LAPSEPUUE SA

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Juba 326 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 7 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puudu

LAPSEPUUE SA hetkeolukord

Juba 326 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 7 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.

Tegevusaruanne 2023

ÜLDINFO

Sihtasutus Lapsepuue (edaspidi sihtasutus või toetusfond) on asutatud 6.detsembril 2011.aastal. Asutaja on Sirli Jassov.

Sihtasutuse nõukogus on kolm liiget.

Sihtasutuse juhataja (juhatuse liige) on Sirli Jassov.

Sihtasutus tegutseb põhikirja alusel, mis on kinnitatud asutamisotsusega 6.detsembril 2011. aastal.

Sihtasutus tegutseb kaubamärgi „Liikumispuudega Laste Toetusfond” nime all.

MISSIOON

Meie missioon on aidata kaasa sihtgrupi sotsialiseerumisele, pakkuda uusi võimalusi, kogemusi, teadmisi, saada osa kultuurist ja meelelahutusest, avardada silmaringi, pakkuda positiivseid emotsioone. Me aitame laiendada liikumispuudega laste ravivõimalusi, toetada abivahendite soetamist, parandada elukvaliteeti ning äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.

VISIOON

Tervemad lapsed.

Rahulolevad vanemad.

Hoolivam ühiskond.

EESMÄRGID

Parandada liikumispuudega lastele vajaliku ravi kättesaadavust.

Toetada abivahendite soetamist.

Parandada liikumispuudega laste ja nende perede elukvaliteeti.

Parandada liikumispuudega laste ja nende perede sotsialiseerumist.

Pakkuda uusi võimalusi, kogemusi, teadmisi, saada osa kultuurist ja meelelahutusest, avardada silmaringi, pakkuda positiivseid emotsioone.

Äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.

2023. AASTA TEGEVUSED 1. Ratsutamisteraapia laager

Jätkasime traditsiooniks kujunenud ratsutamisteraapia laagri korraldamisega.

Laager toimus 26.06 - 30.06 Arma ratsatalus Rutjal, Lääne-Virumaal. Laagris osales 6 last koos emaga. Laager kestis viis päeva ja selle jooksul osalesid lapsed kaks korda päevas ratsutamisteraapias, mis toimus platsil ning käidi ka pikematel jalutuskäikudel mere ääres ja metsas.

Teraapiast vabal ajal toimusid erinevad töötoad nii lastele kui ka vanematele, lisaks olid ühised mängud.

Ratsutamisteraapia on eriti hea ravivahend liikumispuudega inimestele, sest hobuse liikumine põhjustab ratsutajas samasuguse tunde nagu kõndimine. Hobuse kõndimisliigutused on rütmilised ja korduvad, mis mõjub hästi patsiendi mõlema kehapoole lihastoonusele ning vähendab lihaspingeid kehas.

Ratsutamisteraapia on ravi hobuse ja ratsutamise abil, mis parandab patsiendi füüsilist ja vaimset seisundit. Ratsutamine haarab kõiki lapse meeli, mõjutab tema sõnalist väljendust, liikumist ja mõtlemist. Ratsutamine aitab puudega lapsel oma liigutusi ja rühti kontrollida, parandab üldist füüsilist võimekust, koordinatsiooni ja tasakaalu, soodustab head rühti ja arendab peenmotoorikat, lõõgastab ja lõdvestab, samuti arenevad hobust juhtima õppinud väikese patsiendi minateadvus ja iseseisvus.

Kommentaarid (0)


Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.