MÄHE SELTS MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
MÄHE SELTS MTÜ hetkeolukord
Juba 348 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 1 Storybooki kasutaja. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,2 punktiga ja kommenteeritud 5 korda.
Tegevusaruanne 2023
Mähe Selts MTÜ (edaspidi Selts) traditsioonilised tegevused 2023. aastal olid: (cid:127) talveperioodil rajas Selts Pirita Kloostrimetsa põhjaossa suusarajad; (cid:127) jätkati Facebook-i kogukonnalehe "Pirita Inimesed" administreerimist (31.12.2023. aasta seisuga oli grupil 6591 jälgijat kasvades aasta jooksul 218 jälgija võrra).
2023. aastal Seltsiga uusi inimesi ei liitunud. 31.12.2023. aasta seisuga on Seltsil kokku 47 liiget.
Seltsi liikmed osalesid aktiivselt Mähe asumi ja Pirita linnaosa elukeskkonda puudutavate probleemide aruteludel erinevatel ümarlaudadel nii
Tallinna Linnavalitsuse ametites, kui ka Pirita Linnaosa Valitsuses. Esindades laiapõhjaliselt piirkonna elanikke oli tähelepanuväärsemaks teemaks 2023 aastal Merivälja tee 80 kinnistu arendamisega seotud detailplaneeringu koostamise küsimused.
2023. aasta kevadel saavutas Mähe Selts Pirita Linnaosavalitsusega kohtuvälise kokkuleppe, millega lahenes Pirita linnaosavalitsuse poolt ebaseaduslikult hävitatud, Seltsile kuuluva vara (bussipeatuste infostendid) hüvitamise teema.
Suvel 2023 muutis Tallinna Transpordiamet ootamatult Mähe asumi ainsa bussiliini (nr 8) marsruuti Tallinna kesklinnas, mille tõttu pikenes oluliselt Mähel elavate laste koolitee ja suurenes ka koolitee läbimise ohtlikkus. Seltsi eestvedamisel koostasid Mähe elanikud Rahvaalgatus.ee veebilehe kaudu petitsiooni bussiliini marsruudi tagasi muutmiseks. Petsitsioonile andsid oma allkirja üle 5200, üle 16 aastase inimese. Toimusid ka mitmed kohtumised Tallinna linnapea, linnavalitsuse liikmete ja ametite juhtide ning ühistranspordi valdkonna spetsialistidega, kuid siiani pole linnavalitsus oma otsust muutnud. Liini muudatus viidi ellu ilma analüüse ja uuringuid tegemata ning kogukonda kaasamata.
2023. aastal jõudis lõpule Mähe oja äärsel alal kasvava III kaitsekategooria taimeliigi (karulauk) püsielupaiga keskkonnaregistris registreerimise protsess.
Selts tegeles ka Mähe oja äärse rohekoridori avaliku kasutuse tagamise teemaga nõudes linnalt rohekoridori rajatud ebaseaduslike ehitiste ja inimeste liikumist keelavate siltide eemaldamist. Protsess jätkub.
2023. aastal õnnestus Seltsil kaasata mitmeid eraisikutest toetajaid, et seeläbi saada rahalisi vahendeid erinevatel, ruumilist planeerimist puudutavatel vaidlustel vajalike ekspertiiside ja konsultatsioonide rahastamiseks.
Seltsi liikmed (Lauri Randma, Mauri Randma, Ragnar Luts, Urmas Johandi ja Erik Vest) osalesid võiskond MÄHE koosseisus edukalt Viimsi 2023 aasta mälumänguturniiril, kus 30 võistkonna seas saavutati viie etapi kokkuvõttes I koht.
Seltsi 2024. aasta eesmärgid
Seltsi eesmärgiks on jätkata seniste tegevustega ja Selts jälgib Mähe asumi ja Pirita linnaosa ruumilise planeerimise valdkonnas toimuvaid arenguid ning püüab igati aidata kaasa parimate lahenduste leidmisele, samuti panustame ka Tallinna ühistranspordi Pirita linnaosa liinivõrgu kasutaja ootustele vastavaks muutmisele ning Pirita haridusvõrgu korrastamisele ja uute võimaluste loomisele. Jätkame bussiliini nr 8 teemal ja loodame, et kaine mõistus jõuab ükskord ka otsustajateni ning ühistranspordi arendamisel arvestatakse ka teenuse osutamise sihtgrupiks olevate Mähe elanike arvamustega.
Kogukonnale suunatud teabe paremaks edastamiseks jätkab Selts Facebook-i kogukonnalehe "Pirita Inimesed" administreerimist.
MÄHE SELTS MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?