Rohkema info nägemiseks:

ENSTO ESTONIA AS

Ă„rimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 7773; jälgijaid - 192. Arvustusi - 1; Artikleid 1+ "Kirjuta ENSTO ESTONIA AS kohta arvamuslugu!"

ENSTO ESTONIA AS hetkeolukord

Juba 7773 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 192 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,5 punktiga ja kommenteeritud 7 korda.

Tegevusaruanne 2022

Sissejuhatus

Ensto tegutseb peamiselt neljas toodete ja lahenduste valdkonnas: õhuliinivõrgud, maakaablivõrgud, elektrienergia kvaliteet ning rikkekindlad jaotusvõrgud ja võrgu automatiseerimisseadmed.

Ensto Ensek AS Keila tehas spetsialiseerub peamiselt maakaablilahendustele ning õhuliinitarvikutele.

Lõppenud aastal täitus Enstol Eestis 30. tegevusaastat, mille jooksul on ettevõte panustanud Eesti tööstussektorisse ning majandusse vastutustundliku ettevõtlustegevusega. Seoses sellega pälvis Ensto Ensek ka käesoleval aastal vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise.

2022. aastal jätkas Ensto suuremahuliste inventeeringutega silikoonvalu seadmetesse, et tagada suurem tootmivõimekus. Investeeringud olid peamiselt suunatud silikoonvalu tehnoloogia arendamisse, et pakkuda klientidele maailmatasemel lahendusi.

Samaaegselt tegeles ettevõte energiahinna tõusust suurenevate kulude optimeerimisega. Vaadates üle oma tarneahela ning panustades rohkem energiasäästlikumate protsesside juurutamisse.

Ukraina sõja tõttu lõpetas Ensto kontsern 2022. aastal tootmistegevuse ning müügi Venemaa turul. Seoses sellega pidi ka Ensto Ensek oma bilansist maha kandma nõudeid suurusjärgus 1,1 miljonit eurot.

Vaatamata jätkuvale kriisiolukorrale seoses Ukraina sõjaga, suutis Ensto Ensek AS hoida oma tootmise siiski jätkusuutlikuna ning stabiilsena.

Ülevaade eeldatavatest arengusuundadest järgmisel majandusaastal

Seoses uute investeeringutega soovib Ensto lähitulevikus suurendada eksporti väljapoole Euroopa ja Põhjamaa turge. Tooteportfelliga globaalseks minemisel on peamised sihtuturud Malaisia, Indoneesia, Austraalia ning USA.

2023. aastal soovib ettevõte optimeerida oma viimaste aastate kriisiolukorras kasvanud laovarusid, kuid samas hoida tootmisvõimekus jätkuvalt kõrgena ning tagada klientidele õigeaegsed tarned.

Ettevõte usub, et tehtud investeeringud annavad võimaluse kolme järgmise aasta jooksul silikoonvalu tootmismahtusid kasvatada enam kui kaks korda.

Aastal 2023 on ettevõtte üks suuremaid väljakutseid ning võimalusi tehnoloogiliste kompetentside kasvatamine. Seoses sellega on ettevõtte prioriteet ka töötajate väljaõpe ning kõrgema kvalifikatsiooniga töökohtade loomine

Äritegevuse hooajalisus, keskkonna- ja sotsiaalsed mõjud

Ensto Ensek AS põhitegevus ei ole hooajaline ning ettevõtte majandustegevus ei ole tsükliline.

Ettevõtte majandustegevusega ei kaasne ka olulisi keskkonna- ja sotsiaalseid mõjusid, kuna Ensto Ensek AS on teinud mitmeid investeeringuid keskkonnasäästliku tootmise arendamiseks.

Ensto kontsern on pühendunud pikaajalisele jätkusuutlikule arengule ning eesmärgiks on olla rohelise energia kasutamise ja jaotamise alal juhtivaks ettevõtteks maailmas. Ensto tooted on keskkonnasõbralikud, energiasäästlikud ja töökindlad.

Tegevuskeskkonna areng ja turgude ĂĽlevaade

Statistika kohaselt tootsid tööstusettevõtted 2022. aastal püsivhindades 1,9 % vähem toodangut kui aasta varem. Töötlevas tööstuses kahanes toodangu maht 2,7 %.

Eelmisel aastal müüdi kogu töötleva tööstuse toodangust 67,4 % välisturule. Võrreldes 2021. aastaga suurenes eksport 18,1 % ning müük kodumaisele turule aga 17,1 %.

Tulud, kulud ja kasum

ENSTO ESTONIA AS kontaktid

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.