HATIKU KÜLASELTS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
HATIKU KÜLASELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 211 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 2 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
Külaelanike huve esindavad külaosavanem ja MTÜ Hatiku Külaselts.
Hatiku külavanem Herki Laanmets ja
Hatiku Külaselts juhatuse liikmed 1. Tanel Jevstignejev 2. Joel Heinsoo
MTÜ-l Hatiku Külaselts on seisuga 31.12.2023 36 liiget.
MTÜ Hatiku Külaselts tegevuse eesmärk MTÜ Hatiku Külaselts eesmärgiks on aktiviseerida külaelu, edendada piirkonna arengut, alaeesmäkideks tugevdada kogukonna ühtekuuluvust, seista külaelanike huvide eest, arendada küla infrastruktuure, parandada elukeskkonda ja heakorda, tagada turvalisus külas ning seeläbi aidata kaasa piirkonna elukvaliteedi paranemisele, propageerida keskkonnasäästlikku eluviisi ning tõsta elanikkonna keskkonnateadlikkust.
MTÜ pikaajalist tegevust kavandab üldkoosolekul liikmete poolt valitud juhatus, mille liikmete volitused kestavad kolm aastat. Juhatus ja külaosavanem talitavad kooskõlas üldkoosoleku määratud tegevussuundadega.
MTÜ Hatiku Külaselts tegevuse suunad:
Ühiskonna tasandil: (cid:127) Olla sild valla ja külakogukonna vahel (cid:127) Osaleda valla arengukava ajakohastamisel ja elluviimisel
Küla tasandil: (cid:127) Olla kõiki elanike gruppe kaasav liikmesorganisatsioon. Seista oma liikmete ühiste huvide eest koostöös avaliku ja erasektoriga (cid:127) Olla eestvedaja ning leida vahendeid küla infrastruktuuri ajakohastamiseks ning elukeskkonna kvaliteetsemaks ja turvalisemaks muutmisel
Ülevaade 2023. aasta tegevustest: 1. Külla sissekirjutatud elanike arv jätkab kasvu. Aasta alguse seisuga on meil sissekirjutusega inimesi 76. Kuna paljud suvilad on ehitatud ümber aastaringselt kasutatavaks, siis surve mugavuste järele aina suureneb. Soovitakse veevärki, paremaid sõiduteid ja paremat prügimajanduse korraldamist. Kogu taristu ja elukorraldus, mis toimis suvilapiirkonnana loodud kompleksile - sellest enam ei piisa.
2. Surve veevärgi järele on aina suurem. Selgunud on ka tõsiasi, et veevärgi maksumus on kriiside tõttu kallimaks läinud - u. 340000€ asemel hinnanguliselt u 400000€.
3. Vald muudab Hatiku küla hajaasustuspiirkonnaks. Nõnda on ehk suurem võimalus saada veevärgi rajamiseks rahastust.
4. On ilmnenud, et mõned kaevud külas on kimpus reostunud veega. Põhjusteks ilmselt kas siis pinnasereostus, avatud kompostikastid, valesti kinniaetud kaevud vms.
5. Teemaks on kerkinud ka bussiliikluse korraldus - kuidas lapsed turvaliselt kooli saaksid.
6. Järjest rohkem tuntakse huvi külaelu vastu, FB grupis käib vilgas infovahetus. Ja teadustatakse probleeme: (cid:127) sõiduteed on eraomandis ja vajaks üleandmist vallale. RMK teelõigule tehtaks sundvaldus valla kasuks.
(cid:127) prügiveo lepinguid kõigil kinnistutel sõlmitud ei ole, millega kaasneb metsaaluste prügistamise risk, haljastusjäätmete ja vääralt muude jäätmete sorteerimise probleem.
7. Algust tehakse Hatiku kriisiplaani koostamisega elektrikatkestuste, erakorraliste ilmastikuolude või situatsioonidega hakkamasaamiseks.
Aastal 2024 on plaanis jätkata kriisiplaani koostamisega, ühiste veeuuringute tellimise korraldamisega, liikmeks astumise ja liikmemaksude kogumise süsteemi väljatöötaimisega. Samuti toimuvad aasta esimeses pooles küla üldkoosolekul uued küla juhatuse valimised. Hädavajalik leida küla juhatusse kohalikud püsielanikud.
Hatiku külaseltsi juhatus
HATIKU KÜLASELTS MTÜ kontaktid
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?