PRIMUS EESTI OÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
PRIMUS EESTI OÜ hetkeolukord
Juba 5000 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 20 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,9 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.
Strateegiline otsus: Kliendibaasi suurendada ei sooviJuhatuse liige Ülle Kiisk (28.02.2025): „Keskendume ainult olemasolevate klientide kvaliteetsele teenindusele ja suhete hoidmisele. Kliendibaasi suurendada ei planeeri.“
Tegevusaruanne 2025
Primus Eesti OÜ on Rootsi ettevõttele Primus-Silva AB kuuluv tütarfirma, mis tegeleb gaasipliitide ja -laternate lõppkoostamisega. 2025. aastal jätkas ettevõte sisemiste ümberkorraldustega. Varasemast madalamatest tellimusmahtudest tulenevalt vähendati töötajate arvu ning muudeti tootmispõranda esmatasandi juhtimine tõhusamaks.
Ettevõtte 2025. aasta müügitulu jäi alla eelarvestatud eesmärgi. Peamisteks põhjusteks olid edasimüüjate jätkuvalt suured laovarud, jaemüügi aeglustumine peamistel sihtturgudel kõrge inflatsiooni tõttu ning emaettevõtte täpsem ja konservatiivsem laovarude planeerimine. Samal ajal keskendus Primus Eesti OÜ tarnijatega koostöös komponentide maksimaalselt hea hinna ja kvaliteedi suhte tagamisele.
Ettevõte jätkas ka tooteportfelli arendamist. 2025. aastal toodeti esimene seeriapartii Microni matkapliiti ning Torque pliidi müüginäidised. Lisaks jätkati tootmise automatiseerimisega ning telliti ja võeti kasutusele uus voolikukoostude testseade.
2026. aastal plaanib ettevõte jätkata investeeringuid tootmise ja testimise efektiivsuse ning kvaliteedi tõstmisse, et tugevdada oma konkurentsivõimet. Märkimisväärset kasvupotentsiaali nähakse eelkõige kaitsevaldkonna tellimuste mahu suurenemises.
Majandusaasta tulemuseks kujunes kahjum summas 61 075 eurot (2024: kahjum 94 189 eurot).
Peamised finantssuhtarvud ja nende arvutamise metoodika: 1. Lühiajalise võlgnevuse kattekordaja = käibevara : lühiajalised kohustused 2. Maksevõime kordaja = käibevara - varud: lühiajalised kohustused 3. Puhasrentaablus = puhaskasum : müügitulu x 100 4. Võlakordaja = kohustused : kogu passiva x 100 2025 2024 1. Lühiajalise võlgnevuse 1,07 16,81 kattekordaja 2. Maksevõime kordaja 0,20 3,42 3. Puhasrentaablus - 1,77 -3,46 4. Võlakordaja 90,48 90,17
PRIMUS EESTI OÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?