EESTI KUTSEÕPPE EDENDAMISE ÜHING MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI KUTSEÕPPE EDENDAMISE ÜHING MTÜ hetkeolukord
Juba 649 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 18 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 3,0 punktiga ja kommenteeritud 1 kord.
Tegevusaruanne 2023
EKEÜ 2023.a. tegevusaruanne.
Ühingu juhtimine 16. märtsil Pühajärvel toimunud EKEÜ üldkoosolekul, valiti ühingule uus juhatus.
Valituks osutusid:
Triin-Laasi Õige; Kuno Rooba; Kadi Kreis; Haana-Zuba Reinsalu; Karmen Selter; Margus Ojaots;
Otts Kukk; Liivi Raudsepp ja Taavi Tuisk. Asendusliikmeteks Eveli Kuklane; Roosi Nemliher ja
Tiit Tammaru.
Juhatuse siseselt määrati juhatuse esimeheks Triin-Laasi Õige ja aseesimeheks Kuno Rooba.
Augustis taandas Triin-Laasi Õige ennast ühingu juhtimisest, seoses Haridus- ja
Teadusministeeriumisse tööle asumisega.
13. septembril toimunud juhatuse koosolekul määras juhatus esimeheks Kuno Rooba ja aseesimeheks Liivi Raudseppa. Triin-Laasi Õige asemel alustas tegevust Eveli Kuklane.
Ühingu tegevus
EKEÜ on 2023. a. tegutsenud juhatuse poolt kinnitatud tööplaani alusel ja jätkanud EKEÜ eelmise juhatuse sõnastatud missiooni, visiooni ja eesmärkide täitmist. Milleks on:
Missioon: EKEÜ põhitegevuseks on kutsehariduse edendamine koostöös tööandjate, töövõtjate ja teiste organisatsioonidega ning riigiasutustega.
Visioon: Eesti kutseharidus on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline, arvestatav partner ettevõtjatele, õppijatele parimat õpikeskkonda pakkuv.
Eesmärgid: Ühing on Haridus- ja teadusministeeriumi sotsiaalne partner, meie liikmed osalevad haridus- ja kutseharidust puudutavate initsiatiivide, strateegiate ja seadusandluse väljatöötamisel ning ellu viimisel. Osalemine ministeeriumite ja tööandjate korraldatud koosolekutel ja aruteludel, töörühmades ja komisjonides annab ühingule võimaluse olla partneriks hariduspoliitika kujundamisel ja ellu viimisel. Ühing valib teemade arendamiseks eestkõnelejad.
Alates 2023. aasta suve lõpust on ühingu tegevuse fookuses olnud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt kavandatav kutseharidusreform. Nimetatud reform on märgatavalt kasvatanud ühingu juhatuse liikmete töökoormust erinevate ekspertarvamuste andmisel. Ühing on pidanud kutsehariduse reformi protsessis oluliseks hoida fookuses seni edukalt toiminud tegevusi ja olla samas avatud uuendustele. Kutsehariduse reformiga seotud küsimused olid integreeritud ka ühingu sügisseminari päevakavasse.
Lisaks eelnevale korraldab ühing oma liikmete informeerimist ja koolitamist, teeb koostööd ettevõtjate ja teiste partneritega kutsehariduse edendamiseks. Teemaseminarid, koolitused ja üldkoosolekud on ühingu liikmete aktiivse kaasamise võimalused. Nendest põhimõtetest on ühing 2023.a. tegevustes ka lähtunud.
EKEÜ oluline tegevus on oma liikmete ja koostööpartnerite teavitamine, meie seisukohtade (cid:127) esitamine ja kaitsmine. Oma liikmeid teavitame meillisti kaudu, samuti ühingu erinevatel seminaridel ja teemakoosolekutel.
EKEÜ on ETKL ja EVEA liige, Teeme tööandjatega koostööd kutseõppe edendamiseks (cid:127) suurtööandjate ja väikeettevõtjate huve arvestades ja neile omapoolseid ettepanekuid esitades.
EKEÜ on Haridus- ja teadusministeeriumi sotsiaalne partner. Põhiline arutelude ring oli 2023.a.
(cid:127) osalemine kutsehariduse nõukojas, koolitustellimus turutõrke erialadel, kutseharidusreform, koolikohustusliku ea pikendamine.
EESTI KUTSEÕPPE EDENDAMISE ÜHING MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?