TAIMSETE VALKUDE INNOVATSIOONIKLASTER MTÜ
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
TAIMSETE VALKUDE INNOVATSIOONIKLASTER MTÜ hetkeolukord
Juba 206 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding aga tema tegevusi ei jälgi ükski kasutaja. Ettevõttele hinnanguid antud ei ole ja kommentaarid puuduvad samuti.
Tegevusaruanne 2023
MTÜ Taimsete Valkude Innovatsiooniklaster on asutatud 14.09.2018 eesmärgiga ellu viia 48 kuud kestev koostöö ning teadus- ja arendustegevuse projekt (edaspidi „tegevuskava“).
MTÜ majandusaasta aruande periood on 01.01.2023 - 31.12.2023.
Tegevuskava elluviimiseks on MTÜ taotlenud toetust „Eesti maaelu arengukava 2014–2020“ meetmest „Innovatsiooniklaster“. Põllumajanduse
Registrite ja Informatsiooni Amet kiitis 21.02.2019 toetuse taotluse heaks ning määras toetuse summas 798 562 eurot. Tegevuskava teostamise periood on 21. veebruar 2019 kuni 21. veebruar 2023. PRIA otsusega pikendati tegevuskava kahe kuu võrra ehk kuni 30.04.2023.
MTÜ tegevusvaldkond on "Eestimaise taimse valgu tootmise ja tarneahela tõhustamine". Tegevuskava eesmärk on valgurikaste kultuuride väärindamine ja töötlemine kõrgema lisandväärtusega toodeteks, selleks on kavandatud neli tegevust: - põllukultuuride valik ja sobivus valkude eraldamiseks; - taimsete valkude eraldamine, kontsentreerimine ja omaduste iseloomustamine; - taimsete valkude ekstrudeerimistehnoloogia arendus; - fermenteeritud taimsete piimaanaloogide tehnoloogia arendus.
Klastril on 12 põllumajandustootjatest ning põllumajandussaaduste töötlejatest liiget. Klastri teadus- ja arenduspartnerid on AS Toidu- ja
Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus ning Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli Aiandusuuringute Keskus.
Taimsete valkude väärindamine ning piima- ja lihatoodetele taimsete analoogide arendamine on maailmas tõusvas trendis. Põhjamaades on selliste analoogtoodete valik juba üsna hea. Eesti enda tootjatel selliseid tooteid veel napib, kuid tarbijate nõudlus on olemas. Eelnevat arvestades on keskkond soodne kodumaiste piimale ja lihale analoogsete toodete arendamiseks.
RMP seadus § 24: (cid:127) Tooteid ja teenuseid MTÜ-l ei ole (cid:127) MTÜ ei tee tegevuskava raames investeeringuid (cid:127) Kõik MTÜ väljaminekud on seotud ühe projektiga (cid:127) Ei ole sündmusi (tegevusi), mis ei kajastuks raamatupidamise aastaaruandes (cid:127) Tegevuskava rakendamine on aastaringne, ei ole hooajalisust ega tsüklilisus (cid:127) Kuna tegu on ühe projektiga kogu Eesti põllumajanduse ja toidutööstuse sektoris, siis ei saa öelda, et MTÜ tegevusega kaasneks olulisi keskkonna ja sotsiaalseid mõjusid (cid:127) Valuuta ja börsikursid ei puutu asjasse, MTÜ tegevuse rahastamiseks teaduspartnerilt võetud laen on fikseeritud intressiga.
Lisainfoks: laen võeti MTÜ partnerilt, sest pangad ei anna sellistele projektidele/MTÜ-dele laene.
Peamised finantssuhtarvud: 2023
Maksevõime üldine tase = käibevara/lühiajalised kohustused 2,24
Võlakordaja = pika-ja lühiajalised kohustused/koguvarad 0,44
Peamised finantssuhtarvud: 2022
Maksevõime üldine tase = käibevara/lühiajalised kohustused 2,79
Võlakordaja = pika-ja lühiajalised kohustused/koguvarad 0,95 2023 aastal tehti klastri poolt viimased tegevused, sh konverents (mis osutus väga populaarseks ja oli rohke osavõtuga), ja koostati lõpparuanne. 2023 esitati ka viimane maksetaotlus PRIA-le, mille laekumine toimus 2024 aastal.
TAIMSETE VALKUDE INNOVATSIOONIKLASTER MTÜ kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?