PÄRNU RAHVUSVAHELINE VISUAALSE ANTROPOLOOGIA ÜHING MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
PÄRNU RAHVUSVAHELINE VISUAALSE ANTROPOLOOGIA ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 241 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 3 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Pärnu Filmifestival (tollal Audiovisuaalse Antropoloogia Festival) sündis 1987. aastal kui Eesti Kinoliidu esimene rahvusvaheline üritus. Idee luua sild ida ja lääne etnoloogide ja filmiloojate vahel kuulus Lennart Merile. Soovitus alustada sillaehitusega filmifestivali formaadis tuli UNESCOlt,
Enrico Fulchignonilt. Iga-aastast filmipidu hakkas vedama Eesti Kinoliidu juhatuse tollane esimees Mark Soosaar. Esimesel kolmel aastal rahastas festivali NSVL Kinoliit, 1990-1991. aastal UNESCO. Edaspidi Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Filmi Instituut,
ETV jt.
Siiani on toimunud 37 festivali, enamasti kesksuvel, mõnel korral ka oktoobrikuus. Festivali eesmärgiks on olnud toetada teadus-ja dokumentaalfilmide loomist, mis aitavad ellu jääda kaduvatel kultuuridel. Alates 1999. aastast on tegemist ainukese festivaliga maailmas, kus viis filmi võistlevad rahvuslikus telekanalis ja kogu rahvas võib valida välja parima ekraaniteose. Aupalgaks on Eesti Rahva Auhind kaunis eesti pulmavaip.
Rahvusvahelise filmifestivali korraldamine on aastaringne töö ning vajab valdkonda tundvaid kogemustega töötajaid. Ebastabiilse riigipoolse rahastuse kõrval on Pärnu sisse seadnud nelja-aastase raamlepingute süsteemi rahvusvaheliste ürituste korraldajatega, teiste hulgas ka Pärnu
RVA Ühinguga. Nii suudab meie väike meeskond eelmise festivali lõppedes alustada järgmise festivali ettevalmistamist. Eriti oluline on see toetus olnud alates 2020. aastast, mil rahvusvahelist suhtlust häirisid COVID ja sõda Ukrainas.
Nagu meie riik, nii on ka Pärnu Filmifestival selgelt valinud pooled maakaardil. Me toetame Ukrainat ning rahvaste õigust enesemääramisele.
Filmide valikul ja autorite kutsumisel Pärnusse oleme hoidnud fookuses paljukannatanud Ukraina rahva ajalugu, kultuuri, pürgimusi euroopalikku tulevikku kajastavaid linateoseid.
Siiani on Pärnu Filmifestival toimunud peamiselt südasuvel. Edaspidi kavatseme kolida sügisesse, et paremini kaasata Pärnu linna ja maakonna koolinoori.
Eeldame, et sügisel saavad paremini kaasatud ka teadlased ja filmiloojad, kes on siis rohkem orienteeritud tööle siseruumides. Samuti on siis suurem televaatajate auditoorium. Pärnu linnas on festivali toimumise ajal kolm ekraani - Vanalinna Koolis, Sütevaka Humanitaargümnaasiumis ja kui eelarve lubab, siis ka Endla teatris.
Kolme aastakümne jooksul on meie ühisarhiivi Uue Kunsti Muuseumiga kogunenud üle 3000 dokumentaalfilmi. Nende autoritelt on meil luba filmide näitamiseks tasuta hariduslikel eesmärkidel. Seda hindamatut kogu saame edukalt kasutada festivali haridusprogrammides.
Peame tunnistama, et festivali paremaks turundamiseks on vaja suurendada info levikut sotsiaalmeedias. Festivali kava kinnitamisel on vaja tagada, et iga seansi eel ja järel toimuvad kohtumised ja arutelud linateoste autorite või ekraanil nähtu asjatundjatega. Oleme juba alustanud festivalide vahelisel perioodil koolitusi neile, kes on huvitatud dokumentaalsete lühifilmide loomisest.
Jätkuvalt on meie peamised turunduskanalid: ERR, Vikerraadio, ETV2, Pärnu Postimees, sotsiaalmeedia, informeerivad trükised (kataloogid, voldikud, plakatid ) ja välireklaam (loosungid Pärnu tänavatel ja festivali toimumispaikades).
PÄRNU RAHVUSVAHELINE VISUAALSE ANTROPOLOOGIA ÜHING MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?