AMANITA MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
AMANITA MTÜ hetkeolukord
Juba 211 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Eesti erivajadustega inimeste käsitöö võrgustik loodi 14.11.2016.aastal, et pakkuda erivajadustega inimestele erinevaid vaba aja sisustamise võimalusi.
2018.aastal viis MTÜ läbi projekti "Külmkapimagnetid ja meened erivajadustega inimeste kunstitöödest" Eesti Vabariik 100 raames. Projekti toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Projekti käigus valmis erivajadustega inimeste poolt tehtud fotodest kõvakaaneline raamat " 100 pilti erilistelt inimestelt." 2019.aastal turustati projekti raames valminud raamatut ja tegeldi erivajadustega inimeste vaba aja sisustamisega.
2020.aastal saadi Pärnu Linnavalitsuselt sotsiaalhoolekande valdkonna tegevustoetust " Erivajadustega inimeste käsitöö ja kunstiloome ehk autsaiderkunsti väärtustamine" projekti jaoks, mille raames MTÜ viis läbi oma tegevust.
2021.aastal valmistuti uuteks projektideks, mis viiakse ellu 2022.aastal.
Nüüdseks on MTÜ Eesti erivajadustega inimeste käsitöö võrgustik ametlikult ümber vormistatud MTÜ Amanitaks
Pidevalt muutuv maailm, keskkondlikud ja ühiskondlikud väljakutsed panevad meid tegustema ja ellujäämiseks kohanema. MTÜ Amanita tegevuste läbi aitame tõsta inimeste teadlikkust (koolitame, korraldame üritusi ja seminare ning pakume konsultatsioone jm.) Ühingu eesmärgid lähtuvad valdavalt kestliku arengu printsiipidest, mis on sõnastanud ka ÜRO 2015. aruandes (Sustainable Development Goals).Jätkusuutliku arengut käsitleme oma tegevuses fokuseeritult. Meile on oluline keskkonnateadlik, sotsiaalselt kaasav ja jätkusuutlik majandusmudel (ringmajandus, sotsiaalne ettevõtlus).
Fookus: (cid:127) Tervis ja heaolu, kuid selle all eelkõige keskenduda vaimsele tervisele.
(cid:127) Tööhõive ja majanduskasv ning jätkusuutlik tootmine ja tarbimine, mille all toetame sotsiaalsesse riskirühmadesse sattunud inimeste (puuetega, puuduva töövõimega, krooniliste haigustega inimesed, psüühiliste erivajadustega jt.) tööhõivet.
(cid:127) Tagada sotsiaalsetesse riskirühmadesse sattunud inimestele (puuetega, puuduva töövõimega, krooniliste haigustega inimesed, psüühiliste erivajadustega jt.) parem elukvaliteet ja ühiskonda kaasatus.
(cid:127) Haridus ja teadlikkuse tõstmine säästva arengu printsiipidest, rohetehnoloogiatest ja ringmajandusest
MTÜ Amanita tegevusaruanne 2023 n MTÜ Amanita juhatuse liige Indrek Linnuste, on osalenud MTÜ Moreno Keskuse koolitustel, et läbida grupijuhtimise, supervisiooni ning coachingu oskused, et edaspidi ühingu alt antud valdkonnas praktiseerida.
n Rohenügimine erilistele inimestele, oli keskkonna teadlikkuse alane koolituste ja töötubade sari Tallinnas, mis muudab teadmised ligipääsetavaks just intellektuaalselt vähem võimekatele inimestele ehk intellekti- ja ka psüühikahäiretega inimestele, kes on eeskätt kimpus enda terviseprobleemidega ja erivajadusest tuleneva toimetulekuga ning jäävad seega sageli inforuumist kõrvale. Oluline nii kogukondlikult kui ühiskondlikult on kaasata keskkonna säästliku mõtte ja käitumisviisi juurde ka kõrvele jäetud inimesi. 2023 aastal koolitasime Tallinna Linna toel 150 Tallinna linnas elavat psüühiliste erivajadustega inimest läbi grupi koolituste.
n Olime kaasatud Tallinna Ülikooli ELU projekti. Projekti nimi (ELU veebilehel): “Psüühiliste erivajadusega inimese tegus elu kogukonnas II” Rühma nimi/nr: Grupp 1 AUTSIDER KUNST
Juhendaja(d): Katrin Pärgmäe (AS Hoolekandeteenused), Maarja Jõgioja (TLÜ), Indrek Linnuste (MTÜ
Amanita) Liikmed: Raido Remmel, Evelin Sennett, Elika Klettenberg, Rutt Hanni, Elen Arutjunjan,
Beatrice D’Angelo. Grupi üks eesmärk on tegeleda ühiskonnas esinevate stigmade vähendamisega, mida saab teha müütide lõhkumisel ja kontakti kaudu psüühiliste erivajadustega inimestega.
Meediumina kasutatakse Autsaiderkunsti, et tuua inimeste eluruumi erivajadustega kunstnike töid ja lugusid. Seeläbi suurendada teadlikkust erivajadustega inimestest ja aidatakse luua nende jaoks võrdväärne koht ühiskonnas.
n Lisaks 17.06.2023–15.10.2023 toimus Tartus näitus „Kui magatud unest saaks midagi aru?“ Teosed
Prinzhorni ja Kondase keskuse kollektsioonist Koostöös Kondase kesksuega saime näitusele suunata ka 2 Pärnu autsaider kunstniku teosed. https://tartmus.ee/naitus/kui-magatud-unest-saaks-midagi-aru- teosed-prinzhorni-ja-kondase-keskuse-kollektsioonist/ Konfidentsiaalsuse tõttu kasutavad and vari kunstniku nime.
n 13.05 Koostöös Vana Pärnu Seltsi ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ning sotsiaalse ettevõtte Solve et
Coagula OÜ´ga sai korraldatud Vana Pärnu Kevad laat ja kogukonna päev .
n Korraldasime ka mitmeid koostöö ja vaimse tervise seminare näiteks: 26.04. Villa Amanitas vaimse tervise koolitus Isiksuse Tume Pool, psühholoog Alo Naelapea 12.05. Koostöö seminar “Ringmajandus ja sotsiaalne ettevõtlus. Osalesid MTÜ Tulevik, Vändra
Sotsiaalmaja, MTÜ Hingerahu, SA Pärnu Haigla Psühhiaatriakliiniku päevakeskus, Pärnumaa Puuetega Inimeste
AMANITA MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?