rolli ühiskonnas.
(cid:127) Hea valitsemistava: töötame selle nimel, et valitsused kellega me koostööd teeme liiguksid läbipaistvuse, kaasatuse ja vastutuse suunas oma rahva ees. Toetame korruptsioonivastaste meetmete juurutamist ja avaliku sektori vahendite sihipärast kasutamist digitaliseerimise protsessis.
(cid:127) Noorte kaasamine: oma projektides töötame aktiivselt ka noorte kaasamise suunal, tagamaks neile juurdepääs teabele ja teenustele ning võimaldamaks juurdepääsu otsuste langetamise protsessidele.
(cid:127) Laste õigused: oma projektides lähtume põhimõttest, et lapsed oleksid kaitstud vägivalla ja väärkohtlemise eest, lähtume oma teenusedisaini kavandamisel nendest põhiväärtustest.
(cid:127) Põlisrahvad: austame oma projekte läbi viies sihtriikide kultuuri, õigusi, keelt ja tavasid.
(cid:127) Keskkonnasäästlikkus: edendame keskkonnasäästlikku mõtteviisi vähendades läbi oma digitaliseerimisprojektide loodusvarade tarbimist ning toetame säästvat arengut edendavaid poliitikaid.
eGA tegevust auditeerib rahvusvaheliselt tunnustatud audiitor, hetkel KMPG Baltic.
Kommentaarid (0)