LAULU- JA PILLIMÄNGUSELTS CON VIVO MTÜ

Media page and news feed
?
This company's branding has already reached 717 peopleand his is followed by 2 Storybook users.The company has not been rated.and there are no comments either.T

LAULU- JA PILLIMÄNGUSELTS CON VIVO MTÜ current status

This company's branding has already reached 717 peopleand his is followed by 2 Storybook users.The company has not been rated.and there are no comments either.

Tegevusaruanne 2025

MTÜ Laulu- ja pillimänguselts Con Vivo ühendab muusikahuvilisi nii Tartu linnast ja maakonnast kui kogu Eestist. Seltsi all tegutsevad jätkuvalt järgmised kollektiivid:

Big Band Tartu tegutseb aastast 1998. Kollektiiv ühendab jazzmuusika huvilisi, kelle eesmärgiks on viljeleda jazzmuusikat, võimaldada isetegevuslikele mängijatele koolitust, osaleda festivalidel, anda iseseisvaid kontserte (endise nimega Tartu Junior Big Band), nimetati Tartu

Kultuurikandjaks 2013 harrastuskollektiivide kategoorias.

Tartu Saksikoor tegutseb 2003.a. jaanuarist võimaldamaks algajatele saksofonistidele praktikat tugevamate mängijate osavõtul valmistamaks neid ette tegevuseks erinevates kollektiivides ja erinevate muusikastiilide viljelemisel 16. sajandi vanamuusikast kuni tänapäevaste kaasaegse muusika ja kergemuusika lugudeni välja.

Salvador Sax Kvartett tegutseb aastast 1998 süvenedes erinevatesse muusikastiilides alates 16. sajandi vanamuusika kuni tänapäevaste kaasaegse muusika ja jazzmuusika lugudeni välja. On Tartu Saksikoori tuumikuks, käimalükkajaks ja eestvedajaks.

Tarmeko Kammerkoori eesmärk on kammerkoorimuusika viljelemine, oma kooriliigi repertuaari omandamine, kooriliigisisestest festivalidest, laulupidudest, võistulaulmistest ja teistest muusikaüritustest osavõtt ning kontsertide andmine.

Lady Harmonists asutati 1992. aastal Tarmeko kammerkoori juurde aktiivsemate naislauljate poolt omandamaks ja täiustamaks laulutehnikaid ja - interpretatsiooni. Repertuaar koosneb igihaljastest viisidest väga erinevate teosteni erinevates stiilides ja erinevatelt heliloojatelt. Koostööd on tehtud paljudes maades ja paljude kollektiividega.

Folkloorirühm Haavikuemandad sai alguse 2004.a. septembris naislauljate soovist lisaks laulmisele ka liikuda ja tantsida. Osaletakse laulu- ja tantsupidudel, erinevatel folkloorifestivalidel nii Eestis kui kaugemal, korraldatakse täienduskoolitusi jpm.

2025. aasta oli ühingu ja tema kollektiividele taas ladusam – riikide terviseolukord on lahenenud, kuid pole taastunud toetuste maht kollektiividele ja projektidele ning tasuliste esinemiste turg (väga tugev eelistus väiksematele koosseisudele).

Koostöö jätkus kõigi seniste partneritega – Tartu linna, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024’ga, Vanemuise teatri, Eesti Puhkpillimuusika Ühingu, Eesti

Puhkpillimuusika Koja, kultuurkapitalide, Eesti Kooriühingu, Vabariikliku Orkestrijuhtide Puhkpilliorkestri jpt. Jätkus koostöö Euroopa kultuuripealinnadega Bodo 2024 ja Bad Ischl Salzkammergut 2024, lisaks ka Oulu 2026.

Olulisematest sündmustest toimusid: • Happy Big Band Weekend 2025 korraldamine Tartus ja Tallinnas 3-4.mail, koostöös Euroopa kultuuripealinnaga Oulu 2026 Soomest, külalisdirigent Tapio Maunuvaara Soomest, orkestrid ja külalised Eestist, Soomest, Lätist ja Leedust (Big Band Tartu, Tartu Saksikoor), salvestused leitavad https://convivo.ee/?s=992; • koolitused ja kontserdid saksofonistidele koostöös H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli saksofonistide 19.veebruaril (Tartu Saksikoor, Salvador

Sax Kvartett), salvestused leitavad https://convivo.ee/?s=940; • kontsertreis 19.juulil Lätti Cesise linna 819.sünnipäevale koostöös Cesise Puhkpilliorkestriga (Tartu Saksikoor), salvestus leitav https://convivo.ee/?s=940; • koolitused VOP (Vabariiklik orkestrijuhtide Puhkpilliorkester) koosseisus, sh kergemuusika kava festivalil Happy Big Band Weekend, seminaril Antslas ning VOPi 60.juubeli kontserdil Türil (Big Band Tartu ja Tartu Saksikoori liikmed); • jõulukontserdid „Jõuluoratoorium“ Urmas Sisaski ja Arvo Pärdi juubelite tähistamiseks Viljandi Babtistikirikus 7. detsembril ja Tartu Jaani kirikus 13.detsembril koos Lauri Breede kooridega Tartu Rahvaülikooli segakoor ja kammerkoor JA-22, Laulukoor Tarbatu ja Eesti

Maaülikooli meeskoor Gaudeamus, solistid Karmen Puis ja Simo Breede Vanemuise teatrist, salvestus leitav https://www.convivo.ee/?s=940; • osalemine laulupeol Tallinnas (puhkpillimängijad ja laulukoorid); • kontserdid ja osalemine erinevatel festivalidel (Karlova päevad) ja üritustel (kõik kollektiivid); • koolitus ja kontserdid tantsijatele ja lauljatele (laulukoorid ja tantsurühm); • mõned väiksemad esinemised ja pillide tutvustused.

Algas 2026.aasta projektide ettevalmistamine: • Happy Big Band Weekend 2026 korraldamine Tartus 28-29.märtsil, ettevalmistuse algus (Big Band Tartu, Tartu Saksikoor); • Alo Mattiiseni 65. ja Silvi Vraidi 75.sünnipäeva tähistamise ettevalmistamine koos kooridega (Big Band Tartu); • koolitused ja kontserdid saksofonistidele koostöös H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli saksofonistide ja Eesti Saksofoniühinguga (Tartu

Saksikoor, Salvador Sax Kvartett); • koolitused VOP (Vabariiklik orkestrijuhtide Puhkpilliorkester) koosseisus (Big Band Tartu ja Tartu Saksikoori liikmed); • osalemine laulupeol Tallinnas (puhkpillimängijad ja laulukoorid); • kontserdid ja osalemine erinevatel festivalidel ja üritustel (kõik kollektiivid); • koolitus ja kontserdid tantsijatele ja lauljatele (laulukoorid ja tantsurühm); • kontsertprogrammid jõulumuusikaga.

Lisaks osavõtt Eesti-sisestest muusikasündmustest ja hulk erinevaid esinemisi erinevate stiilide ja muusikategemise propageerimiseks.

Jätkuvalt täiendatakse ja hoitakse online’s nii eesti kui inglise keeles ühingu veebilehekülge www.convivo.ee, mis annab ammendava ülevaate kollektiivide ajaloost, tegevustest ja plaanidest.

2025. aastal palgalist tööjõudu ei kasutatud ja juhatuse liikmetele tasu ei makstud.

Toomas Peterson

Comments (0)


Are you sure you want to delete this article?

Dropdown

all articles

Are you sure you want to delete this article?

Loader

Loader

App Ad

Scorestorybook Chrome extension

The Storybook extension tells you which company's website you are currently on and how reliable that company is today. download extension

See the background of the caller! Storybook App brings you direct contacts for 400,000 Estonian companies and individuals (managers, officials). The data is enriched with solvency and financial information.