EESTI MEDITSIINIEKSPORDI KLASTER MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
EESTI MEDITSIINIEKSPORDI KLASTER MTÜ hetkeolukord
Juba 318 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Eesti Meditsiiniekspordi klaster (edaspidi Medicine Estonia klaster) on meditsiiniteenuseid pakkuvate rahvusvahelistumisele suunatud ettevõtete klaster ehk koostööplatvorm, mis tegutseb mittetulundusühinguna ja mis asutati 16. märtsil 2016.
Medicine Estonia eesmärk on edendada eksporti ja koostöösuhteid tervishoiuteenuste väljaarendamise, sihtturgude tundmise ja Eesti meditsiinisektori koordineeritud tegevuse kaudu. Liikmeskond on moodustunud organisatsioonidest, kellel on olemas kogemus teenuste pakkumiseks välisturgudel või valmisolek sellesse panustada.
Medicine Estonia klastri moodustavad erineva omandivormi, tegevuseesmärkide, kliinilise valdkonna ja ärimudeliga tervishoiuteenuste osutajad, et kasvatada ühistegevuste abil Medicine Estonia partnerite konkurentsivõimekust välisturgudel ning tõsta seeläbi oma toodete-teenuste kvaliteeti. Medicine Estonia klastrisse kuuluvad ettevõtted ja organisatsioonid, kes on spetsialiseerunud tervishoiuteenuste ja -toodete ekspordile ning rahvusvahelisele koostööle meditsiinivaldkonnas. Üks kriteeriumitest on klastri partnerite ühisosa oluliste koostöövõrgustike loomisel arendustegevuste või jagatud väärtusahela kaudu.
Ühisturundus ja -tegevus võimaldab teenuseid nii sise- kui ka välisturul edukamalt pakkuda ning samas kulusid vähendada. Laiem kontaktivõrgustik tagab klastri liikmete huvide suurema kajastamise ja kaitse ka rahvusvahelisel tasemel. Koostöö välisriikides tegutsevate teenusepakkujate ning teadus- ja arendusorganisatsioonidega võimaldab tõsta Eestis pakutavate teenuste kvaliteeti ning panustada teenuste pakkumise suurendamisse ka väljaspool Eestit.
Klastri suurim projekt toimus aastatel 2016–2018. EASi ettevõtluse ja innovatsioonivaldkonna hindamiskomisjon toetas klastrite arendamise programmist projekti EU50483 „Medicine Estonia klastri rahvusvahelise konkurentsivõime parandamine“. Soome, Rootsi ja Venemaa ning Balti riikide kodanike valmisolek Eesti tervishoiuteenuste kasutamiseks on kasvanud.
2021. aastal lõpetati seoses poliitilise olukorraga Valgevenes projekt „Eesti IT-lahenduste tutvustamine ja e-tervise lahenduste rakendamine
Valgevene tervishoiusektoris“. Projekti eesmärk oli tutvustada Valgevene tervishoiusektoris Eesti kogemusi e-tervise valdkonnas ning korraldada üritusi teadlikkuse suurendamiseks ja kontaktide loomiseks. Projektiga tutvustati Eesti kogemusi IT-lahenduste juurutamisel tervishoiusektoris ning eesmärk oli aidata kaasa nende rakendamisele Valgevenes.
2022. aastal tõi pandeemiast taastumine kaasa muutusi klastri tegevustes. Pärast pandeemiat oli Eesti tervishoiuvaldkonnas tähelepanu keskendunud Eesti patsientide abistamisele ning tervishoiuteenuste osutamisel tekkinud järjekordade likvideerimisele. Selle tulemusena keskendusid partnerid siseriiklikele vajadustele. Üldiselt võib öelda, et selline kohandumine näitab klastri paindlikkust ja valmisolekut tegutseda vastavalt muutuvatele oludele ning toetada kohalikku tervishoiusüsteemi.
2023. aastal alustas klaster Ukraina vigastatud võitlejate ja nende pereliikmete vaimse tervise toetamist Ukraina tervishoiu- ja haridustöötajate koolitamise ja koostööprojektis koos Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskusega perioodil 01.06.2023–01.06.2024.
Projekti eesmärk on pakkuda psühholoogilist tuge Ukraina võitlejatele ja nende lähedastele kaasaegsete kriisipsühholoogia meetodite abil.
Ukraina tervishoiuasutustes toimus pilootprojekt psühholoogilise esmaabi koolituste läbiviimiseks Ukraina vaimse tervise spetsialistidele ja
Ukraina tervishoiuasutustele vigastatud Ukraina võitlejate ja nende perede toetamiseks. Teine oluline tegevus oli erialaste koolituste läbiviimine
Ukraina vaimse tervise spetsialistidele ja Ukraina tervishoiuasutustele, kus ravitakse sõjas vigastatuid, ning tervishoiukõrgkoolides kaasaegse kriisinõustamise tehnikate ja võtete juurutamine. Selleks planeeriti ja korraldati Eesti vaimse tervise spetsialistide visiidid, erialased koolitused ja teavitusüritused Ukrainas ning Ukraina spetsialistide koolitamine Eestis. Projekti otsesed kasusaajad on Ukraina võitlejad ja nende lähedased ning koolitust saavad Ukraina vaimse tervise spetsialistid.
EESTI MEDITSIINIEKSPORDI KLASTER MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?