VABATAHTLIK TULETÕRJE SELTS PIHTLA PRITSUMEHED MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
VABATAHTLIK TULETÕRJE SELTS PIHTLA PRITSUMEHED MTÜ hetkeolukord
Juba 524 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 17 Storybooki kasutajat. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ VTS Pihtla Pritsumehed (registrikood 80271256) on loodud 15.07.2008 asutamiskoosolekul ja mittetulundusühingu registrikanne on tehtud 01.08.2008.
MTÜ asutajaliikmed on Pihtla valla elanikud ja seltsi asukohana on määratletud Pihtla vald, kus selts arendab oma põhikirjalist tegevust, milleks on turvalise elukeskkonna säilitamine ja paremaks muutmine ning inimeste tuleohutusalaste teadmiste tõstmine. Selts viib läbi tuleohutusalaseid üritusi lastele ja täiskasvanud valla elanikele.
Päästeameti Lääne päästekeskusega on sõlmitud koostööleping, omatakse valmisolekut osaleda kohalikku omavalitsust ja riiklikku päästeametit toetaval viisil päästeaktsioonides, sh tuletõrjes, looduskatastroofides ja elanike evakuatsioonil jms
Seltsi juhib kolmeliikmeline juhatus. Alates 22.05.2021 kuuluvad juhatusse Ursula Rahnik,
Enn Kiil, Ott Kiil.
Pihtla VPK reageerib sündmustele kolmeliikmelise meeskonnaga ja vajadusel kahe kustutusautoga, millest üks on maastikuvõimekusega. Kokku on komandos 20 koolitatud liiget.
Pihtla VPK osales 2023 aastal 42 erineval päästesündmusel, nendest 17 tulekustutustööd hoones, 9 ohu likvideerimist, 9 metsa/maastiku- ja 2 maismaasõiduki tulekahju, 1 liiklus, 3 korral abitus seisundis inimese aitamine ning 1 korral abi osutamine.
Pihtla VPK tegeleb aktiivselt ka ennetusega. 2023 aastal tegime oma piirkonnas 20 kodunõustamist ja korraldasime 4 tuleohutusalast infopäeva. Mais tutvustasime .Kuressaare
Nooruse Kooli, Kuressaare Hariduse Kooli ja Kuressaare Vanalinna Põhikooli 9. klaasidele vabatahtliku päästja tööd, tehnikat, rääkisime tuleohutusest, sai tuld kustutada tulekustutusmaja kasutades. Juunis korraldasime kohalikku jaanipäeva, mille juurde käib alati tuleohutuse kiirkoolitus, tutvustame tehnikat ja vabatahtliku päästja tööd, sai tuld kustutada tulekustutusmaja kasutades. Juulis osalesime Avatud Talude Päeval Tõlluste mõisas, mille käigus tutvustasime vabatahtliku päästja tööd, tehnikat, rääkisime tuleohutusest ja osalejad said tuld kustutada tulekustutusmaja kasutades. Novembris osalesime Kõljala külamajas tehnikanäitusel, kus tutvustasime päästetehnikat, vabatahtliku päästja tööd, rääkisime tuleohutusest. Novembris saime rajada esimese uisuvälja Sandla kortermajade juurde.
Lisaks peab selts oluliseks ühistegevusi ja üritusi. Maikuus toimus liikluskoolitus, mida viisid läbi Kuressaare komando meeskonnavanem Margus Madal ja Reinar Ivanov. Õppevahendi auto näol annetas meile Pruuli Veod OÜ. Aasta jooksul võtsime osa Päästeliidu poolt korraldatud tehnilise pääste koolitustest, läbitud sai kärestiku päästja koolitus. Osalesime alarmsõiduki esmaõppe koolitusel ja komando sai juurde kaks uut autojuhti. Lisaks osalesid kaks liiget abidemineerija väljaõppes. Samuti võtsime osa Saaremaa, Muhu ja Ruhnu valla poolt korraldatud vabatahtlike tunnustusüritusest, kus saime tiitli parim vabatahtlik päästeala ennetaja 2023. Osalesime ka Lääne päästekeskuse juhi vastuvõtul Pärnus.
2023 aastal sai selts ühekordse toetuse Päästeametilt 11 871 eurot, millega asfalteerisime garaaži esise, kogu tööde maksumus oli 16 021 eurot. Lisaks osalesime Päästeameti projektikonkursil “Ole valmis - kogukondade võimestamine kriisideks valmistumisel 2023”.
Projekti eesmärk oli välja ehitada kaks kiirühendust generaatoritele, et tagada kohalikule kogukonnale tarbevee olemasolu ja vabatahtlikule päästekomandole elektritoide, et saaks masinad garaažist välja. Lisaks saame kasutada maja kerksuskeskusena, kus vajadusel saab vett, elektrit, sooja, valmistada toitu ja majutuda.
Toetusega ehitati kaks kiirühendust generaatoritele. Üks ühendus tagab elektritoite Pihtla vabatahtlikule päästekomandole ja Pihtla Hobikeskusele, mille garaažis asuvad päästeautod ning ilma elektrita uksi lahti ei saa. Teine ühendus Püha küla tarbevee pumpla juurde, mis tagab vee ca 64 elanikule, sh ühele korterelamule ja lisaks Pihtla teenuskeskusele, 3
VABATAHTLIK TULETÕRJE SELTS PIHTLA PRITSUMEHED MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?