SÕBRALT SÕBRALE SA
Tegevuslugu
Ettevōtte juhtkond, meeskond ja kontaktid
SÕBRALT SÕBRALE SA hetkeolukord
Juba 615 inimeseni on jõudnud selle ettevõtte bränding ja tema tegevusi jälgib 10 Storybooki kasutajat. Keskmiselt on ettevõtet hinnatud 4,5 punktiga ja kommenteeritud 300 korda.
Tegevusaruanne 2023
SIHTASUTUS SÕBRALT SÕBRALE
Mirjam Link, SA Sõbralt Sõbrale tegevjuht
Koguduste sotsiaaltöö toetamine 2023. aastal oli sihtasutus Sõbralt Sõbrale kogudustele kogukondlikus töös toeks viisil, nagu erinevad kogudused seda vajasid. Kahe projektivooru kaudu toetati kevadel ja sügisel erinevaid sotsiaalse suunitlusega ettevõtmisi kogudustes. Aktiivseimaks koostööperioodiks oli kooliminekuaeg septembris ning jõulud, samuti erinevad laagrid koolivaheaegadel. Kuna sel aastal oli paljudel peredel majanduslikult keerulisem kui tavapäraselt, oli kogu aasta vältel suurem osakaal praktilisel toiduabil ning ka riideabil peredele Sõbralt Sõbrale poodide kaudu. Toetasime majanduslikult ning info ja kontaktidega ka ukraina põgenikke just koguduste kaudu.
Märkimisväärselt on kasvanud vajadus vaimse toe järele ja oleme proovinud nõustamiskeskuse kaudu võimalikult paljudele inimestele abiks olla.
2023. aastal võtsime taas fookusesse koolituste korraldamise - valdkonna, mis meie töös vahepealsetel kriisiaastatel oli soiku jäänud. Veebruarist naases lapsehoolduspuhkuselt tööle tagasi
Johanna Rosenvald, nii et tekkis ka inimressursi mõttes uuesti võimalus koolituste valdkonda panustada. Usume, et koolituste kaudu saame varustada koguduste inimesi teadmiste ja oskustega sisukaks aitamiseks. Möödunud aasta jooksul korraldasime mitu koolitust koostöös liidu teiste allasutustega (KUS, LNK) väga erinevatel teemadel - keerulise taustsüsteemiga laste ja noortega tegelemine, vaimne tervis, seksuaalsus, nutiajastu väljakutsed, eakatega tegelemine.
Maikuus oli esimest korda kogudustes eraldi Sõbralt Sõbrale pühapäev. Jõudsime selle kaudu taas sammukese edasi, et tugevdada liidu allasutusena sidet kogudustega, jagada sellest, kuidas saaks
Sõbralt Sõbrale oma panusega koguduste sotsiaalset teenimistööd paremini toetada ja võimestada ning leida koostöökohti. Plaanime Sõbralt Sõbrale pühapäevaga jätkata edaspidi igal kevadel.
Sihtasutuse juhtimisse nõukogu töö kaudu panustasid 2023. aastal Helle Liht (nõukogu esimees),
Teisi Remmel, Simona Andreas-Sou, Ardo Ojasalu, Helari Puu, Sven-Joonatan Siibak.
2024.a veebruari liidu vanematekogu koosolek andis järgmiseks 5 aastaks uuele nõukogule volitused koosseisus Helle Liht, Teisi Remmel, Simona Andreas-Sou, Ardo Ojasalu, Siim Kask ja
Sven-Joonatan Siibak.
Nõustamiskeskus
Sõbralt Sõbrale nõustamiskeskuse kaudu pakume jätkuvalt psühholoogilist nõustamist ning pereteraapiat. 2023. aastal toimus kokku 490 nõustamist, millest 157 olid toetatud nõustamised ehk nõustamise kulu aitasime katta Sõbralt Sõbrale poodide abil teenitud vahenditest. Umbes pooled nõustamisel käinud inimestest on seotud mõne kogudusega.
Nõustamiskeskuse algusest saati (2015.a) on nõustajatena tööl olnud psühholoog ja pereterapeut
Karita Kibuspuu ning hingehoidja, teoloog ja pereterapeut Maire Latvala.
2023. aastal liitus meeskonnaga kogemusnõustaja Mari Adamson. Jätkus ka juriidilise nõu (esmase õigusabi) andmine jurist Riinu Nurme abiga. Abivajajate aitamisele erinevate nõustamiste kaudu panustati 2023. aastal 52 941 euroga, millest kolmandik oli SA poolt kaetud ehk minimaalse kuluga (5 eurot) neile inimestele, kellel polnud võimalik ise tasuda. Samuti on vajadusel doteeritud juriidiline nõustamine ja ka tugigrupid on osalejatele tasuta.
Lisaks igapäevastele vastuvõttudele jätkas nõustamiskeskus koolituste pakkumist nii erinevate seminaride, webinaride kui ka raadiosaadete näol. Samuti alustas novembris 2023 juba kolmandat
SÕBRALT SÕBRALE SA kontaktid
Ettevõtte suurimad koostööpartnerid
Lisa uus koostööpartner
Dropdown
Esita kaebus
Vali kommentaari tunnus, mida arvad, et see sisaldab:
Soovid teatada sobimatust kommentaarist.
Kas oled kindel?
Kas oled kindel, et soovid artikli kustutada?