EKE AS
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EKE AS hetkeolukord
Juba 4859 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 51 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
AS EKE kontserni jaoks oli 2023.majandusaasta inflatsioonist, Ukraina sõjast, energiakriisist ning Euribori hüppelisest tõusust tingitud majanduslangusega võitlemise aastaks. Paljud kontserni kliendid sattusid eelnimetatud põhjustel majanduslikesse raskustesse, üritasid vähendada oma tegevuskulusid või muutsid tarbimisharjumusi. Finantskulude hüppeline kasv ja kiire palgatõus vähendasid lisaks eelnevale oluliselt kontserni ettevõtete kasumlikkust. Uute arendusprojektidega alustamine ei olnud sellistes majanduistingimustes võimalik. Kontserni majandustulemused käibe kasvust hoolimata langesid keskmiselt 20%.
Aktsiaseltsi aktsiakapital ning aktsiate arv aruandeaastal ei muutunud.
Kontserni kuuluvate konsolideerimisgrupi liikmete - tütar- ja sidusettevõtete - arv 2023.a. ei muutunud, samuti püsis kontserni kuuluvate ettevõtete finantsseisund üldiselt siiski stabiilsena. Jätkuvalt olid raskustes osad turismisektoris töötavad, samuti vananenud kinnisvara omavad ettevõtted.
2023.a. olulises mahus kinnisvarainvesteeringuid uusarendustesse ei teostatud v.a. projekteerimis- ja ettevalmistustööd uute alustatavate objektide tarbeks. Mitmed kontserni ettevõtetest investeerisid siiski oma kinnisvara parendustesse ja tegid rekonstrueerimis- ning ümberehitustöid olemasolevatel objektidel. Kokku kasvas kontserni kinnisvarainvesteeringute maht 7,4 miljoni euro võrra.
2023.a. emaettevõtte osalused tütarettevõtetes ei muutunud. Kontserni ettevõtete poolt uusi kinnisvaraobjekte ei soetatud.
Kontserni konsolideeritud käive 2023.a. kasvas eelneva majandusaastaga võrreldes minimaalselt ehk 0,6 miljoni euro võrra ja oli 21,2 miljonit eurot. Kõigis olulistes valdkondades kontserni ettevõtete turuosa siiski säilus.
Omakapital maht suurenes võrreldes eelmise majandusaastaga 2,5 miljoni euro võrra ja oli kokku 99,3 miljonit eurot.
Kontserni puhaskasum langes (finants-)kulude kiire kasvu tõttu eelmise aastaga võrreldes 1,8 miljoni euro võrra ja oli kokku 6,3 miljonit eurot.
Omakapitali tootlus ROE (puhaskasum/omakapital*100) kontsernis tervikuna oli 6,4% (2022.a. 8,3%).
Kontserni kohustused püsisid eelneva aasta tasemel ja olid kokku 69,9 miljonit eurot.
Lühiajaliste laenude kattekordaja (käibevara/lühiajalised kohustused) oli aastavahetuse seisuga 0,38 (eelmisel aastal 0,44) kuna mitmed kontserni ettevõtete pangalaenud summas 18,4 miljonit eurot vajavad refinantseerimist 2024.a.. Selline refinantseerimine on ka reaalne ega tohiks tekitada probleeme.
Varasemalt teostatud kinnisvarainvesteeringud on hetkel finantseeritud vajalike pikaajaliste pangalaenudega parimatel kättesaadavatel turutingimustel kuid Euribori toimunud hoogne kasv muudab kontserni järgnevate aastate finantsseisundi jätkuvalt keeruliseks.
Kontserni varade tootlus ROA (puhaskasum/varad*100) oli 2023.a. 3,7% (2022.a. 4,8%).
Puhaskasumimarginaal (puhaskasum/müügitulu*100) oli 29% (2022.a. 39%).
Kontserni äritegevus ei ole hooajaline ega majandustegevus lähiperspektiivis tsükliline. Majandustegevusega kaasnevad olulised keskonna - või sotsiaalsed mõjud puuduvad.
Tervikuna võib kontserni finantsseisundit hinnata stabiilseks ja väljavaatelt rahuldavaks ning kontserni liikmete majandustegevust ümbritsevatele majandustingimustele vastavaks.
Majandustegevusest ja investeeringutest lähtuvad valuutakursi, intressimäärade muutuse ning börsikursi muutuse riskid ei ole majandustegevust piirava tähtsusega.
Kinnisvaraarendusega seotud projektid ja investeeringud on suutelised oma finantskohustusi teenindama. Kinnisvaraturu seis on pikaajaliste üüriprojektide ja arenduste läbiviimiseks jätkuvalt ebakindel, aga objektipõhise tugeva kliendibaasi korral hoolimata finantsteenuste hüppelisest tõusust võimalik. Kontsernis plaanitakse investeeringute ja projektide teostamisega jätkata ka 2024.a.. Valminud arenduste osas on üürituru seis rahuldav.
Uurimis- ja teaduslikke arendustegevusi lähitulevikus ei planeerita.
Tegevuskulud kontsernis 2023.majandusaastal, võrreldes eelmise aastaga ei kasvanud ning olid 0,65 miljonit eurot.
AS EKE kontserni tööjõukulude kogusumma seoses inflatsioonist tingitud kiire palgakasvuga oli kokku 3,6 miljonit eurot. Keskmine töötajate arv seejuures kahanes 10 inimese võrra ja töötajate arv oli kokku 137 töötajat.
Kontserni emaettevõtte juhatus on 1-liikmeline ning nõukogu 5-liikmeline. Juhatuse ja nõukogu liikmete tasud sisalduvad eeltoodud töötasu summas ja olid kokku 185 tuhat eurot.
EKE AS kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?