SAIMRE SEAKASVATUSE OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
SAIMRE SEAKASVATUSE OÜ hetkeolukord
Juba 3931 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 67 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 5,0 punktiga aga kommenteeritud ei ole.
Tegevusaruanne 2023
Saimre Seakasvatuse Osaühing on pikaajalise ajalooga seakasvatusettevõte. Firma loodi 1992.
aastal peale Eesti põllumajandusreformi, alustades ühe väikse farmiga. Tänaseks on ettevõttes kokku 5 erineva tootmisspetsiifikaga farmi, olles üks suuremaid seakasvatussüsteeme Eestis. Kõik põrsad sünnivad ja kasvavad nuumikuteks samas ettevõttes, seeläbi on ettevõte sõltumatu kogu tootmisprotsessis ja sigade müügil.
Ettevõtte farmid ja nende tootmise spetsiifika on järgmised:
Aidu farm – 300 emisega täistsükliga farm – kõik põrsad sünnivad, kasvavad üles ja 1.
realiseeritakse nuumikutena samast farmist. Aidu farmi tootmisvõimsus on ca 8500 nuumikut aastas.
Mägise farm – ca 600 emisega farm, spetsialiseerunud peamiselt 25-30 kg põrsaste 2.
kasvatamisele, väiksemas mahus ka nuumsigade kasvatamisele. Farmi tootmisvõimsus on ca 18 000 põrsast, kellest 15 000 saadetakse nuumafarmidesse ja ca 3000 põrsast kasvatatakse üles samas farmis. See on potentsiaal, erinevatel põhjustel farmis maksimaalset tootmismahtu veel saavutatud ei ole.
Rõstla farm – spetsialiseerunud 25 kg põrsaste üleskasvatamisele, kuni 4000 nuumakohta, 3.
tootmisvõimsus ca 12 000 nuumikut aastas.
Nurme farm – spetsialiseerunud võõrdepõrsaste ja nuumikute üleskasvatamisele, ca 2000 4.
võõrdepõrsakohta ja 4000 nuumakohta, tootmisvõimsus kuni 13 000 nuumikut aastas. Põrsad tulevad peamiselt samasse kontserni kuuluvast Viru Peekon OÜ Kallukse farmist, väiksemas koguses ka Mägise farmist
Kokku on Saimre Seakasvatuse OÜ-s ca 900 emist ja sama seakasvatussüsteemi Viru Peekon OÜ
Kallukse farmis ca 600 emist - kogu seakasvatuse süsteemis ca 1500 emist ja toodangu kogumahu potentsiaal on ca 45 000 nuumsiga aastas. Aastal 2023 müüdi kokku 41216 nuumikut, mida oli ca 1600 nuumikut vähem kui 2022 a. Sellel on erinevaid põhjusi, bioloogilist protsessi ideaalselt juhtida ei ole kõigi kerge, aga ettevõte pingutab kõvasti selle nimel, et saavutada farmide maksimaalne tootmisvõimsus. Seakasvatus areneb pidevalt, tegeletakse aktiivselt erinevate tootmisvõtete kasutuse ja täiustamisega ja maksimaalse toodangumahu ettevõtte juhtkond loodab saavutada juba lähiaastatel.
Kõik farmid vastavad tänapäevastele bioohutuse-, heaolu- ja keskkonnanõuetele. Farmid omavad vastavaid keskkonna lube ja omavad kõrgema bioohutusega ja kontrollitud tegevusega farmide staatust, mis on väljastatud VTA poolt ja farmides toimub regulaarne VTA kontroll erinevate seakasvatuses kehtivate nõuete täitmise osas. Veterinaarseid ega keskkonnaalaseid ettekirjutusi ettevõttele tehtud ei ole.
Suurimad koostööpartnerid olid Scandagra AS (sigade sööt), Atria AS ja HKScan AS (sigade müük) ja Nordic Milk (vadak).
Kui viimased eelnevad aastad on olnud seakasvatusele erakordselt rasked, siis 2023. aastal olukord paranes – lõpuks tõusis oluliselt sealiha hind ja järkjärgult vähenes ka sööda hind ning laekus ka riigipoolne erakorraline toetus. Kokkuvõttes kujunes aasta ettevõttele päris edukaks, mis võimaldas üle mitme aasta jälle farmi investeerida ja tootmisprotsessi jätkusuutlikumaks ning efektiivsemaks muuta. Näiteks soetati eelmisel aastal farmidesse korralikud generaatorid, mis võimaldab häireteta tööd ka arvukate elektrikatkestuste ajal, mis viimasel ajal kogu Eestit kimbutavad.
Ettevõtet juhitakse professionaalsel tasemel, toimub väga täpne tootmisalane aruandlus, mis võimaldab täpselt hallata kogu tootmisprotsessi ja seda järjepidevalt arendada. Saimre
Seakasvatuse OÜ farmid on alati kuulunud Eesti parimate farmide hulka nii tootmistulemuste osas kui ka majandusnäitajate poolest. Kuigi ajad on olnud mitu aastat järjest seakasvatuses väga keerulised, on ettevõte need üle elanud ilma karja suurust vähendamata (nagu tegid paljud teised seakasvatajad) ja ettevõtte juhtkond näeb edaspidi suurt perspektiivi kodumaisele seakasvatusele, eriti arvestades, et neil rasketel aegadel Eesti seakasvatus vähenes üle 20%. Kindlasti tuleb jälle ka raskemaid aegu, aga püüdleme selle nimel, et tootmisprotsess oleks niivõrd efektiivne, et see elaks üle ka kõige raskemad ajad.
Soovime jätkuvalt panustada maksimaalselt kodumaise sealiha tootmisse.
SAIMRE SEAKASVATUSE OÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?