EESTI NAISTEÜHENDUSE ÜMARLAUA SA hetkeolukord
Juba 284 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
ENÜ Sihtasutuse tegevuse eesmärgiks on soolise võrdõiguslikkuse edendamine ja naiste õiguste kaitse ning koostöölepingu alusel tegutseva Eesti Naisteühenduste Ümarlaua (ENÜ) tehniline teenindamine tema eesmärkide elluviimiseks ja tegevuse järjepidevuse tagamiseks.
Eesmärkide saavutamiseks Sihtasutus: 1. rakendab meetmeid soolise ebavõrdsuse vähendamiseks ja soolise võrdõiguslikkuse edendamiseks, sh teostab huvikaitset; kogub ja vahendab asjakohast teavet; korraldab koolitustegevust ja avalikke üritusi; viib läbi analüüse ja uuringuid; annab eksperthinnanguid; koostab ja annab välja trükiseid; toetab ja korraldab naisorganisatsioonide koostööd jne.; 2. tegeleb seadusega sätestatud korras majandustegevusega, algatab siseriiklikke ja rahvusvahelisi projekte ning osaleb neis; 3. konsulteerib ja teeb koostööd teiste isikutega, sealhulgas nii kodu- kui ka välismaiste institutsioonidega; 4. määrab toetusi ning stipendiume tagamaks ENÜ tegevuse eesmärkide elluviimist ja finantseerib vastavaid üritusi ja tegevusi; 5. teeb tehinguid ja muid toiminguid, mis on vajalikud ENÜ eesmärkide saavutamiseks ning ei ole vastuolus kehtivate seaduste ja muude õigusaktidega.
2023. aasta tegevused
ENÜ Sihtasutus viis 2023. aastal ellu järgmisi projekte: 1. Justiitsministeeriumi tegevustoetus (leping 4-476)
Toetust kasutasime järgmisteks tegevusteks:
Toimusid ENÜ volitatud esindajate koosolekud ja suvekool.
Toimus neli liikmesorganisatsioonide esindajate veebikoosolekut (11.jaanuaril, 25.aprillil, 8.mail, 29.detsembril)
Korraldasime ENÜ suvekooli 15.-16. augustil
Korraldasime konverentsi “Kuidas murda vägivallamustreid”, mis toimus 29. novembril.
Konverentsi saab järele vaadata siit https://www.youtube.com/watch? v=47TiGfaPXVM&t=517s
Esinejateks olid Tartu Ülikooli lektor Kadri Soo, psühhoterapeut Mirjam Püvi, tugiliini nõustaja Margus Salumets, politseikapten Kristel-Liis Kaunismaa, koolipsühholoog, pereterapeut ja koolitaja Karmen Maikalu, paariterapeut ja suhtekoolitaja Kaia Kapsta-
Forrester. Toimus ka erakondade esindajate debatt teemal „Kuidas murda vägivallamustreid?”.
Tegutsesid töörühmad, mis tegelevad hariduse, vägivallaennetuse, perede, vanemaealiste naiste, maanaiste, keskkonnahoiu ja rohepöörde teemadega.
Toimus aktiivne huvikaitsetegevus
Kujundasime ENÜ arvamused ja ettepanekud 11 seaduseelnõu või arengudokumendi kohta, kokku pöördusime 2023. aastal ministeeriumide ja teiste riigiasutuste poole 14 korral.
1.Jaanuaris pöördusime Vabariigi Presidendi poole seoses perehüvitiste seaduse jt seaduste muutmise seaduse väljakuulutamisega 2.Jaanuaris saatsime Riigikantseleile ettepanekud Rohepöörde tegevusplaani kohta 3. Jaanuaris pöördusime Vabariigi Valitsuse poole seoses Heaolu arengukavaga 4. Mais saatsime Riigikogule arvamuse perehüvitiste seaduse muudatuste kohta 5. Mais saatsime peaministrile ja rahandusministrile arvamuse maksuseaduste muudatuste paketi kohta 6. Mais saatsime justiitsministeeriumile arvamuse perekonnaseaduse jt seaduste muudatuste kohta (nn “abieluvõrdsus”) 7.Mais saatsime justiitsministeeriumile arvamuse vaenu õhutamist ja vaenu motiiviga
Kommentaarid (0)