Rohkema info nägemiseks:

VÕRUMAA PARTNERLUSKOGU MTÜ

Ärimeedia ja uudisvoog
?
Ärimeedialehel külastusi - 708; jälgijaid - 20. Arvustusi - 0; Artikleid 0 "Kirjuta VÕRUMAA PARTNERLUSKOGU MTÜ kohta arvamuslugu!"

VÕRUMAA PARTNERLUSKOGU MTÜ hetkeolukord

Juba 708 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 20 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,3 punktiga ja kommenteeritud 4 korda.

Tegevusaruanne 2023

Sissejuhatus

MTÜ Võrumaa Partnerluskogu (edaspidi Ühing) on avatud ning avalikes huvides tegutsev juriidiliste isikute vabatahtlik ühendus, mille põhieesmärgiks on kohaliku initsiatiivi ning kohaliku elu arendamine, tegevuspiirkonna integreeritud strateegia koostamine, elluviimine ja arendamine tuginedes kolme sektori partnerlusele.

Partnerluskogu asutati 04.04.2006. aastal 30 asutajaliikme poolt, kellest 8 esindasid avalikõiguslikku sektorit (kohalikud omavalitsused) ning ülejäänud erasektorit (8 äriühingut, 3 füüsilisest isikust ettevõtjat, 11mittetulundusühingut).

2023. aasta majandusaasta lõppedes oli ühingul liikmeid kokku 51, sealhulgas 3 omavalitsust, 21 äriühingut ning füüsilisest isikust ettevõtjat ja 27 mittetulundusühingut.

Ühingu tegutsemispiirkond hõlmab Võrumaal 3 valda – Rõuge, Antsla ja Võru valda.

Ühingule eraldatud toetused Leader III perioodi 2014-2022 aasta eraldatud eelarve on kokku 4 911 806 eurot, millest strateegia meetmete eelarve moodustab 80% ehk 3 929 445 eurot ning tegevusgrupi ülalpidamiskulude eelarve 20% ehk 982 361 eurot.

Kohaliku tegevusgrupi ülalpidamiskulu 2023. aastal oli 138 796,66 eurot, millest tööjõukulud moodustasid 73 749,96 eurot.

Ellu viidud projektid

Jätkati siseriikliku koostööprojektiga „Arukate külade arenguprogramm“, mille partneriks on 13 Eesti tegevusgruppi. Koostööprojekti tulemusena: luuakse Eesti arukate külade võrgustik ja seosed rahvusvahelise arukate külade (Smart Rural 21) võrgustikuga. Läbi on viidud koolitusprorgamm, valminud on külade strateegiad ning alustati piloottegevuste elluviimisega. Kommunikatsioonitegevuste kaudu tutvustatakse arukate külade strateegiate loomise protsessi ja edulugusid pilootrakenduste kohta laiemale avalikkusele Eestis ja ka rahvusvahelise võrgustiku kaudu. LEADER tegevusgrupp omandab kogemuse, kuidas arukate külade kontseptsiooni kohalikul tasandil rakendada ning saab vajadusel planeerida jätkutegevused uueks programmperioodiks 2021-2027.

LEADER koostööprojekti kavandatav eelarve on 209 940€, mis on jagatud tegevusgruppide vahel proportsionaalselt vastavalt osalevate külade/piirkondade arvule tegevusgrupi kohta. Võrumaa Partnerluskogu projekti eelarve on 10 497 eurot, millest toetuse osa on 9447,30 ja omafinantseering 1049,70 eurot.

2023. aastal jätkati projektis kavandatud piloottegevuste elluviimisega, mis olid seotud eakatele suunatud tegevustega ning õppereisidega.

Ilmusid projektis osalevate külade lood Maalehes, valmisid strateegiad ning toimus lõpuüritus. Lisaks valmisid videoklipid, mis tutvustasid projektis osalenud arukaid külasid ja nende tegemisi.

Jätkati projektiga „Kollaste akende sündmuste programmi elluviimine Tartu kultuuripealinn 2024 raames“, mille partneriteks on Tartumaa

Arendusselts, Valgamaa Partnerluskogu, Piiriveere Liider ja SA Tartu 2024.

Projekti eesmärgid on järgnevad: piirkonna tugevam identiteet ja ühiste väärtuste võimestamine; erinevate osaliste ja sektorite kaasamine, vähemusgruppide kaasamine, linnade ja maapiirkondade koostöö, valdade-ülene koostöö sündmuste kavandamisel ja elluviimisel; rohelise suunamuutuse toetamine ning rohkem innovaatilisi ja jätkusuutlikke lahendusi; teenusepakkujate koostöö edendamine – omavahel põimitud tooted ja teenused, uudsed koostöövormid; ettevõtlikkuse tõus – uued algatused ja ettevõtted; piirkonna elanike ja külastajate arvu kasv.

Kavandatav eelarve 2021-2025 LEADER koostööprojektidest on kokku 170 000€. Koostööprojektid rahastatakse EL erinevate programmperioodide vahenditest ning seetõttu on eelarve jagatud kahe koostööprojekti vahel. Võrumaa Partnerluskogu osa käesoleva programmperioodi vahenditest moodustab 42 500 eurot, millest omaosalus on 4 250 eurot.

2023. aastal viidi läbi koolitusprogramm sündmuste korraldajatele ning viidi ellu kaks sündmust „Sanna“, mis tutvustas piirkondlikku saunakultuuri ning kogukonnafestival „Mina tean, kust tuleb minu toit“.

Alustati uue siseriikliku koostööprojektiga „Seenioritöö arendamine kogukondades“. Projekti raames toimub seenioritöö mikrokraadiprogrammi rakendamine Lõuna-Eestis. Koolitusprogramm viiakse ellu koostöös Tallinna Ülikooliga ning see on suunatud neile inimestele, kes töötavad vanemaealiste arengu ja heaolu nimel kohalikes omavalitsustes, liitudes ja kolmanda sektori organisatsioonides. Seenioritöö mikrokraadiprogrammis osalemine aitab kaasa vanemaealistega tegelevate organisatsioonide koostööle ning suurendab nende professionaalseid oskusi. Eesmärgiks on vananemiskeskkonna parandamine, sh vanemaealiste huvikaitse ja heaolu nimel tegutsevate organisatsioonide juhtimis- ja poliitikaalaste teadmiste ja oskuste kasvatamine ning hoiakute ja väärtuste arendamine, mis toetavad võimekust käivitada ja hoida koostöövõrgustikke, osaleda vanemaealiste teenuste arendamises ning poliitika kujundamises.

Koostööprojekti kogueelarve on 58 140 eurot ja selles osalevad Võrumaa Partnerluskogu, Valgamaa Partnerluskogu ja Jõgevamaa

Koostöökoda. Võrumaa Partnerluskogu osa moodustab 16 666 eurot, millest 15 000 on programmivahendid ja 1666 on omaosalus.

2023. aastal algas koolitusprogramm, milles osaleb kokku 11 projektivahenditega toetatud õppijat.

Valmis uus Võrumaa Partnerluskogu arengustrateegia 2023 – 2029, mille rakendamisega alustatakse 2025. aastal.

VÕRUMAA PARTNERLUSKOGU MTÜ kontaktid

Koostööpartnerid

Ettevõtte suurimad koostööpartnerid

EE- Eesti

Dropdown

kõik artiklid

Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?

Loader

Loader

App Ad

Storybook Chrome laiendus

Storybooki laiendus ütleb Sulle, mis firma veebilehel Sa parajasti viibid ja kui usaldusväärne see firma täna on. laadi laiendus alla

Näed helistaja tausta! Storybooki Äpp toob Sinuni otsekontaktid 400 000 Eesti ettevõtte ja isikute kohta (juhid, ametnikud). Andmed on rikastatud maksevõime ja finantsinfoga.